Сьогодні на 10,5 мільйонах квадратних кілометрах Європи розташовується не менше 43 різних держав. У загальній складності на їх території живе не менше 830 мільйонів осіб, що становить не менше восьмий частини всього населення Землі. Саме тому сучасна територія Європи є домом багатьох, часто найрізноманітніших культур, архітектурних пам'яток, зразків скульптури та живопису. Відпочинок в Європі відрізняється неймовірним для сучасного туриста різноманітністю. Сучасна туристична Європа являє собою яскравий букет як країн, так міст і всіляких курортних зон. Завдяки цьому кожному туристу напевно вдасться знайти що відвідати в Європі в залежності від уподобань та інтересів. Любителі полежати під сонцем на теплому пляжі відкриті двері в Італію, Болгарію та Іспанію. Цінителі екскурсій можуть дозволити собі поїздку в Німеччину, Великобританію або Францію. Для тих, хто шукає за кордоном духовне просвітлення, організовуються тури в Болгарію, Італію, Грецію. Ну, а ті, хто воліє жити в стилі нон-стоп і не відмовляти собі ні в чому, можуть сміливо вирушати на Ібіцу, в Монте-Карло або Лазурний берег.

Основними регіонами сучасної Європи є Північна, Південна , Східна, Західна, а також Центральна Європа. Проте варто відзначити якусь умовність подібного поділу - основну роль тут відіграють скоріше політичні, а не географічні чинники.

Як відпочити в Європі, провівши відпустку максимально незабутньо і яскраво? Чому саме Європу варто вибрати в якості мети своєї подорожі? Відповідаючи на ці питання, варто відзначити, що європейські стани досить близькі Росії територіально; клімат Європи досить близький за своїми особливостями того, до якого звикли жителям нашої країни. Саме тому період акліматизації тут досить короткий, а то і зовсім відсутня. Завдяки цьому ви зможете сміливо планувати відпочинок в Європі всією сім'єю, не побоюючись того, як літні або найменші мандрівники сприймуть специфічні особливості місцевого клімату. Різноплановий туризм Європи дозволить будь-якому охочому знайти те, що припаде до душі саме йому. Крім того, європейська екзотика, незважаючи на свою новизну, не є настільки шокуючою і незвичній для будь-якого сучасного росіянина. Визначаючись з тим, де відпочити в Європі, зверніть увагу на ряд істотних чинників. В Європу найчастіше дістаються на літаках, тому заздалегідь варто позбутися аерофобії.

Балкани

Гористий півострів Балкани, що омивається водами Чорного і Середземного моря, прекрасно підійде для тих, хто звик і за кордоном відчувати себе як вдома. І все це будучи оточеними звичними і знайомими з дитинства речами, до яких відносяться православні храми, білосніжні серветки з вишивкою хрестиком, схожий мову. Помічено, що родинні зв'язки, настільки сильні ще в радянський період, як і раніше міцні на Балканському півострові. Рідними російській людині здадуться і пейзажі Балкан - мальовничі гори, стрункі берези, бродять по зелених полях стада тварин.

На території Балкан розташовані сучасні Албанія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Греція, Македонія і Чорногорія. Також, неподалік від вельми порізаної берегової лінії знаходиться досить велика кількість дрібних островів. Країни Балкан відрізняються відмінно обладнаними пляжами, а також гірськолижними курортами. Також саме країни Балкан відмінно підходять для рекреаційного туризму тих, хто звик подорожувати з дітьми.

Країни Бенілюксу

Географічний, економічний і політичний союз під назвою Бенілюкс включає в себе три основних держави - Бельгію, Нідерланди та Люксембург. Незважаючи на те, що за якістю туризму ці країни значно поступаються країнам-сусідам з центральної Європи. Саме тому, гостями цих країн найчастіше є любителі тюльпанів, які бажають відвідати найскромніші по території країни Європи або просто - досвідчені туристи, просто прагнуть випробувати щось принципово нове для них. Саме завдяки таким туристам популярність турів в країни Бенілюксу зростає. Відвідуючи країни Бенілюксу, ви можете присвятити час неквапливим прогулянкам по місцевих замках і іншим визначним пам'яткам: музеям, соборів, церков.

