Генічеськ знаходиться на березі Азовського моря в Україні, тому сюди щороку приїжджає безліч туристів, котрі подихати морським повітрям і позасмагати на теплому пляжі. Якщо постає питання, що відвідати у Генічеську, тоді в першу чергу варто переглянути його визначні пам'ятки. Головна з них - це Арбатська стріла. Вона розділяє на дві частини Азовське море і затока Сиваш, і тягнеться на 115 кілометрів. Генічеськ розташований якраз на її початку, не далеко від Криму. У його околицях можна побачити фрагменти Арбатській фортеці, яка вже практично повністю зруйнована. Тут з боку Арбатській стріли знаходиться велика набережна. Вона тягнеться вздовж моря, і є улюбленим місцем багатьох відпочиваючих. Якраз біля неї розташовуються основні бази відпочинку та санаторії.

Розглядаючи пам'ятки Генічеська можна виділити Бірючий острів, який знаходиться в кінці так званої Федотової коси. До цього острову можна підібратися по невеликому протоці, яка знаходиться між косою і островом. На цьому острові мешкають різні тварини. Туристи можуть зустріти оленів, зайців, а також степову антилопу. А якщо пощастить, тоді можна побачити єнотовидного уссурійську собаку.

Увага! Цей острів належить до заповідникам, який знаходиться під охороною, тому тут не можна порушувати природну чистоту. Подивитися ці чудові місця можна лише з дозволу керівництва.

Є в Генічеську і архітектурні споруди. Туристи можуть подивитися церква Різдва Богородиці. Побудована вона була ще в 1905 році і сама собою представляє архітектурну цінність, адже побудована вона в стилі російсько-візантійського напрямку. Вона вражає всіх своєю цікавою розписом. Так, відпочинок в Генічеську можна поєднати і з культурною програмою. Для кращого розуміння походження міста можна відвідати краєзнавчий музей.

Як провести час

У Генічеську можна відпочивати зовсім по-різному. Для всіх вікових категорій тут знайдеться заняття до душі. До того ж зовсім неважливо чи буде проходити відпочинок з сім'єю або ж окремо. Так, наприклад, для сімейних пар середнього віку відпочинок може полягати в тихих прогулянках по місту та проведенні часу на пляжі. Для молодих же людей відпочинок буде полягати в походах по місцевих клубах і барах, а також у знайомстві з новими людьми. Місць, де відпочити, таким чином, тут досить багато. Любителі рибного лову можуть відправитися на рибалку, адже всім відомо, що Азовське море славитися саме рибним промислом.

З кожним роком сюди приїжджає все більше туристів, адже обслуговування тут більш дешеве, ніж у багатьох курортах, при цьому його якість менш хороше. Завдяки тому, що в літню пору року тут практично не буває дощів море завжди тепле. Для туристів створені всі умови, які дозволять прекрасно засмагнути і купуватися. Пляжний відпочинок тут найпоширеніший. До того ж у Генічеську є місця, де море дуже дрібне, тому можна прекрасно відпочивати з дітьми.

Крім цього тут є безліч підприємств харчування, а також розважальних місць, як для дітей, так і для дорослих. Це і атракціони, і парки, а також дискотеки і подібні їм місця. Любителі екскурсійного відпочинку можуть відправитися на огляд місцевих визначних пам'яток міста і його околиць. Огляд їх може зайняти кілька днів. Для більш гарного проведення часу варто приділити увагу всьому потроху, і морю, і пам'ятках, і навіть лікуванню на місцевих курортах. Проводити сімейний відпочинок тут можна дуже цікаво.

Де зупинитися

Приїжджаючи в Генічеськ в першу чергу постає питання про те, де найкраще розміститися? У цьому плані місто багате своєю різноманітністю. Для кожного відпочиваючого знайдеться більш зручний варіант, який найкраще відповідатиме його перевагам і смакам.

При цьому ціни на житло будуть зовсім різні, залежно від запитів відпочиваючого, і головним чином від категорії житла, яке і буде зніматися. Найбільшою популярністю користується приватний сектор, який пропонує абсолютно різні умови проживання. Можна зняти невеликий будиночок поблизу від моря, але за високою ціною, а можна знайти житло за нижчою ціною, але вже подалі від морської зони.

