Лаго-Накі - поняття, що об'єднує гірськолижні курорти, а також гірськолижні траси та зони, прекрасно пристосовані для активних видів відпочинку - як рівнинних, так і гірських видів спорту. Однак, список розваг, доступний відвідувачам Лаго-Накі аж ніяк не вичерпується цим. І також включає в себе кінні прогулянки, сплав по гірських річках, організацію туристичних походів, рафтинг та багато іншого. Все це гарантовано наповнить ваш відпочинок ні з чим непорівнянні за яскравістю позитивними емоціями. Відпочинок в Лаго-Накі користується безсумнівною популярністю серед туристів Росії.

Відпочинок на території Лаго-Накі однаково любимо шанувальниками і оздоровчого, та екскурсійного, і екстремального туризму. Однак, плануючи сімейний відпочинок, неодмінно ознайомтеся з тим, які готелі Лаго-Накі готові надати вам свої послуги з розміщення своїх гостей.

Відпочинок в Краснодарському краї і Адигеї

Адигейські гори, а також курорти Краснодарського краю відносяться до числа найбільш перспективних і швидкозростаючих курортних територій сучасної Росії. І сьогодні відпочинок в Адигеї - це можливість насолодитися унікальною красою: екзотичною природою і заповідниками, багатою фауною і флорою, неприступними і величними вершинами гір, альпійськими луками в поєднанні з сприятливим кліматом.

Вирушаючи в Лаго-Накі, туристи можуть розраховувати на те, що тут їх зустрінуть бурхливі гірські річки, галасливі водоспади, ущелини, що зберігають в собі таємниці століть, дольмени, що звужують однією з візитних карток цих територій.

Туристичні бази Лаго-Накі

Де відпочити в Лаго-Накі? Ми надаємо вашій увазі ряд найбільш відвідуваних баз відпочинку. Однією з перших туристичних баз Росії, що стоять біля самих витоків розвитку вітчизняного туризму, є заснована в 1936 Гірська турбаза. Саме з неї починався 30 маршрут, який запам'ятався як наймасовіший. Ця туристична база розташована в Камменомостском селищі (або, як його називає місцеве населення - в Хаджхохе). Корпуси турбази знаходяться на території старого фруктового саду. Сама туристична база розпорядженні спортивним майданчиком, альтанками, сауною, мангалами. В наявності також є невеликий пляж і спуск до річки.

Ще одна база відпочинку - Гірська село - знаходиться неподалік від Білої річки, підніжжя гори Тризуб. Саме з цієї гори, що перегородила вхід в ущелину з південного боку, погляду туриста відкривається вид на засніжені вершини, а також село Хамишкі і станицю Даховських. Також там можна побачити і звивисту гірську стежку, що йде уздовж ущелини. Долина Білої річки також відрізняється незвичайною, радує око красою, розкривається в повну силу на території Гранітного каньйону. Сам комплекс під назвою "Гірська село" знаходиться на узліссі, що починається на виході з нього.

Туристична база Гірське настрій розташовується на галявині неподалік від гори Азіш-Тау, висота якої становить близько 1320 м над рівнем моря. Саме звідси відкривається вид на найкрасивіші райони Лаго-Накі і гори-трехтисячніков Головного Кавказького хребта, їх сліпучо-білі снежникі і льодовики. Недалеко від туристичної бази також розташовуються місця для любителів гірських лиж та інших видів активного відпочинку.

З часом в Лаго-Накі також зростає кількість всіляких готельних комплексів, що відповідають найбільш високим вимогам до розміщення туристів на своїй території. І сьогодні Готелі Лаго-Накі готові розкрити свої двері для тих, кому не байдужа краса цієї землі. Таким чином, любителі групового туризму і ті, хто планує відпочинок в Лаго-Накі всією сім'єю, можуть розраховувати на швидке вирішення проблеми з розміщенням на цій території.

Відпочинок в горах Лаго-Накі

Кришталево-чисте повітря, велична краса гір - все це завжди приваблювало істинних романтиків і шукачів пригод. А совершенствующаяся рік від року матеріально-технічна база підвищує якість сервісу, завдяки чому відпочиваючим стають доступні все нові і нові види активного відпочинку. А також з'являються все нові і нові пропозиції турів і програм. Так порівняно недавно перелік послуг, що надаються туристичними базами Лаго-Накі, доповнився різдвяними та новорічними турами, пропозиціями корпоративного відпочинку, відпочинку з дітьми.


