Існує чимало причин, щоб віддати перевагу відпочинок в Калінінграді та області. Це м'який клімат з цілющим повітрям, це місто-сад з мальовничими парками, це атмосфера середньовічної Європи, це чистісінький пісок і дихання моря, це павутина річок і озер, оточених сосновими лісами, це унікальний культурний та архітектурно-історичне надбання, це розвинена мережа розваг .

Архітектурно-історичні пам'ятки

Способів, як відпочити в Калінінграді безліч і серед найпоширеніших видів туризму тут виділяється культурно-історичний. У місті безліч об'єктів є свідками європейської історії. Це і оборонні форти з бастіонами, і кірхи з костелами, і різні архітектурні пам'ятники.

Особливо виділяється Кафедральний Собор, що датується 14 століттям і збудований у стилі балтійської готики. Він по праву вважається символом Калінінграда і велично підноситься на самотньому острівці над річкою Преголя. Служби тут нині не проводяться, але зате проходять різні концерти та виставки. Біля стін собору розташована могила Іммануїла Канта.

Серед видатних пам'яток - міські ворота, час будівлі яких відноситься до 18 сторіччя, а також Аусфальскіе, Королівські, Фріндландскіе і Бранденбурзькі ворота. Цікаві також такі вежі, як "Врангель", "Дона", що виконували раніше роль оборонних споруд. У число фортифікаційних споруд входив П'ятий порт, який є зараз значущою пам'яткою міста. Всього їх було п'ятнадцять. Що відвідати в Калінінграді ще, так це пам'ятник Ф. Шіллера, пам'ятник 1200 гвардійцям, які полягли під час штурму Кенігсберга, Литовський Вал, музейна судно "Витязь", Амеліану - район старих вілл, де є можливість здійснити захоплюючу прогулянку по справжнім німецьким вулицях.

З Калінінграда можна відправитися на прогулянку по області, щоб оглянути середньовічні замки, які є дивним спадщиною Тевтонського Ордена. Тут було побудовано приблизно 40 замків. Після розвалу замки використовували для в'язниць, казарм, житлових будинків. Але інтерес до них відродився вже на початку 20 століття і багато з них відремонтували і стали музеями. На сьогоднішній день самими цікавими замками є Тапиау, Георгенбург, Лабиау та інші.

А ще пам'ятки Калінінграда - це його численні найцікавіші музеї. І першим музеєм, який потрібно відвідати обов'язково, є музею Бурштину - єдиний в Росії у своєму роді. Його експозицію відкрили в 1979 році, і вона включає багато прикрас, а також предметів побуту з бурштину, які були зроблені в різні періоди, починаючи неолітом. Особливо цінні експонати - це ті, які були виконані в 17-18 століттях, особливо німецькими майстрами, бо саме в той період спостерігався розквіт мистецтва з обробки бурштину.

Цікавий, особливо для відпочинку з дітьми, музей Світового океану, відкритий в 1990 році. У ньому можна побачити експозицію берегового комплексу, колекції морських акваріумів, раковин молюсків, коралів, а також головний експонат - судно "Витязь", відоме на весь світ. Серед інших об'єктів, представлених в музеї також кілька суден, підводний човен.

У музеї "Бліндаж", розташованому в раніше діючому залізобетонному бомбосховище, можна багато дізнатися про історію часів війни. На цю тему тут представлено безліч цікавих експозицій. Можна сходити також в Історико-художній музей, в 11 залах якого розміщуються історичні, художні, краєзнавчі виставки. Серед об'єктів культурного призначення, які можна відвідати, варто виділити драматичний театр, обласну філармонію, кіноконцертні комплекси "Зоря" і "Росія", концертно-театральний комплекс під назвою "Будинок мистецтв".

Парки

Калінінград - дивно зелене місто. Тут доводиться на кожного жителя приблизно 100 квадратних метрів зелені. Гордість міста - це Ботанічний сад, що зібрав в собі рослини, що належать майже всім зонам земної кулі. Дуже гарний і популярний дл відпочинку центральний парк. Будучи на відпочинку в Калінінграді, варто обов'язково відправитися в національний парк під назвою "Куршська коса". Він входить до списку спадщини ЮНЕСКО, характеризується чистим повітрям, первозданним спокоєм, величними ландшафтами і унікальною флорою. Туристам, що приїхали в Калінінград на сімейний відпочинок, обов'язково варто відвідати зоопарк, в якому можна побачити незліченну кількість тварин - близько 370 видів.