Запрошують до себе гостей і готелі Генічеська, але їх значно менше.


Тут в основному зупиняються відпочивальники, які приїхали на короткий термін. Крім цього в Генічеську є безліч таких місць розміщення, як пансіонати, бази відпочинку і дитячі табори. Місць тут досить багато, тому завжди можна підібрати підходящий варіант. У них вже можна зупинитися на більш тривалий період, адже ціни будуть не занадто високими, що дозволить відпочивати на славу. До того ж завжди можна підібрати варіант, вартість та умови, проживання якого будуть відповідати фінансовому стану.

Лікування в Генічеську

Завдяки м'якому клімату і делікатної погоді тут не відчувається занадто великих перепадів температур. Саме тому відпочиваючі з легкістю проходять акліматизацію і можуть спокійно надають місцевим курортного лікування. У самому Азовському морі знаходиться близько 92 хімічних елементів, які сприяють лікуванню багатьох хвороб. До того ж саме тут знаходяться великі запаси лікувальної грязі і ропи, якими можуть скористатися всі бажаючі влітку, взимку.

Бажають поправити своє здоров'я можуть відправитися в бальнеолечебницах "Арабатська Стрілка". Знаходиться вона в 9 км від самого міста. Тут відпочиваючі можуть отримати лікувальний або профілактичний масаж і чудові розслаблюючі ванни. Також в бальнеолікарні знаходиться кілька басейнів. В одному з них - в басейні підводного витягування, відбувається профілактика і лікування патологій хребта. Природно все це відбувається тільки під наглядом лікаря.

Безліч свердловин з лікувальною гряззю знаходиться в протоці Кручене, але поки вони не функціонують. Хоча є ймовірність, що з часом вони послужать зведення нової грязелікарні. Залежно від місця призначення можна вибрати оптимальне лікування.

Також зовсім недавно на косі були відкриті джерела хлоридно-натрієвої йодобромної термальної води, яка славиться тим, що може сприяти лікуванню нервової системи, ендокринної та судинної патології та іншим хворобам .

Клімат в Генічеську

Клімат в цьому чудесній місті можна з упевненістю назвати помірно-континентальним, тобто тут завжди панує спекотне літо, і нетривала зима. Температура повітря влітку в основному тримається близько 30 градусів тепла, проте завдяки свіжому вітру з моря ця спека практично не відчувається. Це дозволяє переносити її легко і невимушено. Тому відповідь на питання, як відпочити в Генічеську влітку, очевидний, адже відпочинок в цей час тут буде просто чудовим.

Завдяки тому, що Азовське море має не більшу глибину, воно дуже швидко прогрівається. Практично весь час температура води тут буде +28 градусів. До того ж в літній час тут практично не буває опадів. Саме тому клімат дуже теплий, можна приїхати на відпочинок в будь-який час літнього сезону, і бути впевненим, що погода не зіпсується. Повітря в Генічеську просочений морем і його цілющі властивості, тому дихати їм дуже корисно.

Розвиток Генічеська

Генічеськ - досить молоде місто, однак, що вже став досить відомим. Відпочинок в Генічеську всією сім'єю переважає найбільше. Зараз курорт швидкими темпами прагнути поліпшити туристичний напрямок. Так, якщо раніше це був просто місто на березі Азовського моря, то сьогодні - це чудовий курорт. З кожним днем тут удосконалюється інфраструктура. Вже побудовано безліч нових пансіонатів, і вони продовжують будуватися, оскільки потреба в них постійно збільшується. Також поліпшуються пляжі, вони стають більш цивілізованими, чистими і приємними для відпочинку.

Крім цього розвивається місто і в бік розваг. Так, наприклад, тут помітно побільшало розважальних центрів. Більше того розвивається місто і в плані лікувального курорту. У Генічеську вже є бальнеологічний санаторій, і будуються нові здравниці. Генічеськ - це чудове місце, де можна відпочити з комфортом і за досить прийнятними цінами. Кожен знайде для себе більш зручний варіант відпочинку.