Зусилля, прикладені провідними фахівцями своєї галузі, призводять до того, що відпочинок в Лаго-Накі рік від року стає все незабутні, яскравіше, а позитивні емоції і приємні спогади знову і знову змушували туристів повертатися до улюбленим місцям.

Недалеко від одного з найцікавіших об'єктів для шанувальників релігійного туризму - Свято-Михайлівського монастиря - знаходиться база відпочинку під назвою Гірське натхнення. Однією з визначних пам'яток цієї турбази є благословленная настоятелем монастиря каплиця. На сьогоднішній день служителі церкви проводять там таїнства хрещення і вінчання; каплиця також відкрита для відвідувачів.

Гірське Насолода - база відпочинку, розташована на галявині, що йде уздовж дороги, яка, в свою чергу веде до плато Лаго-Накі. Сам комплекс знаходиться на величезній галявині, з одного боку межує з величезним скельним обривом, з іншого боку знаходиться величний ліс. А цікаві туристичні програми напевно захоплять вас і ваших дітей, залишивши тільки найприємніші враження про відпочинок. Досвідчені екскурсоводи напевно знають, як відпочити в Лаго-Накі хоче кожен з туристів.

Як дістатися до Лаго-Накі?

Якщо ви хочете дістатися до місця призначення за допомогою власного транспорту, ви можете пройти по маршруту "Майкоп-Каменномостський (або Хаджхох)", поверніть направо, трохи не доїжджаючи до Дахоховской. Не збитися з шляху вам допоможуть покажчики, розставлені вздовж дороги.

Достовірної інформації про рейсових автобусів до Лаго-Накі на сьогоднішній день немає. Однак, ви можете дістатися до Білоріченська, потім пересісти на електричку (інформацію про них ви можете виявити в розкладі), доїхати на ній до Хаджхоха. Там ви зможете зловити попутку; або ж доїхати до Майкопської автостанції з Білоріченська (постарайтеся не сплутати Майкопської автостанцію з автовокзалом). Автобус довезе вас до повороту до Лаго-Накі, наступний перед Даховських зупинкою. Дістатися до місця призначення ви зможете, користуючись таксі або попутками.

Пам'ятки Лаго-Накі

Для того щоб ви знали напевно, що відвідати в Лаго-Накі, ми пропонуємо вам ознайомитися з тим, що являють собою пам'ятки Лаго-Накі та околиць. Відвідуючи Лаго-Накі, неодмінно знайдіть час на знайомства з печерами цій галузі. Ви можете бути впевнені в тому, що вони з першого погляду підкорять вас своєю красою і загадковістю. Все в декількох десятках кілометрів від моря в Лаго-Накі розташувалися досить відомі кавказькі льодовики. Величні гори, карстові воронки і водоспади, каньйони, пробиті в скелях потужними ріками, печери, самої незвичайної конфігурації, що привертають до себе увагу не тільки спелеологів, але і простих туристів, все це подарує вам багата на природні скарби земля Лаго-Накі.

На сьогоднішній день підраховано, що на території Лаго-Накі знаходиться не менше 125 самих різних печер, до числа яких відносяться як горизонтальні, так і вертикальні. Особливий інтерес для туристів напевно будуть представляти печери, обладнані спеціально для відвідування. Найкрасивіші місця Лаго-Накі і взимку, і влітку відкриті для відвідування туристами.

Однією з найдивовижніших печер Лаго-Накі є печера Ніжна, що знаходиться на висоті не менше 1400 метрів над рівнем моря. Несхожа на всі інші печери, вона відрізняється від інших тим, що має горизонтальне положення, що саме по собі є великою рідкістю. Численні кістки тварин, що знаходяться в процесі її дослідження, доводять, що ця печера завжди залишалася населеної. Розміри печери - не більше 97 метрів в довжину і близько 7 в глибину роблять її особливо зручною для дослідження. Однак, зважившись на спуск, неодмінно зверніться за допомогою до досвідченого екскурсовода і не нехтуйте правилами техніки безпеки!

На території Лаго-Накі також знаходиться досить популярна гірська вершина Кавказу - гора Фітшен. Свою назву гора, висота якої становить не менше 2854 метрів над рівнем моря, отримала завдяки адигейській слову "Фишт", що означає "білоголовий" і символізує масивну білу шапку на її вершині.

Цікавим пам'ятником архітектури є міст через річку Дах, який був заснований Урупское козацькому полком ще в 1906 році.