Селище міського типу Коктебель є центром Коктебельсткого селищної ради і входить до складу Феодосійського ради Криму. Примітно, що набагато більша кількість людей знають це місце по іншому його назві - Планерское, яке було поширене за часів Радянського Союзу і навіть було закріплено за ним в 1944 році. Подібне назва була вибрана зовсім не випадково. Хребет Узун Сирт, який розташовується північніше селища, має у своєму складі гору Клементьєва, найвищу. Вітри, які дують з моря, відрізняються своєю стійкістю і створюють в підсумку просто ідеальні висхідні потоки повітря для заняття дельтапланеризмом. Подібне місце є унікальним для нашої планети. Саме тут свого часу почалася історія радянського повітроплавання. Тут піднявся в небо один з найзнаменитіших конструкторів космічних кораблів - Корольов С.П. У радянські роки тут активно розвивався планеризм, збереглося це захоплення і донині. У Коктебель з'їжджаються дельтапланеристи з усього світу, щоб взяти участь у щорічних змаганнях. Таким чином, якщо ви шукаєте місце для сімейного відпочинку, то Коктебель стане для вас прекрасним рішенням.

Розташування селища

Коктебель часто називають долиною синіх гір чи краєм блакитних вершин. Це селище розташоване біля підніжжя гірського масиву Карадаг в безпосередній близькості від Чорного моря. Вулкан Карадаг потух ще понад півтора століття тому. Сама гора сьогодні покрита щільним лісовим масивом, який багатий цінними тваринами і рослинами. Ця лісосмуга сьогодні стала заповідником, і вхід в неї строго органічний.

Відстань від Коктебеля до Феодосії становить не більше 20 кілометрів. Мікроклімат цього селища здивує всіх, хто зібрався на відпочинок в Коктебель всією родиною. Тут дещо прохолодніше, ніж в Судаку, який розташований поблизу, але зате і набагато суші, так що спека влітку переноситься набагато легше. Зі сходу затоку Коктебеля відмежований мисом Киік-Атлама, а на півночі регіону простягнувся хребет Кучук-Енишар.

Фестивалі

Всі, хто вже встиг насолодитися відпочинком в Коктебелі, неважливо, з дітьми чи ні, відзначали, що це селище можна з чистою совістю назвати фестивальним. Саме тут щороку проводиться літературний фестиваль імені М.А. Волошина, фестивалі "Джаз-Коктебель" і "Мамкабо". Причиною такого з'їзду стає ще один місцевий фестиваль - фестиваль танго. Крім основного, кожен травня проводиться танго-кемп "Канікули в Криму" і "Оксамитове танго" в осінню пору. На жаль, в Коктебелі не так вже й багато пам'яток. З іншого боку, гості цього краю зможуть поєднати їх відвідування з курортним відпочинком.

Музей Максиміліана Волошина

Будинок, в якому колись жив цей знаменитий поет, сьогодні став будинком-музеєм. Двері цього музею відкриті для всіх бажаючих. Сама будівля була побудована поетом особисто на початку минулого століття. Цей будинок за роки, що минули з моменту будівництва, завжди користувався великим успіхом з боку творчої інтелігенції краю. У кістках у поета за роки його життя встигли побувати такі особистості, як Михайло Булгаков, Олексій Толстой, Марина Цвєтаєв, Олександр Грін і Михайло Зощенко. У музеї були збережені багато речей, які раніше належали поетові, а також частина предметів обстановки. Завдяки зусиллям вдови Волошина змогла практично повністю зберегтися і бібліотека.

Поет Максиміліан Волошин знаменитий не тільки своїми творами, але також і тим, що за його ініціативою було створено спеціальний Будинок відпочинку, в якому завжди були раді вченим, художникам , письменником та іншої творчої інтелігенції. Після смерті поета його будинок був за заповітом переданий Союзу письменників, які й допомогли йому придбати в 1984 році статус музею. Зовсім недавно, не більше 10 років тому, в музеї був проведений комплекс робіт з реставрації. Сьогодні в цьому музеї проводяться щорічні свята, які приурочуються до дня народження Волошина. На свято стікаються друзі та шанувальники творчості.

Могила поета розташована на схилі гори Кучук-Енішар.


