Відпочивати можна де завгодно і як завгодно. Але запам'ятовується лише той відпустку, який проходить в якому-небудь дивовижному місці з багатою природою. Саме так можна охарактеризувати курорт Борове. Це чудове місце знаходиться в Казахстані і є справжнім заповідником, в якому природа збереглася в своєму первозданному вигляді. І щороку сюди з'їжджається велика кількість людей з різних країн, прагнучи своїми очима побачити глибокі озера з прозорою водою і вдихнути пряний запах хвойного лісу. Само головне, що відпочинок у Боровому хороший не тільки тим, що його можна дуже цікаво запланувати, але при цьому саме знаходження на території цього курорту є дуже корисним безпосередньо для вашого здоров'я.

Трохи про Боровому

Якщо говорити про сам Боровому, то це невелике селище, який розташувався по близькості з такими красивими озерами, як Щуч'є, Велике і Мале Чебачье і так далі. На березі цих вражаючих водойм знаходиться велика кількість різних санаторіїв, готелів і просто маленьких пансіонатів, де кожен бажаючий може запланувати відпочинок у Боровому всією родиною. Причому основна частина цих комплексів готова з радістю запропонувати своїм постояльцям різні оздоровчі процедури з використанням мінеральних вод і лікувальних грязей.

Для тих же , хто віддає перевагу активному відпочинку, можна порадити пішки або на велосипеді прогулятися по мальовничих місцях: потопаючим в зелені горах, таємничих печер і прохолодним водоспадів. Головне, заздалегідь визначитися з тим, як відпочити у Боровому ви хочете, і далі залишиться тільки насолоджуватися днями, наповненими приємними враженнями і справжнім відпочинком.

Про що свідчить легенда

Часто можна почути, як Борове називають ще й іншими іменами - перлина Казахстану або ж казахстанська Швейцарія. І крім цих двох назв, існує ще безліч інших. Адже кожна людина, хто приїжджав сюди хоч раз відпочити один або з дітьми, їдучи, обов'язково у себе в душі знаходить незгладимий слід, який залишив після себе цей дивовижний курорт. І, виходячи з таких своїх відчуттів і дивовижних спогадів, люди починають підбирати слова, якими можуть описати це унікальне місце.

Але мало хто знає, що у Борового є своя легенда, яка свідчить про те, яким чином з'явилося це чудове місце в світі. У цій стародавній легенді говориться, що коли Аллах почав створювати землю, то він все народності наділив різними багатствами: одні отримали від нього багаті зелені ліси, другі - огрядні поля, треті - широкі ріки, четвертий - прозорі блакитні озера і так далі. А ось казахам дісталися одні голі степи.

І тоді образилися казахи і звернулися до Аллаха з проханням подарувати їм хоч трохи того пишноти, що він так щедро роздавав іншим народам. І він почув їхнє прохання, потряс свою сумку і висипав з неї залишки природних багатств на казахську землю. Тут же серед безкраїх степів з'явилися гори, верхівки які губилися в хмарах, кришталеві озера і безкраї ліси. З'явилися луки з небаченими квітами, дзвінкі ключі зі студеної водою безліч строкатих птахів і звірів заголосили в гущі лісу. А озера в свою чергу наповнилися рибою, луки - великою різноманітністю комах, яких зазвичай не буває в степу.

Так і з'явився цей дивовижний земний рай, де є все. І для багатьох це не просто курорт, де можна чудово відпочити і поправити своє здоров'я. Люди дійсно вірять, що це унікальне місце і правда створено рукою Бога, яка щедро обдарувала його всіма природними багатствами, які тільки можуть існувати.

Цікаве в Боровому

Якщо перекладати з казахської мови, то можна дізнатися, що Борове (Бурабай) перекладається, як прекрасна земля, яка перебуває серед мальовничих гір і великої кількості малих і великих озер, які вражають своєю величчю. І якщо хоча б раз відвідати цей курорт, то можна переконатися в тому, що ця назва дано йому цілком виправдано. Адже де ще можна побачити таку унікальну і різноманітну природу і, причому, зібрану у великій кількості в одному місці?

Думаючи про те, що відвідати у Боровому, можна просто вибрати для початку одне з тих місць, яке давно славиться своїми легендами.