Оздоровчий відпочинок

У Калінінграді та області можна не тільки відвідати численні визначні пам'ятки, відпочити і розважитися.


Регіон також пропонує своїм гостям прекрасні умови для оздоровлення. Це місце здавна славиться своїми численними санаторіями і пансіонатами, які застосовують технологію кліматолікування. Найбільш підходящим для цього періодом є осінь, бо в цей час в морському повітрі відзначається підвищений вміст йоду. А це сприятливо позначається для людей, які страждають хворобами щитовидної залози та астмою. Але санаторії відкриті, звичайно ж, і взимку.

Всього в Калінінградській області 17 санаторіїв, 14 різних баз відпочинку, 11 пансіонатів. Оздоровчі санаторії є, крім Калінінграда, в Світлогорську, а також в Зеленоградске. Вони пропонують профілактику всіляких хвороб, застосовуючи для цього бурштинову терапію, водолікування та лікування грязями. Відомими санаторіями і пансіонатами Калінінградській області є "Чайка", Хвиля "," Янтарний берег "," Олімп "," Янтар "та багато інших.

Розваги

Любителям розваг також є, де відпочити в цьому прекрасному місті. Тут безліч барів, різних кафе і ресторанів, що пропонують як традиційну кухню, так і оригінальні страви. І з кожним роком таких закладів з'являється все більше. Також можна сходити на одну з дискотек, відвідати казино. Любителі шопінгу можуть задовольнити свої бажання в торгових центрах і магазинах. Фірмовими Калінінградською сувенірами вважаються, звичайно ж, вироби з бурштину. Це можуть бути жіночі прикраси, годинники, світильники і навіть столики з поличками.

Влітку Калінінград стає справжнісінькою фестивальним майданчиком, яка має міжнародний рівень. Так, традиційними фестивалями є наступні: фестиваль феєрверків під назвою "Мости в майбутнє", для любителів року - "Балтійський штурм", а також "Бахослуженіе", що пропонує послухати органну музику. Під час театрального фестивалю "Балтійські сезони" в місто приїжджають імениті театри Росії, найкращі в країні драматурги і актори. Крім того, дуже популярний фестиваль міжнародного сучасного танцю "Танц-транзит". А фестиваль, "Дон Ченто Джаз", який почали тут проводити в 2006 році, знайомить гостей міста і корінних жителів зі світовими зірками джазу.

Відпочинок на морі

Прекрасним варіантом для людей, що віддають перевагу відпочинок в Калінінграді всією сім'єю, стануть морські прогулянки по Балтійському морю і по його узбережжю. Тут можна як відпочити на пляжах, так і зайнятися підводним плаванням, здійснити прогулянку на Куршськую косу. Чудові пляжі пропонують такі міста Калінінградській області, як Світлогорськ, Зеленоград. Відмінні пляжі є в селищі Янтарному і на плюєте.

Вибір житла

До послуг відпочиваючих в місті - великий вибір житла. Це і готелі Калінінграда, і гостьові котеджі, і безліч турбаз, в тому числі і дитячих, пансіонатів, кемпінгів, садиб, оздоровчих дитячих таборів. Всі готелі Калінінграда оснащені сучасними зручностями, а також спа-центрами, спортивними майданчиками, саунами, дискотеками, басейнами і багатьма іншими послугами для приємного, комфортного та корисного проведення часу.

У Калінінграді пільгове оподаткування ввезених сюди старих іномарок, які надходять зазвичай із Німеччини. Тому тут є хороша можливість придбати автомобіль або ж зробити замовлення, якщо на авторинках не знайшлося нічого для вас підходящого.

Важливо! Вирушаючи в Калінінград, потрібно знати, що ставиться він до Східної зоні щодо часу. Так, наприклад, якщо в Москві - 13:00, а у Варшаві чи Берліні - 11:00, то в Калінінграді в цей час рівно опівдні. Електрички і потяги прибувають на Залізничний вокзал в Калінінграді за Московським часом, а літаки і автобуси - по місцевому.

Цікаво! Тутешня нумерація будинків має відмінності від російської. Тут кожен під'їзд наділений власним унікальним номером, а квартири нумеруються, починаючи з одиниці.