Стежка до неї користується великою популярністю з боку гостей курорту, так як від могили відкриваються красиві види на селище. Якщо ви шукаєте, де відпочити в Коктебелі, то неодмінно повинні відвідати це місце.

Центр планерного спорту

Якщо вас цікавить, що можна відвідати в Коктебелі з дітьми, то ми настійно радимо вам звернути свою увагу на гірський масив Узун-Сирт, який спускається в долину. Сама ж долина Бараколь являє собою величезне плато, яке розташувалося між горами і степом і сьогодні користується неймовірною популярністю серед дельтапланеристів. Причиною такої уваги стає унікальне поєднання вітрів в цій місцевості. Як північні, і південні вітри тут дмуть прямо перпендикулярно горах, так що обтікають їх, створюючи тим самим виходять потоки.

Ще на початку минулого століття це місце стало всесоюзним центром планерного спорту. Цей центр був заснований К. Арцеуловим, знаменитим пілотом і розташовує на горі Узун-Сирт. Тут же розташувалася і невелика тренувальна база для легкої авіації. Якщо ж ви воліє ризик, то інструктори центру запропонують вам навчитися літати на дельтаплані або пароплані.

Карадазький заповідник

У числі пам'яток Коктебелі слід виділити Карадазький заповідник, який був створений в 1979 році на базі стояла в цих місцях біологічної станції. Розташовується цей заповідник у східній частині Криму неподалік від міста Феодосії.

Цікаво! Майже 150 мільйонів років тому в цьому місці діяв вулкан. Сьогодні біля вулканічних утворень можна побачити рифи, а також місцевий символ - острів Золоті ворота.

Згідно з даними останніх підрахунків, в цьому заповіднику проростає більше тисячі видів судинних рослин, майже 100 з яких відносяться до рідкісних або вимираючим. Фауна заповідника налічує майже 5500 тварин, більше 100 з яких занесені в Червону книгу.

Цей унікальний комплекс флори і фауни в 2001 році придбав статус національного надбання, а сам скельний комплекс придбав міжнародне значення. На сьогоднішній день в цьому заповіднику діє п'ять лабораторій, співробітники яких в основному зайняті просвітницькою роботою.

Золоті ворота

Якщо ви шукаєте, що відвідати в Коктебелі, то просто не можете пройти повз Золоті ворота, які стали візитною карткою цього селища.

Ця пам'ятка являє собою скелю висотою в 15 метрів, яка розташовується у нині мертвого вулкана Карадаг. Своїм зовнішнім виглядом ця скеля нагадує величезні ворота, а кам'яні виступи тільки лише доповнюють загальний образ. Такий химерний вигляд дозволив стати Золотим воротам місцевим символом, а також тієї пам'яткою, яку всі відвідувачі Коктебеля мріють побачити ближче, підпливаючи для цього на човні.

Раніше ця скеля мала іншу назву: Чортові ворота або Шайтан-капу, а місцеві татари вважали її навіть входом до пекла. Красиві форми цієї скелі вразять всіх, хто побачить їх вперше.

Цікаво! Свого часу Олександр Пушкін зобразив це найкрасивіше місце на полях рукопису "Євгенія Онєгіна".

Аквапарк

Для того щоб як слід відпочити в Коктебелі, рекомендуємо вам відвідати місцевий аквапарк. Це заняття здасться цікавим не тільки дітям, але також і дорослим. Цей масштабний комплекс всіляких водних розваг має широку популярність в Криму. Тут можна знайти найрізноманітніші гірки і спуски.

Проживання

Як бачите, в Коктебелі можна відвідати безліч різних місцевих пам'яток, зайнятися як спогляданням місцевих пейзажів, так і перейти до самого активному відпочинку. Умови проживання в цих місцях в повній мірі відповідають тим умовах, які сьогодні можна зустріти в Криму. Тут в асортименті представлені готелі та мотелі для всієї родини. Крім того, багато відпочиваючі воліють знімати цілі будинки. В даному випадку все залежить, насамперед, від вашого бажання і фінансових можливостей, готелі Коктебелі будуть завжди раді гостям, так що приїжджайте сюди і насолоджуйтеся своїм відпочинком і красивими горизонтами.