Курорти Індії завжди були, є і залишаються улюбленим місцем відпочинку туристів з усього світу. Уражені красотами країни з багатовіковою історією, відвідавши її один раз, вони знову і знову повертаються для того, щоб ще раз зануритися в її неперевершену атмосферу. Все це і багато іншого зробить відпочинок в Індії по-справжньому захоплюючим і незабутнім.

Міста Індії: Делі

Приїхавши в Індію вперше, ні в якому разі не пропустіть можливості відвідати три найкрасивіших міста цієї країни - Делі, Агри і Джайпур. Ці міста складають обов'язковий мінімум місць, побачити які вам необхідно власні очі.

Делі являє собою мегаполіс, населення якого налічує не менше 13 мільйонів чоловік. Саме сюди в 1911 була перенесена столиця країни, раніше розташовувалася в Калькутті. Делі - це унікальне місто контрастів. Колоніальний шик поєднується в ньому з нетрями, а величні пам'ятники старовини з ультрасучасними будівлями. Стара частина цього міста привертає увагу туристів завдяки знаходиться на його території Червоний форт Делі. Цей "місто в місті" був побудований ще в епоху розквіту Монголів і включає в себе не менше шести королівських палаців.

Перебуваючи на території Делі не пропустіть можливості відвідати найбільшу індійську мечеть Джамі Масідж, двір якої вміщує не менше 25 тисяч чоловік. Висота мінаретів складає не менше 40 метрів.

У 15 кілометрах від столиці розташовані інші пам'ятки Індії - наприклад, Кутаб Мінар. Він був заснований в 12 столітті Великих Моголів. Сьогодні ж Кутаб Мінар виглядає як башта у вигляді 85-метрового конуса, яку покривають цитати з Корану. Вік залізної колони, розташованої неподалік, становить не менше двох з половиною тисяч років. Однак, семиметрова колона, покрита написами на санскриті, абсолютно не іржавіє з часом.

Складаючи список того, що відвідати в Індії ви плануєте найближчим часом, обов'язково включите в нього популярний в Індії храм Лакшмі Нараян, побудований в честь Крішни і його коханої - покровителів сім'ї та любові.

Агра і Джайпур

Агра, в минулому столиця Великих Моголів, відразу вражає туристів неймовірною кількістю пам'яток. Одним з найбільш яскравих символів цього міста є Тадж-Махал - Мавзолей з білосніжного мармуру, який був побудований Шахом Джейхані в пам'ять про його померлої дружини. У підніжжя будівлі розкинувся сад дивовижної краси, в якому прорито чотири канали, кожен з яких символізував дорогу в рай. При вході в будівлю відвідувачів зобов'язують знімати взуття тому, що перебування в них прирівнюється індусами до знаходження в храмі. Недалеко від Тадж-Махала розташувався Форт Агри. Він був побудований в 16 столітті як оборонна споруда, проте згодом воно стало резиденцією Великих Моголів.

Джайпур - рожеве місто, засновником якого став махараджа Савой Джай Снгх Другий, який мріяв побудувати ідеальне місто, планування якого в точності відповідала б Всесвіту. Вулиці, що ділять місто на дев'ять секторів, перетинаються один з одним під прямим кутом. Фортечна стіна, яка прикрашає місто, рясно прикрашена рожевим мармуром. Сьому частину міста також займає палац Джайпуру, що ввібрав в себе всю красу раджапутской і могольской архітектури.

Деякі особливості відпочинку в Індії

Як відпочити в Індії? Перш ніж давати однозначну відповідь на це питання, розглянемо, на чому ж грунтується туристичний бізнес у цій країні. Насамперед, туристів приваблюють індійські пляжі, розваги, запальні танці, а також екскурсії по золотому трикутнику Індії (що включає в себе поїздку по Делі, Джайпур і Агру). Не менший інтерес також представляють духовні практики і традиційні методи лікування Індії. Яскравість і насиченість програми пояснює те, чому потік туристів до Індії не висихає, а сімейний відпочинок у цій країні завжди проходить на ура. Привабливість Індії для туристів настільки висока, що більшість людей коли-небудь відвідали її, повертаються туди знову.

