Відпочинок в Батумі досі є деякою екзотикою. Затишний морської невелике містечко розташувалося на південному березі глибоководної чорноморської бухти, і ввібрав в себе всю красу портового міста. Не можна сказати, що пам'ятки в Батумі знаходяться на кожному розі, однак, подорож буде яскравим і незабутнім, як і саме місто. Ті, хто ніколи не бували в Грузії та Аджарії, зможуть познайомитися з місцевою національною культурою і оригінальним колоритом, а ті, хто вже знайомий з Аджарією і зокрема з Батумі, завжди буде радий поспостерігати, як росте і розвивається це місто. Сімейний відпочинок в Батумі буде просто ідеальним - море, доброзичливе населення, м'який, але теплий клімат. Звичайно, туристична інфраструктура в цих місцях тільки розвивається, але початок покладено. З дітьми тут відпочивати особливо добре - місцеве населення дуже любить дітлахів, і не робить різниці між своїми малюками і чужими - діти тут в пошані незалежно від статі, віку та національності.

Історія Батумі

Свою історію Батумі веде з 4 століття до нашої ери - саме тоді місто з назвою Батусов згадується в старовинних Візантійських письменах. З тих самих часів про Батумі говорять як про райській землі - кажуть, тут можна садити сухі гілки і вони будуть давати плоди. Кажуть, що місцевий цілюще повітря здатний вилікувати будь-які недуги. Кажуть, що приїхавши сюди раз, хочеться повертатися знову і знову - це місце притягує до себе немов магніт.

Відпочинок в Батумі всій сім'єю стане дійсно запам'ятовується, якщо познайомитися з цим місцем ближче. В першу чергу, це увлекательнейший багатонаціональне місто, який є сучасним центром туристичної Грузії. Тут, в традиціях миру і дружби, співіснують понад вісімдесят різних національностей - портове розташування дає про себе знати. Така кількість різних культур робить місцевий менталітет складним, адже в ньому переплітаються найрізноманітніші традиції країн і міст усього світу.

Що відвідати?

Вибрати, що відвідати в Батумі в першу чергу, досить важко - портове місто зачаровує, однак, є тут і свої пам'ятки. Наприклад, унікальний ботанічний сад, в якому зібрані зелені представники різних континентів. М'який субтропічний клімат дає можливість ужитися кільком тисячам різних рослин, які були привезені з усіх куточків землі. Це дивовижне місце приваблює як місцеве населення, так і численних туристів, а екскурсоводи гордо демонструють своїм слухачам алею троянд, на якій висаджено понад 1200 видів трояндових кущів. Взагалі рослинний світ Батумі досить великий - тут ростуть пальми, магнолії, кипариси, самшит, евкаліпт, лимонні і апельсинові дерева, а також різні трави та чагарники. Тут можна зустріти дивовижні дерева - їх вік буде не надто розходитися з віком міста.

Одним з обов'язкових для відвідування місць є Центральний парк культури, який по праву визнаний найкрасивішим з тих, що розташовані на узбережжі Чорного моря. У парку ви зможете побачити приголомшливі співаючі фонтани, які підсвічені різними кольорами. Тільки уявіть - класична музика пестить слух, квітучі магнолії п'янять своїм ароматом, бризки від фонтанів освіжають, а турецьку каву, який саме тут має особливий смак, що запам'ятовується, доповнює райський літній вечір. Тут ви зможете знайти безліч кафе, барів, дискотек і клубів, а також ресторанів - гостинність в Батумі на першому місці, а адже гостя потрібно нагодувати, напоїти і звичайно розвеселити.

Безумовно, слід відвідати і археологічний музей міста Батумі, де можна оглянути експонати давнього періоду, що розповідають про життя міста в давнину. Варто відправитися на екскурсію і в Гонійскую фортеця, яка розташована на відстані 12 км від самого Батумі. Історія Грузії та Батумі - це історія воєн, землеробства, скотарства, барвистою самобутньої культури та розвитку, це історія збереження витоків, які живлять цю землю.

Якщо ви ставите питанням, де відпочити на Чорноморському узбережжі, то варто відвідати Батумі. Це серце Аджарії, порт і центр туризму в Грузії, туристична інфраструктура тут досить розвинена. Це говорить про те, що у вас не виникне таких проблем, як знайти готелі в Батумі або куди поїхати на екскурсію.


