Невелика центральна країна Європи Угорщина славиться своїми чудовими замками, численними озерами, чудовими печерами, чудовим виноробством і гостинним народом. Але головне, що відвідати в Угорщині - це лікувальні термальні води, за які країну по праву називають купальнею Європи.

Купальні і термальні джерела Угорщини

За кількістю термальних лікувальних вод Угорщина займає в Європі позиції лідера, а у світі - одне з перших місць. Тільки в Будапешті термальних купалень налічується 123. Тому відпочинок в Угорщині в купальнях - це те, без чого з країни виїжджати не можна.

Купальня Геллерт є престижним і дорогим спа-комплексом, внутрішнє оздоблення якого вражає своїми розкішними стелями з ліпниною і грандіозними колонами. Купальня, зведена ще в 1918 році, розташована у однойменної гори і має як відкриті басейни, так і закриті, окремі зони для жінок і чоловіків, джакузі, масажні кабінети, басейн для зовсім маленьких відвідувачів. Влітку навколо басейнів можна позасмагати на лежаках. Неподалік розташована купальня Рудаш.

Найзнаменитішими купальнями, де люблять проводити час місцеві жителі, є Сечені, розташовані в парку Варошлігет. Їх будівництво припадає на 1913 і до цих пір вони повноцінно функціонують. Тут облаштовано сауни, що мають різну температуру, джакузі, басейни, наповнені приємною, теплою водою, все необхідне обладнання для водних видів масажу.

Найбільш доступними відносно вартості є купальні Лукач з відкритими і критими басейнами, обладнаними пристосуваннями для водного масажу, сауною, парилками з ромашкою.

Дуже поширене лікування на термальному озері Хевіз. Воно розташовується в кратері згаслого вулкана, харчується гейзерами і дуже багате на мінеральні солі і радій, що міститься в донному мулі. Сюди особливо корисно потрапити людям з проблемами опорно-рухового апарату. В оздоровниці Хевіз є чотири купальні з різною температурою води.

Купальні прекрасно підходять для тих, хто віддає перевагу сімейний відпочинок. Сюди зазвичай приходять на весь день, і кожен знаходить собі заняття, зокрема діти, які можуть розважатися на численних водних гірках, в басейнах, на дитячих обладнаних майданчиках.

Бальнеологічні курорти Угорщини розташовані також на озері Балатон, в Балф, Залакарош, Харкань, Ніредьгазі, Хайдусобосло, Бюке, Мішкольц-Тапольце. При деяких джерелах зведені готелі Угорщини.

Замки Угорщини

моветон вважається побувати в прекрасній Угорщини і не відвідати жодного чудового замку країни. Замок Брунсвік, розташований біля міста Мартонвашар, є прекрасним зразком архітектури 18 століття. Побудований в неоготичному стилі, він оточений приголомшливо красивим англійським парком, територія якого становить близько 70 гектар. У парку можна побачити близько трьохсот рідкісних порід дерев. У замку облаштований музей Бетховена, зал для перегляду фільмів та проведення концертів, а також НДІ сільського господарства АН Угорщини.

Замок Грашшалковічей збудований в стилі бароко, оточений чудовим парком, що розкинувся на 30 гектар. Площа самого замку складає 17 тисяч кв.м. У замку проводяться різноманітні заходи, у тому числі святкування історичних подій і видовищні кінні змагання.

Замок Фештеіч, який знаходиться в місті Кестхей, є найбільш мальовничим і великим будовою 18 століття. Його вигляд нагадує французький палац з прекрасним фасадом і розкішним оздобленням всередині. У замку розташований цікавий музей зброї, а також чудова бібліотека з унікальним зібранням книг.

Дуже цікава Шіклошская фортецю. Цей комплекс складається з вежі воріт фортеці, обладнаної відкидним мостом і побудованої в стилі ренесанс, а також з кріпосного замку, збудованого у стилі бароко та каплиці в позднеготічеськие стилі.

Цікаві також руїни замку Матвія Корвіна, розташовані в Вишеграді , де проводяться щорічно лицарські турніри, замок Вімпфен в містечку Ерд, збудований в класичному стилі, в якому розташовується Географічний Музей. Варто відвідати також готичний замок Пипо-Естерхазі, в містечку Фертед з музеєм і картинною галереєю, Будайску фортеця в столиці, яка є знаменитої резиденцією королів.

Примітно, що деякі готелі Угорщини розташовуються саме в цих прекрасних, величних і таємничих замках.


