Відпочинок на Азовському морі.

Бердянськ - це відмінний курортне місто на Україні на березі Азовського моря. Сюди приїжджають на сімейний відпочинок з різних міст України, Росії та інших країн. У цьому немає нічого дивного, адже відпочинок у Бердянську всією родиною не тільки прекрасний, але й корисний в прямому сенсі цього слова.

Справа в тому, що Бердянськ є не тільки морським курортом, а й грязьовий і кліматичних надбанням Україна. Крім того, Бердянськ - різнонаціональних місто, тут проживає багато людей самих різних націй і при цьому відмінно ладнають між собою, що вже говорить про доброту і порядності місцевих жителів, їх відкритості. Ці ж почуття вони проявляють і до туристів, це відчувається під час відпочинку, що робить його прекрасним і безпечним не тільки для вас, але і для дітей.

Щоб провести відпочинок з дітьми в Бердянську вам знадобляться паспорта та свідоцтва про народження (для дітей молодше 14-річного віку). Діти до 14 років не можуть виїхати на Україну в Бердянськ і будь-який інший місто без батьків або супроводжуючого, у якого є нотаріально завірений дозвіл на супровід дитини на відпочинок або лікування. В іншому ж, ніяких особливостей для подорожі ні, не потрібні ні віза на Україну, ні закордонний паспорт.

Лікування в Бердянську.

Завдяки відгуками туристів і своєї репутації, Бердянськ славиться дійсно відмінним лікувальним курортом, де відпочити можна разом з курсом лікування. Багато відпочиваючих приїжджають сюди зі своїми дітьми, щоб лікуванню піддалася вся родина і всі були здорові. Але що пропонує Бердянськ, як грязьовий і кліматичний курорт?

  • Відпочинок. Безумовно, тут можна просто відпочити влітку. Взимку тут стає холодно для купань і загоряння, але багато хто проводить відпочинок в Бердянську до жовтня. Дозволяє це робити Бердянська затока, де і розташоване місто - тут довго вода залишається теплою, та й погода різко не змінюється;
  • Лікування. Бердянськ для відпочиваючих в першу чергу лікувальний курорт. Тут багато лиманів, солоних озер, які збагачують місто не тільки полезнейшими грязями, а й мінеральними джерелами. Лимани можна побачити своїми очима прямо біля гирла Берди - це річка в підставі Бердянської коси;
  • Комбінований відпочинок. Найбільш популярний серед відпочиваючих влітку, коли можна і на пляжі поніжитися і здоров'я поправити. Це цікаво й тому, що вартість такого відпочинку Прія здивує кожного відпочиваючого.

Що відвідати у Бердянську? Питання, незаперечно, цікавий. Найкраще відвідати санаторії, які запропонують вам санаторно-курортну програму з підходящими лікувальними курсами. Популярними процедурами тут вважається таласотерапія, грязелікування, допомагає і ропа з лиманів. У Бердянськ із задоволенням відправляються на лікування ті, у кого проблеми з нервами, в гінекологічній сфері, опорно-рухового апарату та ін.

Пам'ятки міста Бердянськ.

У Бердянську чимало і визначних пам'яток. Якщо ви приїхали сюди заради відпочинку, то обов'язково відвідайте самі або візьміть екскурсію на самі різні пам'ятки Бердянська. В першу чергу, місто славиться культурними закладами.

Насичений Бердянськ музеями. Найяскравішим з них є краєзнавчий міський музей, але не менш цікавий - художній музей імені Бродського.


Жителям і туристам цього курортного містечка нудьгувати не доводиться, періодично в музеях проходять масові екскурсії, але щодня тут бувають відвідувачі, яким цікаво познайомитися з історією Бердянська.

У Бердянську кілька будинків культури, які унікально по-своєму. У кожного є своя назва, це такі будинки культури, як "Софіт", "Курорт", "Маяк" та ін. Так само не можна не відзначити і прекрасний палац культури Бердянська.

Не обходиться жоден курортне місто і без розважальних пам'яток. І ось чим пишається Бердянськ:

  • Аквапарк. Кожен турист і житель Бердянська із задоволенням відвідують водні розваги, відчувають свою хоробрість і стійкість крутих спусків. Тут можна чудово провести час і взослим людям, і молоді, і дітям;
  • Дельфінарій. Це яскрава і особлива пам'ятка міста. Далеко не у багатьох містах-курортах є дельфінарій, а ось Бердянськ може їм похвалитися. Обов'язково відвідайте уявлення, якщо будете відпочивати тут;
  • Зоопарк. Вразить маленьких гостей Бердянська місцевий зоопарк з милими і красивими тваринами, яких так люблять діти. Сюди приходять і закохані пари, і сім'ї з діточками, і самотні туристи, які шукають цікаві місця.

Для віруючих туристів і просто любителів церковної архітектури, у Бердянську багато цікавого. Тут в робочому стані знаходиться десять храмів (вони православні). З них варто особливо виділити Кафедральний Собор Різдва Христового. Є тут і костел католицької Церкви, і мечеть і лютеранська церква та ін.

Чимало в Бердянську та пам'ятників, серед яких навіть пам'ятник відпочивальникам. Як відпочити в Бердянську без особливих спогадів про відпочинок? Обов'язково зробіть кілька цікавих фотографій з такими пам'ятками, як "Сантехнік", "Бендеру і Балаганову", присвяченим жабі, бику, дачника, десантникам, рибалці і рибачку, комару. Побачити стоїть і пам'ятник "Щасливе дитинство" і "Сонячний годинник". Як ви розумієте, нудьгувати під час відпочинку не доведеться, необхідно встигнути обійти багато прекрасних місць.

Проживання в Бердянську.

Якщо ви хочете відпочивати і лікуватися, то вам, безумовно, варто вибрати санаторій. Лише деякі санаторії готові прийняти відпочиваючих тільки для лікування, найчастіше - при оренді номера. У санаторіях уже включено у вартість 3-разове харчування, плюс в цьому - вам не доведеться переживати про те, коли, що і де їсти.

Якщо ж ви приїхали в Бердянськ відпочити і вас мало цікавить лікувальна програма, то вам варто підібрати підходящий варіант житла.

Можна підібрати кімнату в приватному секторі - це найдешевший варіант, проте їх швидко розбирають, та й не відомо, до якого господареві ви потрапите, а повертати гроші назад не хоче ніхто . Найоптимальніший варіант - підбір готелі Бердянська з прийнятними цінами, комфортними умовами і хорошим сервісом. Часто до готелів у Бердянську відносять не прості готелі, як звично це розуміти простій людині, а будинки відпочинку, гостьові будинки, а й міні-готелі так само мають місце бути.

Проте зовсім недорого можна зняти апартаменти з видом на морі і входить у вартість процедурою грязелікування. Таке задоволення коштуватиме недорого від 1000 рублів на добу за номер на двох. Головне - вміти шукати і правильно ставити пріоритети. Приємного вам відпочинку в Бердянську!