Авторитетні японські вчені стверджують, що люди, в щоденному раціоні яких присутній зелений чай, надходять мудро, оскільки саме таким чином він забезпечують собі здорову, а значить активну і безтурботну старість.

Такий життєстверджуючий висновок став заключним етапом масштабного дослідження, проведеного фахівцями із залученням людей старшого та похилого віку.

Учасниками експерименту стали без малого 14 000 чоловіків і жінок, що відносяться до категорії "від 65 років і старше". Приблизно половина з них вживали зелений чай багато і регулярно, частина лише зрідка пила цей божественний напій, що залишилися його просто ігнорували. Що ж у підсумку показали цифри?

Ті люди, які перебували у своєрідній "чайної залежності", тобто постійно випивали чашечку-другу-третю зеленого чаю, були відзначені як найменш схильні до розвитку функціональної інвалідності - такого звичайного для процесу старіння організму стану, при якому людина виявляється нездатним обслуговувати себе в побуті, працювати, вести звичний спосіб життя, отже, втрачає самостійність і незалежність.

Майже у 13% учасників, що вживали всього лише одну чашку зеленого чаю в день або ж повністю виключили цей напій зі свого раціону, протягом трьох років з моменту початку дослідження були зафіксовані прояву перших ознак функціональної інвалідності.


7% з числа тих, хто щодня насолоджувався п'ятьма і більше чашками зеленого чаю, залишилися такими ж активними і рухливими, незалежними від сторонньої допомоги. Крім того, любителі чаю проявляли велику соціальну активність, могли похвалитися широкими дружніми зв'язками і міцними сімейними відносинами.

Даний anti age-ефект зеленого чаю експерти пояснюють підвищеним вмістом в його листочках групи певних антиоксидантів, що сприяють запобіганню пошкодження клітин. У той же час слід пам'ятати про те, що цей напій багатий кофеїном і вітаміном К, яких деяким людям, особливо в літньому віці, слід уникати. З цієї причини так звана "терапія зеленим чаєм" вимагає обов'язкової консультації і схвалення з боку лікаря.