Так, можна відвідати печеру Кенесари, яка знаходиться на озері Ауліеколь. Вона носить ім'я відомого в Казахстані народного героя Кенесари Касимова. Легенда свідчить про це дивовижне місце те, що саме в цій печері багато десятиліть тому він прийняв рішення почати боротьбу проти росіян укріплень, побудованих на землі казахів. І якщо відправитися бродити по печері з екскурсоводом, то можна дізнатися ще дуже багато цікавих подробиць про цього героя.

Також відпочинок у Боровому можна почати і зі сходження на знамениту скелю Окжетпес. У неї, до речі, теж є своя легенда. Так, в ній говориться, що багато століть тому жив на світі могутній богатир Окжетпес. І був він настільки сильним, що його не міг витримати на собі жоден кінь. Тому його завжди возив на собі величезний бойовий слон. Одного разу в одній з битв впав Окжетпес на землю і тут же кинулися на нього тисячі ворогів, намагаюся міцно зв'язати. У цей самий момент звернувся герой до Бога з проханням перетворити його в камінь. Так він став неприступною скелею, на вершині якої ліг вірний слон і теж перетворився на камінь. І якщо придивиться, то можна виявити обриси слона на вершині гори. Таким чином, всі визначні пам'ятки, Борове якими володіє, настільки красиві і цікаві самі по собі, що відпочинок в цьому дивовижному місці точно запам'ятається вам назавжди.

Секрети Борового

Для тих, хто хоче запланувати саме сімейний відпочинок, радимо поїхати в Борове. Адже тільки тут кожен зможе наповнитися тією красою і пишністю, яким володіє цей неповторний курорт. Разом з цим при бажанні тут можна відшукати своє заповідне місце, яке буде повно незвичайних легенд.

Одним з таких неповторних містечок є унікальна березовий гай, розташована на північному узбережжі озера Борового. Але тільки ця гай не схожа на звичайну. Адже всі дерева в ній начебто виконують якийсь ведений тільки їм танець. І дивлячись на їх викривлені стовбури можна інший раз побачити схожість з яким-небудь казковим героєм. У всякому разі, незвичайна прогулянка і цікава Фотосесія тут вам будуть забезпечені.

Якщо ви думаєте про те, де відпочити в Боровому, то можна порадити ще одне цікаве місце. Воно називається Жумбактас, що в перекладі означає камінь-загадка. Ця скеля підноситься серед водної гладі і притягує до себе цікаві погляди відпочиваючих. І якщо дивитися на цей камінь з різних сторін, то можна побачити профіль молодої дівчини, яка поступово перетворюється на стару, то єгипетського сфінкса. Тому варто вибратися сюди і влітку, і взимку, щоб відвідати з близькими ці унікальні куточки, які подарувала нам сама природа.

Готельний відпочинок у Боровому

Для тих, хто бажає просто відпочити від метушливих буднів, курорт Борове пропонує великий асортимент самих різних готельних комплексів, кожен з яких володіє високоякісним сервісом. Всі санаторії розташовані в межах території курорту і зазвичай у наймальовничіших місцях, щоб кожен постоялець, навіть не виходячи з комплексу, зміг насолодитися всім пишнотою природи цих місць.

У самому комплексі кожен день також повно розваг. Можна посидіти в літньому кафе або різьблений альтанці на свіжому повітрі і випити з новими друзями по чашечці чаю. А при бажанні можна відвідати сауну. Для активних постояльців в сервіс готелів включений прокат роликів, велосипедів, ковзанів і так далі.

Якщо ви хочете поправити своє здоров'я, то радимо переглянути в інтернеті всі готелі Борове і вибрати саме той санаторій, який володіє необхідним для вас переліком різних процедур. Зазвичай вони розташовуються безпосередньо на березі озера або в сосновому бору, де можна погуляти в перерві між лікуванням і вдосталь налагодитися ароматом соснових дерев.

Серед процедур, які пропонують санаторії Борового, часто зустрічається грязелікування, водолікування, парафінолікування, відвідування солоній кімнати, різні масажі, кисневі коктейлі і так далі. Відпочивайте з користю, і нехай така відпустка стане самим чудесним подією у вашому житті!