Досить часто вибрати місце для сімейного відпочинку проблематично, когось приваблюють екскурсії, когось - історичні місця, хтось всім видам відпочинку воліє просто валятися на пляжі. Однак, відпочинок в Йорданії всією родиною - це відмінний вибір, який зможе задовольнити запити будь-якого, навіть самого вимогливого і вимогливого члена сім'ї. Тут можна знайти все, що захочеться - історичні місця, наповнені духом часу, релігійні храми, які вражають своєю історією, чудові пейзажі і хороший сервіс, який є невід'ємною частиною гарного відпочинку. Все це ви знайдете в Йорданії - незвичайної дивовижній країні, яка не залишає байдужим нікого.

Незважаючи на те, що Йорданське Хашимітське Королівство є дуже і дуже молодою державою, воно має багату захоплюючу історію, адже по суті своїй Йорданія - це своєрідний місток між Сходом і Заходом, країна має глибокий зв'язок з обома культурами. Цей місток з'єднує пустелю і море, лід і полум'я, і по ньому ніколи не припиняється рух. Йорданія виросла з безлічі змішаних культурних шарів, де переплітаються сучасність і старовину, це зачаровує поєднання контрастних величин і понять, яке приваблює своєю оригінальністю. Тут сходяться абсолютно несумісні речі.

Різноманіття відпочинку

Відпочинок в Йорданії пройде незабутньо для кожного члена вашої родини - комусь сподобається різноманітність природних ландшафтів, когось не залишать байдужими рукотворні чудеса, а також видатні зразки і сучасної дійсності, і найдавнішої історії. Тут можна зустріти сучасні будівлі і старовинні замки, забавні житлові будинки та історичні мисливські будиночки, які багато років стоять незмінними.

Курорти Йорданії розташовуються на Червоному і Мертвому морі, і асортимент їх досить широкий для того, щоб підібрати те місце для відпочинку, де буде комфортно вам і вашим близьким. Це невеликі райські містечка, в яких панує атмосфера повного спокою й умиротворення, що, звичайно ж, сприяє повній релаксації, яка і входить у поняття сімейний відпочинок. Це означає, що там ви зможете по-справжньому відпочити, відійти від усіх проблем і забутися від усього, що доставляє вам незручності, тут єдиною реальністю буде ваш відпочинок.

Особливості Йорданії

Якщо ви не знаєте, як відпочити в Йорданії, то все насправді дуже і дуже просто. Тут прекрасні пляжі, чудові морські пейзажі, різноманітні екскурсії по місцях світовій історії і релігії, обов'язкове подорож в приголомшливої краси пустелю, яка називається Ваді Рам. Йорданія це заворожуюче чиста вода Червоного Моря, дивовижний підводний світ (а Червоне море по праву визнано раєм для дайвінгу), для туристів в Йорданії також є яскрава і весела нічне життя, і звичайно ж Йорданія - це Мертве море, загадкове, цілющий і таємниче.

Мертве море здатне зцілити від великої кількості недуг, саме тут знаходять притулок безнадійні хворі, які через деякий час забувають про свої діагнози. Морське повітря сам по собі дивно корисний, до того ж вода Мертвого моря містить велику кількість корисних речовин, які позитивним чином впливають на організм

Що відвідати?

Різноманіття Йорданії не залишить байдужим нікого, воно лише притягує і вражає - так глибоко, як це можливо. Залишається тільки вирішити, що відвідати в Йорданії в першу чергу. Наприклад, пустеля Ваді Рам, в якій є місце і альпіністам, і любителям тривалих прогулянок, це місце умиротворених пейзажів, величних скель і безкраїх рівнин. Пам'ятки Йорданії мають історичні початку і коріння, і від того цікаві подвійно. Це місця, де будувалася історія людства, історія християнства.

У центрі долини розташовується Мертве море, яке вважають найнижчою точкою Земної кулі. Води його багаті мінералами, які володіють цілющими і лікувальними властивостями. Пустелі тут змінюються древніми фортами, заїжджими дворами і мисливськими будиночками, архітектурний ансамбль різниться в силу різниці епох. Для тих, хто захоплений легендарними хрестовим походами, тут теж знайдеться розвага - саме тут розташовано безліч замків, фортів і застав - найголовнішими є Шобак і Керак. Це, до речі, один з найпоширеніших відповідей на питання про те, що відвідати в Йорданії, щоб ближче познайомитися з цією країною.

