На Кіпрі коштує чудовий красивий містечко з багатьох на нашій планеті - це містечко Кіренія. Якщо ви бували в цьому місті, то знаєте, що це самий дивний місто для відпочиваючих. Багато хто впевнений, що на Кіпрі немає міста краше. Особливо це розуміють закохані пари, які їдуть відпочити удвох, наприклад, у весільну подорож, на медовий місяць.

Привабливість Кіреніі.

У Кіреніі, як і в багатьох європейських містечках вузькі вулиці, але до цього досить швидко звикаєш. Якщо приїдете в сезон, то застанете цвітіння не тільки звичною для Росіян бузку, а й прекрасного апельсина! У Кіреніі багато історичних і мальовничих місць, де вам варто побувати. Не можна пропустити і похід в заклад харчування, будь це шикарний ресторан або скромне кафе, і тут і там вас зустрінуть однаково доброзичливо.

Цікаво те, що гуляючи по вулиці, ви не знайдете ні мусорінкі на тротуарі, тут ретельно доглядають за статуями і культурними цінностями. Обов'язково сходити на порт Кіреніі, він зверху виглядає, як щаслива підкова! А раз ви опинилися в порту, то катайтеся на красивій яхті прекрасним ввечері. Поруч розташована практично не втратила колишню стійкість і красу фортеця, де вам так само варто побувати.

Фортеця Гірне в Кіреніі.

Раз заговорили про фортеці на порту, то давайте продовжимо мова про неї. Звичайно, зараз не можна уявити собі якою була ця фортеця в 8 столітті, проте залишився фрагмент дає розуміння величі цієї будови! Зрозуміло, що фортеця служила військовим укріпленням, але зараз все інакше, тепер всередині фрагмента стоять житлові будинки. Крім того, на частині фортеці були добудовані стіни, а поруч звели з нуля вежу у вигляді підкови! Ще в 16 столітті фортеця була здана турку, чий саркофаг досі перебуває в стінах вежі перед цією знаменитою фортецею Гірне.


Відвідувачі цієї пам'ятки оглядають тюремні підземелля, бастіони, а так само королівські апартаменти. Перед покоями короля, над дверима, важить шикарний сімейний герб Лузіньянов! У середині 20 століття з фортеці спорудили музей, яким захоплюються туристи з усього світу.

Музей корабельних аварій в Кіреніі.

У Кіреніі знаходиться ще одне місце, про яке знають у всьому світі - це чудовий музей корабельних аварій. Тут вміщено уламки знайдених кораблів, які постраждали з різних причин. Наприкінці 20 століття ці уламки були знайдені місцевим жителем, пізніше - виловлені гранично акуратно фахівцями. Як виявилося, корабель був побудований приблизно в 389 році до н.е. і був потоплений через 80 років, а на борту корабля була команда з чотирьох чоловік, які здебільшого харчувалися тільки мигдалем! Крім самого корабля був піднятий з дна моря величезний вантаж, який перевозив корабель.

Абатство Белапаіс в Кіреніі.

Шикарне будова, яке ви можете побачити в Кіреніі - це Абатство Белапаіс, що означає монастир миру та злагоди. Тут крім монастирського двору є і галерея, і трапезна, і вежа, яка правда була відбудована трохи пізніше, ніж все інше. Тут же, перед входом в Абатство підносяться ворота, увійшовши в які і пройди трохи вглиб ви зустрінете пам'ятник. Тут же колись стояла адміністративна капітель, де знаходилися тамтешні чиновники. Кімнати самих монахів були не на першому, а на вищому поверсі, а до їх скарбниці вели 2 сходів.