Керч - місто-роботяга, неймовірно великий і розлогий, багатолюдний і яскравий. Відпочинок в Керчі помітно відрізняється від відпочинку в інших містах Криму. Можливості автотуризму здесть просто відмінні - з міста можна з легкістю дістатися до однієї з чотирьох морських акваторій - Чорного моря, Керченської протоки, Азова або Сиваша. Крім того, тут знаходиться ще і безліч цілющих озер. У кожному водоймі досить відрізняється температура води і її солоність, а, найголовніше, риба тут водиться також абсолютно різна. Сімейний відпочинок обов'язково стане дуже цікавим і незабутнім, адже тут у туристів створюється таке враження, що вони знаходяться в сьогоденні загубленому світі завдяки горизонту, обмеженому довгими пасмами пагорбів. А чого тільки варті "кишенькові" пляжі! ..

До речі в самому місті пляжів практично немає (виняток - Карантинский пляж). Але, від'їхавши від міста в будь-якому напрямку, вже через півгодини гості Керчі потрапляють на один з безлічі просторих і хороших пляжів на піщаних косах і пересипах. "Кишенькові" пляжі - невеликі, але, тим не менш, дуже затишні. Знаходяться вони на зсувних схилах. Холодні течії в Керчі відсутні.

Перетинаючи мис Хроні, туристи потрапляють вже на Азовське море. Тут знаходиться маса курортів - бухта Булганак, пересип Чокракського озера (грязьового), бухта Рифів, гігантський пляж Казантипського затоки та інші пляжі з черепашкові золотистим піском. Набережна і центр міста, до речі, не так давно були реконструйовані, тому тут можна просто гуляти і насолоджуватися красою міста.

Увага! З 1999 року в Керчі регулярно проводиться фестиваль античної драми під назвою "Боспорські агони". Тому любителям театрального мистецтва буде особливо цікаво побувати саме в Керчі.

Вулкани і бруду Керчі

Як відпочити в Керчі з користю для свого здоров'я? Звичайно ж, не варто забувати про цілющі грязі, які, на думку багатьох вчених, набагато корисніше, ніж навіть бруду сакські. Найвідомішим керченським озером є солоне озеро Чокрак, розташоване неподалік від приморського села Курортне. Зупиняються туристи тут в пансіонаті або ж у приватному секторі.

Важливо! Найбільшою групою діючих грязьових вулканів є ланцюг, розташована в районі Бондаренкове - села, що розкинулася в п'ятнадцяти кілометрах від самої Керчі. Екскурсії в це місце не залишають байдужим нікого з туристів.

Пам'ятки міста

Пам'ятки Керчі також виділяються своєю історією. Наприклад, дуже цікавим будівлею є фортеця "Керч", яку називають ще й фортом "Тотлебен". Це - справжній витвір військово-інженерного мистецтва ХІХ століття. Зміцнення почали будуватися ще в 1897 році. Фортеця була стратегічним об'єктом Росії.

Центральним елементом композиції Керчі з прекрасним оглядовим майданчиком є гора Мітрідат. Звідси відкривається вид на всю бухту. Піднімаються туристи до вершини по величезній Мітридатських сходах, створеної на початку ХІХ століття талановитим архітектором Дигби.

Звичайно ж, приймаючи рішення про те, що відвідати в Керчі, не можна забути і про склепі Деметри, розташованому на вулиці братів Перепилиця в центрі міста. Склеп цей виритий в природному грунті, його склепіння та стіни покриті фресковим живописом, присвяченій сюжетами міфів про Деметрі - богині землеробства і родючості. Культ цієї богині був дуже шанованим серед інших культів у Боспорському царстві.

Готелі Керчі

Готелі Керчі можна підібрати на свій розсуд. Приміром, варто звернути особливу увагу на віллу "Золотий фазан", що знаходиться в п'ятнадцяти кілометрах від міста. Саме тут можна відвідати знаменитий Каралакскій заповідник з лікувальними травами, оп'яняючими своїми запахами і побувати на цілющому озері Чокрак. Всього лише за триста метрів від вілли знаходиться піщаний пляж.

Влітку і взимку можна вибирати також і санаторії з пансіонатами. Наприклад, прямо на морському березі розташовується цілорічний величезний санаторій "Київ". Берегова лінія власного пляжу санаторію становить чотириста метрів.

