Невід'ємним своєрідним "атрибутом" літа є комарі. Найчастіше ці дрібні шкідливі комахи можуть стати справжнім кошмаром, оскільки їх увага до людини вельми настирливе, а укуси - досить болючі. В основному, від комариних атак страждають неприкриті ділянки тіла, такі як руки, ноги, обличчя.

Комарі - істоти дуже хитрі і спритні. Їх тонкий голчастий ніс без праці може обійти "перешкоди" у вигляді щільного одягу, вони практично адаптувалися до поточної техногенної обстановці, навчилися не реагувати на всілякі фумігатори та інші засоби так званої "захисту від комарів".

Почервоніла шкіра ? Утворилися припухлості? Переслідує сильний свербіж? Всі ці неприємні "симптоми" є не що інше, як наслідки комариного укусу. Яким чином можна швидше їх позбутися?

Отже, десятка кращих порад на тему "Як позбутися від комариних укусів" виглядає так:

 1. Саме правильне рішення - не доторкатися до місця укусу і не розчісувати утворилися пухирі. В іншому випадку ранка буде гоїтися набагато довше, оскільки таким чином вона може стати ласим шматочком для проникнення бактерій і інших розсадників інфекції.
 2. Зробити свербіж менш болючим і зняти набряклість можна за допомогою содового розчину (з розрахунку 1 чайна ложка соди на 1/2 склянки теплої води). Ватний тампон, змочений у даної рідини, періодично слід прикладати до місця укусу.
 3. Сприятливим впливом на постраждалі від укусів комарів ділянки шкіри володіють спиртовмісні рідини, наприклад, такі як нашатирний спирт, одеколон, горілка.
 4. Будь холодний предмет - шматочок льоду, охолоджена під водою ложка або будь заморожений продуктовий пакет з морозильної камери - допоможуть зменшити область поширення набряку.
 5. Нейтралізувати отруйну слину комахи, що проник під шкірний покрив, сприяє власноруч приготована мазь з сухого молока.


  Для її виготовлення необхідно змішати 1 столову ложку сухого молока з 2 столовими ложками води.

 6. Олія чайного дерева, а також ефірна витяжка з лаванди, прекрасно знімають подразнення і свербіж.
 7. Місця укусів можна змащувати і косметичними засобами спеціального "анти-комариного" дії, які продаються в аптечних кіосках.
 8. У природних умовах мінімізувати поширення комариного отрути і полегшити біль допоможе подорожник звичайний, листя якого, подрібнені до кашкоподібного стану, слід прикладати до місця укусу. Подібними цілющими властивостями також володіють зелень петрушки і м'яти.
 9. Сильне почервоніння ураженої області шкіри, яскраво виражена набряклість натякають на необхідність прийняття антигістамінних препаратів.
 10. З'явилася ниючий головний біль? Піднялася температура? Ці симптоми сигналізують про можливість проникнення в організм вірусу комариного енцефаліту, отже, вимагають негайного звернення до медиків.