Пляжні тури до Індії

Вибираючи, де відпочити в Індії на пляжі, візьміть до уваги те, що основні пляжні тури в цій країні надають штат Гоа і Керала.


Відмінно облаштовані пляжі, прекрасно підготовлені до прийому гостей, відрізняються найвищим рівнем сервісу. Окремо варто відзначити готелі Індії, а також розвинену інфраструктуру, здатну зробити перебування туристів на території країни максимально комфортним. Відпочинок в Північному Гоа напевно припаде до душі шанувальникам вечірок - невипадково саме там проводяться відомі на весь світ діджейські вечірки. Південний Гоа надасть вам можливість пізнати всю красу солідного відпочинку за відповідну плату.

Екскурсійні тури в Індію

Завдяки екскурсійним турам до Індії ви зможете долучитися до великої культури Індії, на власні очі побачивши пам'ятки цієї країни. Храмові комплекси ісламу і буддизму і взимку, і влітку привертають увагу тисяч відвідувачів. Незвичайним напрямком туризму в Індії також є оздоровчий тур. Дійсно, бажаючі долучитися до таємниць аюрведи - науки про життя - з усього світу з'їжджаються до Індії для того, щоб поправити своє здоров'я і зарядитися позитивною енергією надовго.

Готелі та мотелі Індії

Вивчаючи запропоновані туристичними агентствами готелі і готелі Індії, пам'ятайте про те, що офіційної класифікації готелів в цій країні не існує. Однак, існуючі категорії поділяють їх на туристичний клас (що відповідає двом-трьом зіркам), стандарт (три зірки), суперіор (три-чотири зірки), перший (чотири-п'ять зірок), делюкс (п'ять зірок).

Враховуючи те, що Індія є місцем зустрічі багатьох культур, туристи, які вирішили відвідати цю країну, можуть розраховувати на найрізноманітніший і насичений відпочинок. Активний, пляжний, оздоровчий, пізнавальний відпочинок - все це ви змиєте дозволити собі, просто рухаючись від одного регіону до іншого. Рівень обслуговування та стандарти якості готелів Індії відповідає не тільки азіатським країнам, але також Європі. Більш того, тільки Індія зможе здивувати вас таким достатком розкішних будівель, а також унікальними аюрведческімі готелями, спа-курортами, працівники яких оточать вас непідробним увагою і турботою.

Теплий прийом, який вам нададуть співробітники готелів Індії, напевно приємно здивує вас. Всі зусилля персоналу будуть спрямовані на те, щоб відвідувачі почували себе максимально комфортно. Проте, варто зазначити, що спілкуватися з працівниками готелів рекомендується максимально ввічливо; не зайвою будуть і символічна сума чайових. У більшості випадків оплата здійснюється тільки за повну добу проживання. Плата за півдня проживання в більшості випадків не стягується.

І що ж вибрати?

Плануючи відпочинок в Індії всією сім'єю, неодмінно відвідайте Гоа. Незважаючи на те, що в цьому регіоні є всього один курорт, відповідний світовим стандартам, берегова лінія відрізняється великою довжиною, а пляжі виключно комфортні і приємні для проведення часу. Саме тому ви можете сміливо приїжджати сюди з дітьми, не побоюючись будь-яких розчарувань. Спеціальна розважальна програма не залишить байдужим навіть самого примхливого туриста.

Кращим місцем для молодіжного відпочинку є Північний Гоа, де час від часу проходять вечірки, а танцювальні майданчики ніколи не пустують. Найзаможніші туристи можуть дозволити собі відпочинок в Південному Гоа, на території якого знаходяться брендові готелі Індії.

Гімалаї стануть оптимальним регіоном Індії для любителів гірськолижного, релігійного, натуралістичного туризму. Пізнавальний туризм передбачає екскурсії по "Золотому трикутнику Індії" і "Класичною Індії".

Кращим місцем для дайвінгу по праву вважаються Андаманські острови. Бажаючі долучитися до аюрведческой медицині можуть відвідати штат Керала, де розташовується більшість готелів такого типу. Досить поширеним типом готелів є також Heritage Hotel - переобладнані в готелі палаци Махараджи. У багатьох готелях цієї категорії як і раніше збереглася атмосфера минулого, враження від якої багаторазово підсилює антикварні меблі, своєрідний декор.