Складаємо маршрут

Подорож містами цієї дивовижної країни починати можна з Акаби.


Вона оточена горами, які змінюють свій колір під час заходу, і є морським курортом, який придатний для заняття дайвінгом цілий рік. В Акабі широко розвинена туристична інфраструктура, в основному все орієнтовано на людей, які ведуть здоровий спосіб життя, і всім видам відпочинку віддають перевагу оздоровчі види - в Йорданії відпочивати з користю для здоров'я простіше простого.

Не варто обділяти увагою і древнє місто - Петру, яке протягом багатьох століть залишається скарбом Йорданії, а тепер і включений в список Нових семи чудес світу. Петра розташована поблизу від Акаби, відстань між цими містами можна подолати за три години. Петра - по-справжньому чарівне місто, який знаходиться в величезній скелі посеред пустелі. Рідкісний червоно-рожевий відтінок його будівель заворожує, а адже це колір материнської скелі, з якої і висічені всі конструкції.

Сучасна Йорданія

Столицею сучасної Йорданії є Амман, раніше він називався Рабат Амон, а ще раніше - Філадельфія. Сьогодні Амман - великий адміністративний і комерційний центр, в якому зосереджені пам'ятки Йорданії - галереї, музеї. Також тут розташована Цитадель, гора з руїнами храму Геракла, Візантійська фортеця і палац Омейал. Біля Візантійської фортеці знаходиться римський театр, здатний вмістити в себе шість тисяч чоловік. І звичайно в Аммані знаходяться кращі готелі Йорданії.

Південь Аммана, а вірніше поїздка до нього по шляху Королів вже кілька тисяч років є самим незабутнім подорожжю по Святій Землі. Перше місто, яке зустрічається в цій подорожі - Мадаба, вік міста більше трьох тисяч років. У цьому місті знаходиться стародавня карта Святої Землі і Єрусалиму, виконана мозаїкою. Також цікаві мозаїки в церквах і будинках Мадаби. Далі знаходиться Гора Небо, де згідно з переказами загинув і був похований Мойсей - з цього місця відкривається захоплюючий вид на Мертве море і долину Йорданії.

Важливо!

Слід враховувати місцеву культуру та особливості місцевого менталітету - наприклад, тут вважається просто верхом непотребства, якщо жінка сидить на передньому сидінні авто. Тут не можна торкатися до незнайомих людей навіть для привітання. Заклади громадського харчування розташовують спеціальними дамськими залами. І звичайно ж тут не вітається відкритий одяг, ні для чоловіків, ні для жінок. Варто також побоюватися зон конфлікту.

Якщо ви тільки замислюєтеся про те, як відпочити в Йорданії, то будьте готові до того, що це захоплююча спекотна країна, яка стане незабутнім спогадом. Поїхавши до Йорданії з дітьми, ви зможете найкращим чином поєднувати всі принади екскурсійного та пізнавального туризму - ви побачите найкрасивіші місця, які мають унікальну, біблійну історію - а, значить, і пов'язані з світовою культурною спадщиною. І все це - з притаманним місцевому населенню привітністю і гостинністю. Звичайно, населення країни має зовсім інший менталітет, несхожий на європейський. Тут інші правила пристойності і норми поведінки, проте, істинної доброти це все не перешкода.

Неважливо, коли ви потрапите в Йорданію, взимку або влітку - ваші враження вразять вас до глибини душі, ви зможете доторкнутися до місць, які пам'ятають ті події, що відбувалися до нашої ери, ви зможете відчути історію і побачити її розвиток. Відпочинок з сім'єю в Йорданії допоможе вам найкращим чином зорієнтуватися у багатьох історичних та релігійних питаннях. Однак, як би це не було пізнавально, це все-таки саме відпочинок - тут вас чекають різноманітні свіжі враження, маса задоволень, безтурботність, умиротворення і спокій. Сімейний відпочинок в Йорданії можливий у повному обсязі - практично всі розваги та розважальні заходи орієнтовані на дітей і дорослих, що не може не приваблювати сюди сім'ї з дітьми.

Екзотичні місця та пам'ятки релігії, культурну та історичну спадщину на тлі прекрасних пейзажів, Свята земля, яка зберігає секрети заповідних місць і найстаріших історичних територій, це місце, зазначене богом - можливо, рай повинен бути саме таким.