Однією з найбільш популярних і затребуваних туристами визначних пам'яток Ізраїлю є гора Мойсея. Перед початком і під час туру потрібно звернути увагу на деякі факти, які потрібно знати! Розглянемо їх.

Перед екскурсією

Кілька разів перепитайте у арабів час відправки автобуса і попросіть їх написати точний час, оскільки вони часто вказують неправильний час. Як правило, автобус відправляється о 20:00. До кордону ви будете їхати близько 3-х годин, потім вас чекає 4-годинне очікування. Близько години ви будете чекати на єгипетському кордоні, а потім близько 3-х в черзі - на ізраїльській.

Запасіться теплим одягом, оскільки часто про цю необхідність просто не сповіщають. Обов'язково потрібно взяти теплу шапку, куртку, рукавички, т.к. ви довго будете перебувати вночі на холоді. Слід враховувати, що не в сезон час черги становить близько 4-х годин, тому в сезон тривалість збільшиться як мінімум в два рази. Покинути чергу можна, тому єгиптяни не дозволяють. Зазвичай чергу складається з 2-3-х чоловік в ряд. Приготуйтеся, що вам доведеться тривалий час стояти, тісно притулившись один до одного.

Також перехід ізраїльсько-єгипетського кордону значно ускладнять східні імена. Слід підготуватися до того, що вас будуть допитувати декілька і більше разів. Питати будуть про причину екскурсії, а також щодо батьків, дідів і т.д.


Якщо замовлення автобуса є груповим, то вас почекають, проте, якщо допит затягнеться, то відправлять назад до Єгипту. Слід також знати, що в автобусах Єгипту сильно дме вітер і досить-таки холодно, тому не забудьте взяти який-небудь плед, щоб не замерзнути.

Під час екскурсії

Під час екскурсії дається мало вільного часу, але, незважаючи на це, буде дуже цікаво. Вам дозволять скупатися в Мертвому морі, а також оглянути Єрусалим. Добиратися до нього ви будете близько 4-х годин, а милуватися видом ви зможете з майданчика огляду. Потім ви оглянете Віфлеєм з храмом Різдва, де пообідаєте. Після цього вас заведуть в сувенірну лавку, але ціни там рази в три дорожче, ніж у старому місті. Але часу на те, щоб придбати щось в іншому місці у вас напевно не буде. Далі ви підете в Єрусалим (старе місто). Через затримку на кордоні обіцяного вільного часу часто не дають.

Незважаючи на всі недоліки, екскурсія залишить вам незабутні приємні враження та масу позитивних емоцій! Підйом на гору Мойсея здійснюється, як правило, в нічний час, тому не забудьте взяти з собою ліхтарі. Також оглядайте ретельно дорогу, оскільки ви можете отримати травму через великі і часто трапляються на дорозі валунів. Також візьміть з собою сніданок, оскільки вас не дуже добре нагодують!