У курортному селищі Юркино непоганим місцем вважається "ДеАз" - приватний пансіонат, розташований на березі Азовського моря.


Любителям тиші і спокою люб'язно надає свої послуги "Дельфініум" - приватне домоволодіння в селищі Героївське, всього лише в ста п'ятдесяти метрах від Керченської протоки.

Неподалік від Керчі знаходиться також і пансіонат "Анкор". Азовське море, на березі якого розкинувся пансіонат, привертає щорічно велику кількість туристів, адже воно набагато тепліше, ніж Чорне, і набагато дрібніше, що ідеально підходить для відпочинку з дітьми.

Обережно! Про броні місць варто подбати якомога раніше, оскільки наплив туристів тут досить великий.

Незабутні відчуття

Роздумуючи над тим, де відпочити, над тим, як зробити так, щоб цей відпочинок не був банальним, варто звернути свою увагу на цей, здавалося б, звичайний містечко - маленький і тихий. Насправді він здається таким спокійним тільки на перший погляд. Його тиша і велична античність, злегка "присмачені уламками радянського часу", тісно переплітаються з великою мережею сучасного міського неону і нічного шуму. Таким чином, людині досить складно визначитися в режимі якого часу на сьогоднішній день дихає це місто.

Відпочинок в Керчі всією сім'єю - це прекрасний і правильний вибір проведення часу. Таке, начебто звичайне місце, зі звичайними будиночками і курсують повз них маршрутними таксі, таїть в собі безліч таємничого і загадкового. Стародавнє городище, існуюче тут, заворожує найстаршими камінням, визирають з-під землі, дбайливо розчищених руками археологів. Величезна степ також не може не вразити жодного побував у Керчі людини. Керч - місто, яке може похвалитися володінням таких древніх перлин, як Пантікопей, Мірмекій і Німфей. Тут всюди йдуть роботи, поступово відкривають завісу давньої історії. Звільнені від недавнього земного "полону" ванни для вина створюють відчуття легкого аромату ароматний виноградних лоз.

Заборонено! Не можна забирати з собою на пам'ять будь-які історичні цінності або їх шматочки.

Море, яке час від часу показує свою буйність, наповнює повітря свіжістю з солонуватим присмаком і викликає асоціацію з самими древніми греками. У цей момент на думку спадає їх потужна армія, витончене мистецтво, вірування та література.

Керч є містом-героєм, який не змогло обійти стороною страшне відлуння Другої Світової війни. Напевно, не має сенсу розповідати про той жах, який довелося місту пережити. Ці факти відомі і зрозумілі. Однак існує тут і такий фрагмент тієї страшної епохи, який вражає всіх без винятку - Аджимушкайські каменоломні.

Це холодна печера з казармами, оборонними проломами, військовим інвентарем та речами мирних жителів, що потрапили сюди під час взяття німцями Кримського півострова . У той час люди не стали відступати - вони спустилися в підземні катакомби. При відвідуванні цієї печери стає насправді трохи моторошно, адже важко уявити собі людей, що залишилися в ній без питної води з оточеними німцями виходами. Само собою, виходити з підземелля було рівносильно самогубству. Людям доводилося діставати воду всіма можливими способами. Вони підставляли свої каски під краплі, падаючі зі стелі, і організовували цілі загони висмоктують з стелі воду людей.

Вода як і раніше стікає крапля за краплею в ці залізні каски, намертво зрослися з каменем. Звичайно ж, води таким чином зібрати в достатній кількості не виходило. Тому людьми було прийнято рішення викопати колодязь за допомогою саперних лопаток і багнетів. Через кілька місяців цього тяжкого праці робота була завершена. Колодязь вражає відвідувачів своєю глибиною.

Атакували німці людей з неймовірним озлобленням. Вони закладали вибухівку, влаштовуючи обвали, запускали в печери газ. Для порятунку від цього жаху людьми були створені протигазові камери - приміщення з перекритими одягом входами. Все це можна побачити в каменоломнях.

В однієї з Братських могил екскурсія призупиняється, ліхтар гасне, і екскурсовод просить вшанувати пам'ять загиблих людей .. Але це лише похмура частина історії міста. Сучасна Керч відрізняється своєю яскравістю і веселощами.