Портові міста хороші тим, що потік нових людей в них не спадає ніколи, будь то туристи, моряки, мандрівники, ділові люди або робочі - кожному тут знайдеться своє місце, для кожного буде підібрано розвага і кожному будуть раді.

Місцевий менталітет

Місцеве населення в Батумі товариська, доброзичливе і гостинне, що властиво всім кавказьким країнам. Тут дізнаються останні новини не по ТВ, а у знайомих, за чашкою смачної кави, в неспішної бесіди. Келих місцевого вина - це привід не просто обмінятися новинами, але й згадати минуле. Після подорожі в Батумі з любов'ю згадуються італійські дворики, які мають навіть готелі Батумі, в кожному дворі тут альтанки, прогулянки по набережній - приморського бульвару - супроводжуються радісною, веселою метушнею. Тут всі знають всіх, і вас вже теж дехто знає - а це означає, що вас будуть точно також радо вітати.

У таких місцях добре відпочивати - тут легко заводяться нові знайомства, а кожен новий знайомий відноситься до тебе як до старого друга, тут дуже душевно і дружелюбно - як і у всій Грузії, яка славиться своєю гостинністю далеко за межами країни.

Як курорт Батумі став відомий в дев'ятнадцятому столітті - м'який клімат і доброзичливе населення зробили свою справу, і сюди почали приїжджати різні високопоставлені, та й просто впливові люди. Провести зиму в Батумі було хорошим тоном серед політичних і творчих кіл Росії, тому місто було не тільки культурному і творчому столицею узбережжя, але політичної та економічної базою, основою. З часом це перетворило місто на великий транзитний об'єкт, яким і є зараз.

Відпочинок в Батумі запам'ятовується туристам якось щось неймовірне - невелике місто, який має багатовікову історію. Місцеве населення, яке не говорить на європейських мовах, але все одно спілкується з кожним зустрічним.

Розваги

Для тих, хто небайдужий до релігії та історії, буде цікаво відвідати екскурсію по храмах Батумі, яких тут достатньо - багато конфесій знайшли притулок в цьому місті, тут можна побачити мечеті і православні храми, старовинні церкви і релігійні будови минулих століть. Дивно, але при цьому місцеве населення ніяк не конфліктує, незважаючи на таку різницю в релігіях - здавна склалося так, що в Батумі безліч конфесій, який співіснують мирно.

Також не варто забувати і про те, що Батумі - це все-таки Грузія, причому старовинна Грузія. Чудова кухня, яка славиться у всьому світі - ароматні трави, витримані вина, любовно приготоване м'ясо і різноманітність овочів, яке сподобається будь-кому. Грузинська гостинність славиться також по всьому світу - кожен господар буде радий злічити вас гостем, кожен запропонує вам вина і хліба, частувань та розваг. Це той самий місцевий колорит, про який так багато захлинаючись говорять мандрівники. У Грузії до цих закопують величезні чани з вином в землю, досі кожна господиня пече хліб за своїм рецептом, Батумі влітку вкривається виноградним пологом - темним, буйним, запах якого п'янить чистіше самого вина, а адже кожен грузин знає толк у вині, співі та їжу.

Культурні особливості

Багатошарова культура, яка переплітається на грузинській землі, різноманітна і експресивна, адже Грузія межує з Росією, Вірменією, Азербайджаном і Туреччиною, кожна ця країна залишила незабутній слід в тутешніх містах. А Батумі, як портове туристичне місто, складається з чужих традицій, але при цьому свято шанує свої - може бути, саме тому сюди хочеться повертатися знову і знову, приїжджати сюди на зиму, подібно російської інтелігенції позаминулого століття .. Багатоголосе спів, запах смачної їжі, приголомшливі панорами, що відкриваються з будь-якої точки міста - це все про Батумі, маленькому місті, який стає туристичним центром сучасної Грузії.

Гірський та морської цілюще повітря, чудові пейзажі, дивовижні люди (яких можна злічити ще однією визначною пам'яткою ), дружелюбна атмосфера - все це робить Батумі прекрасним місцем для дитячого та сімейного відпочинку, для відновлення сил та накопичення вражень. Той, хто побував у Грузії, особливо в Батумі, приїжджають сюди знову і знову, щоб почути довгоочікуване "Гамарджоба, генацвале!".