Східна Європа

У східну Європу входять такі країни, як Білорусія, Болгарія, Молдова, Росія, Румунія та Україна.


Саме Східна Європа незвичайно близька Росії по духовий культурі, а також своїм світоглядом. А шикарні пляжі, чисте прозоре повітря і ласкаве море відкривають небувалий простір для екотуризму в цьому регіоні. Бажаючі відпочити від насиченої культурної програми можуть відпочити в затишному готелі або готелі, куштуючи ягодами, фруктами, грибами і майстерно приготовленою дичиною.

Ті, хто хоче навіть за кордоном відчувати себе як вдома, може вибрати в якості мети своєї поїздки Україною або Білорусію. Для тих же, хто хоче максимально заглибитися на Захід, не втрачаючи при цьому знайомої російської дійсності, відкрита можливість відправитися в Молдову.

Західна Європа

Поняття "західна Європа" включає в себе Бельгію, Німеччину, Англію, Ліхтенштейн, Люксембург, Нідерланди та Францію. Однак це поділ є досить умовним і часто в цей перелік включаються і деякі інші країни. У більшості випадків в ці країни приїжджають досить забезпечені туристи, оскільки ціни на послуги в цих країнах досить високі. Проте, варто зазначити, що саме в країнах Західної Європи прекрасно розвинені всі існуючі на сьогоднішній день види туризму - екскурсійного, оздоровчого, рекреаційного, духовного і т.д. Готелі Європи також відрізняються високою якістю обслуговування гостей. Відвідування країн Західної Європи також є прекрасним шансом долучитися до культури цікавлять туристів країн і вивчити мову, носієм якого є жителі держав. Тим не менш, значні труднощі з відвідуванням країн Європи пов'язані з оформленням документів, зокрема - в'їзної візи.

Країни Прибалтики

Відмінною особливістю Прибалтійського туризму відноситься оздоровчий туризм, високий рівень якого забезпечується чималою кількістю лікувальних курортів. Свою роль відіграє також м'який клімат Прибалтійських держав - Литви, Латвії та Естонії, що відрізняється не найвищою температурою влітку, а також помірно холодною зимою. Крім цього, на території Прибалтики знаходиться чимала кількість архітектурних пам'яток та багатьох інших визначних пам'яток. Завдяки цьому ми можемо виділити такі провідні напрямки туризму Прибалтійських держав, як екскурсійний і вегетативний туризм.

Північна Європа

Скандинавія, або Північна Європа, є унікальною землею, що зберігає пам'ять про велике минуле і славне сьогодення. Дивовижна природа півночі і сприятлива екологічна обстановка, що принесла регіону славу феноменального довголіття живуть там людей, вже багато років приваблюють сюди туристів з усього світу. До складу Північної Європи входять Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія та Швеція. А також ряд архіпелагів, до яких відносяться Фарерські, Оркнейські і Шетландські острови, що роблять можливим і острівної туризм в Скандинавії.

Центральна Європа

Австрія, Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія та Швейцарія становлять основу Центральної Європи. Одним з головних напрямків туризму в цьому регіоні є відвідування гірськолижних курортів. Не меншу роль відіграє також оздоровчий напрямок, що передбачає проходження оздоровчих процедур в кращих клініках Європи. Ще одним напрямком туризму, актуального для Центральної Європи є діловий туризм. Не варто також забувати про те, що на території цих держав знаходиться чимало пам'ятки Європи, добре збереглися з давніх часів.

Східна Європа

Ті, хто планує сімейний відпочинок, може звернути увагу на країни Східної Європи - Угорщину, Польщу, Словаччину та Чехію. Якісний і що також важливо - недорогий відпочинок дозволить вам відвідати чимало гірськолижних курортів; відвідати найкомфортніші готелі Європи і дозволити собі самий безтурботний і приємний відпочинок.

Південна Європа

Південна Європа, обласкана сонцем, являє собою, напевно, найкраще місце для відпочинку душею і тілом і самого повної насолоди життям. Тепле море, комфортні, відмінно облаштовані пляжі, здорова і різноманітна кухня - все це змусить туриста, хоча б раз побував на території Італії, Іспанії, Португалії, Андорри, Монако, повертатися туди знову і знову.