Тур в Карелію.

Якщо ви хочете урізноманітнити свої будні, то вам варто провести свій відпочинок в Карелії. Це ніби інша країна в Росії. Дійсно, Карелія є суб'єктом нашої країни, тому ніяких особливих документів, щоб відвідати республіку, не потрібно. Найчастіше сюди їздять із сусідньої області - Ленінградської, яка межує з Карелією. Найбільш відомим містом-столицею Карелії є Петрозаводськ.

Багато туроператорів знають, де відпочити можна і влітку і взимку і це місце - Карелія. Тому вам можуть бути запропоновані різні короткі і тривалі тури на 2-4 і 6-9 днів відповідно. В залежності від обраного вами відпочинку буде залежати і його тривалість, і його спрямованість. Так тим, хто проводить в Карелії сімейний відпочинок з дітьми варто затриматися тут довше, щоб було більше вільного часу і по екскурсіях не бігати, а спокійно ходити і дізнаватися щось нове. Інакше діти просто вимотуються за 2-4 дні і замучать вас і всіх навколо.

На короткі тури варто їхати на самоті або невеликою компанією. Взагалі, Карелія представляється не як місця масового збору друзів, сюди їдуть на відпочинок 1-2 пари в середньому.

Вартість туру в Карелію залежить від кількості днів там проведених, а так само від кількості відвіданих пам'яток. Так 7-денний тур з 5-6 екскурсіями коштуватиме близько 20 тисяч рублів з людини. 3-4-денний тур з 3-4 екскурсіями обійдеться в 14-16 тисяч рублів. Найекономічніший тур - 2-денний, коли ви самі зможете побачити столицю республіки і відвідайте місцевий гірський парк. Самим же дорогим подорожжю виявиться тур з активною екскурсійною програмою, так що вартість за 7 днів відпочинку може бути вище 9-денного туру.

Для дітей існують спеціальні шкільні тури. Любителі активного відпочинку влітку зможуть підібрати підходящий тур в Карелію. Дуже популярним вважається тур на велосипедах або комбіновані тури, коли велосипеди змінюють байдарками і човнами. Можна так само побачити Карелія і з джип-туром, коли добиратися до нових пам'яток ви будете з вітерцем і адреналіном - на джипах.

Вибираємо житло.

В залежності від того, де ви хочете проживати весь той час, що будете перебувати в Карелії буде залежати і вартість проживання і його статус. При виборі дорогого туру вам запропонують більш комфортабельний готель. Наприклад, готель "Прионежський" в Карелії є одним з кращих, вартість стандартного двомісного номера тут обійдеться в 4-5 тисячі рублів. Зате номери дійсно відмінні, просторі, з усіма зручностями і хорошими меблями.

Якщо для вас ціна все-таки має значення, вам варто розглядати інші готелі Карелії. Можна розглядати не тільки пропозиції готелів і міні-готелів, але і санаторіїв і баз відпочинку, де можна провести добре сімейний відпочинок, тим більше, якщо ви відпочиваєте з дітьми. Посудіть самі, у відмінному парк-готелі Карелії з однойменною назвою "Карелія" вартість проживання в двомісному стандартному номері зі зручностями за одну людину становить 600-700 рублів.

Уважно вивчайте пропозиції готелів, т.к. багато з них пропонують харчування, деякі - харчування на замовлення, тобто воно оплачується окремо. Взагалі, якщо ви відпочиваєте з туркомпанією, то вас заздалегідь повинні проінформувати про те, яка система відпочинку у вас - "все включено" або за все доведеться доплачувати окремо. Якщо у вашому випадку харчування не включено у вартість відпочинку, або ви поїхали в Карелію на відпочинок своїм ходом, пам'ятайте, що всі готелі та бази відпочинку пропонують харчування туристам. Так на базі відпочинку сума триразового харчування обійдеться в середньому в 700-800 рублів, але можна замовляти тільки обіди або сніданки, що обійдеться в 150-300 рублів.

Пам'ятки.

Що відвідати в Карелії вам підкажуть туристичні оператори, з якими ви співпрацюєте, зберіть інформацію відразу від декількох і об'єднайте її для себе.