Так, наприклад, замок Баттяні, розташований поблизу озер Балатон і Хевіз, є готелем-музеєм, Доба тут коштують приблизно від € 60 і до € 180. Хедерварі, що датується 18 століттям, також пропонує туристам номери, вартість розміщення в яких - від € 100. У замку Шашвар на схилі Матри - одному з найкрасивіших в країні, ніч коштує від € 160, де відпочити можна просто розкішно.

Вищеописані замки - найвідоміші, красиві і великі. А насправді в країні їх більше трьох з половиною тисяч.

Історичні та архітектурні цінності

Любителям культурного відпочинку варіантів, як відпочити в Угорщині, маса. Країна дуже багата різними пам'ятками історії та архітектури, незліченна кількість яких розташовано в Будапешті. Саме тут знаходиться найкрасивіша і найбільша споруда країни - Угорський парламент, що підноситься на березі величного Дунаю і виконаний у стилі неоготики. Королівський палац, розташований в столиці, побудований в стилі класицизму і вміщає в собі нині Національній галереї, Історичний Музей і музей Людвіга, Державну бібліотеку імені Сечені. Що стоїть на горі Геллерт пам'ятник Свободи являє собою скульптуру заввишки 14 метрів.

А на південному схилі цієї гори височить скульптура Святого Геллерта з напівкруглим рядом колон позаду. Під скульптурою знаходиться гарний водоспад, утворений природним джерелом, що виривається з гори. Цікава також базиліка Святого Іштвана, Оперний театр, палац Грешем (1907 рік), в якому на даний момент функціонує гостініцалюкс класу, Угорська Академія Наук, побудована в стилі неоренесансу і розташована в найстарішому будинку міста.

Цікаві також мости міста, серед яких міст Свободи (1899 рік) з прикрасами у вигляді королівського герба, тотемистических птахів та ін., міст Елізабет (1903 рік), а також Ланцюговий міст, що відрізняється дуже гарним вечірнім освітленням. Варто побувати також на площах Героїв та Пашареті, Західному вокзалі, в парку МОМ, Рибальському бастіоні.

Пам'ятки Угорщини численні і в інших її містах. Так, місто Геделле знаменитий королівським замком, прекрасним ботанічним садом. У Дебрецені цікавий реформаторський собор і собор Святої Анни, будівля муніципалітету, велика вітряк. Місто Егер також відрізняється багатою спадщиною, серед якого вишукані палаци, старовинні будівлі, архиєпископський собор, прикрашена різьбленням з фресками бібліотека, Архієпископська центральна галерея, мінарет. У Мішкольці варто подивитися на православний храм з 16-метровим іконостасом. Поселення Холлоке відрізняється унікальними будівлями середніх віків, місто Печ - старовинними турецькими та християнськими палацами, римськими усипальнями і музеями, місто Кёсёг - красивими стародавніми церквами.

Відпочинок на озерах

Найбільшими озерами є Балатон, Хевіз і Тиса. Перше озеро підходить ідеально для тих, хто віддає перевагу відпочинку в Угорщині всією сім'єю. Тут чиста вода, чудова природа і комфортна температура. Озеро Хевіз, вода якого насичена мікроелементами, славиться своїм відомим на весь світ СПА-курортом. На озері Тиса дуже різноманітний рослинний і тваринний світ.

Гірські лижі

Взимку в країні також є, що робити. Гірськолижних курортів в Угорщині небагато, оскільки гори там не надто високі. Але вони відмінно підійдуть для відпочинку з дітьми. У країні всього 51 робоча траса. Найпоширеніші масиви для заняття гірськолижним спортом - це Матра, Бюкк і Магас-Хілл. Можна провести в Угорщині Новий рік, у статті "Як відзначає Новий рік весь світ" ви дізнаєтеся багато цікавого не тільки про це державі.

Обережно! Не варто відвідувати в Угорщині 8-й район, іменований районом "червоних ліхтарів", де досить небезпечно бути одягненим в дорогий одяг. У громадському транспорті потрібно остерігатися кишенькових злодіїв, де вони не рідкість. Не рекомендується спілкуватися з циганами, а їх у країні багато.

Важливо! Обумовлюйте попередньо ціну при поїздці в таксі, оскільки користуючись незнанням міста туристами, таксисти її зазвичай завищують. Якщо ви орендували машину, то потрібно знати, що в центрі столиці рух заборонено і за це можна отримати дуже високий штраф. При собі завжди треба мати засвідчує особу документ, навіть на відпочинку.