Другий варіант - заздалегідь довідатися про все в Інтернеті. Наступний спосіб - розглянути пам'ятки Карелії вже на місці, по прибуттю, вибираючи з місцевих пропозицій екскурсійного бюро.

Влітку в Карелії варто побувати на Білому морі і побачити всі його краси, поплавати на моторному човні і навіть порибалити. Взимку переважно гірський відпочинок і екскурсійні тури. Отже, що ж варто відвідати в Карелії:

 • Петрозаводськ. Навіть якщо ви зупинилися в цьому місті, необхідно погуляти тут, замовити оглядову екскурсію по столиці республіки Карелія. Так ви дізнаєтеся багато цікавого про республіку, згадайте історію і освіжіть свою пам'ять;
 • "Будинок ляльки". Це найцікавіший Музей Карелії, де можна побачити роботи Тетяни Калініної. Вартість входу в музей чисто символічна - всього 50 рублів, а якщо хочете, щоб з вами був екскурсовод, то доведеться доплатити за його послуги. Тут же можна буде купити сувеніри друзям;
 • Острів Кижи. На цьому острові багато всього цікавого, тому його можна в принципі виділити окремою темою з низкою екскурсій. Тут знаходиться 3 церкви, каплиця, дзвіниця, Музей Дерев'яною архітектури та збережені селянські будинки з цілісним оздобленням приміщень;
 • Ківач. Це природний заповідник Карелії. Тут ви зможете побачити прекрасний водоспад, карельські берези і Музей Природи;
 • Марциальниє Води. Це знаменитий курорт в Карелії, заснований ще самим Петром першим. Тут ви зможете замовити дегустацію корисної води з 3 різних джерел;
 • Пасіка. Обов'язково відвідайте цю пам'ятку, до її складу входить не тільки огляд "медових запасів", але і приємне чаювання з млинцями та медом;
 • Зоогрінпарк. Це зоопарк Карелії, до речі, єдиний в республіці, зате його розміри дозволять здивувати вас;
 • Сплав. Не бійтеся екстремальних і небезпечних сплавів, адже можна підібрати найпростіший справ по тихій річці для тих, хто любить щось нове, але безпечне;
 • Пегрема. Тут ви зможете побачити покинуту село, хоч це видається не дуже райдужним, будинки на березі річки здаються якимись казковими, хоч і розвалені.

Тепер ви готові до відвідування Карелії і знаєте, що стоїть відвідати в республіці. Якщо у вас не вистачає на це часу, то просто підберіть для себе найцікавіші екскурсійні тури з пам'ятками.

Корисна інформація.

Цікаво, що росіян в Карелії набагато більше, ніж карелів. Переважне населення - це росіяни громадяни, але що стосується релігії - тут величезна різноманітність віруючі, аж до масонів.

Якщо ви вирішили харчуватися в ресторанах і кафе Карелії, то обов'язково покуштуйте такі страви:

 • Калитки. Це невеликі пиріжки з начинкою, цікаво те, що вони робляться не зі здобного, а з пісочного тіста,
 • Каларуокка. По суті, це звична нам вуха, але по карельському рецептом,
 • Ягода. Начебто нічого дивного, а ягоду в Карелії люблять, ви можете навіть відвідати завод з переробки ягоди в республіці.

Так само в Карелії дуже люблять молоко і використовують його практично при будь-якому приготуванні страв.

Відзначте для себе і що привезти з Карелії:

 • Вироби з дерева. Це можуть бути прості підставки під гаряче або вирізні фігурки, обробні дошки, статуетки, короби з берези та ін.,
 • Мед з пасіки Карелії;
 • Сувеніри з "Дому ляльки";
 • Карельський шунгіт. Він добре позначається на стані людини, її здоров'я, визнаний природним антиоксидантом;
 • Аксесуари, одяг або скатертини з особливою заонежских вишивкою червоним по білому;
 • Карельские бальзами. Це кріплений напої з цікавим смаком і ароматом з натуральними корисними речовинами.