Вірменія вважається найстарішим християнською державою в усьому світі. Саме тут розташована величезна кількість історичних та археологічних пам'яток і дивовижної краси гірські пейзажі. Букет ароматних вин притягують сюди мільйони туристів зі всієї земної кулі. Самої найвищою точкою Вірменії є згаслий вулкан Арагац, який розташований на невеликій відстані від біблійної гори Арарат. Символом країни є вірменський хрест - хачкар. Він являє собою кам'яні хрести, які можна побачити в будь-якому куточку Вірменії. Хачкар символізують страждання і жертви великого древнього народу.

Пам'ятки Вірменії

Якщо заглянути глибоко в історію, то Вірменії багаторазово завойовувалася арабами, римлянами, персами, монголами і росіянами. Кожна з рас залишала тут свій історичний слід, саме тому ця країна настільки багата пам'ятками культури та по праву вважається самою цікавою країною Старого Світу.

Безумовно, найбільш значущі і головні визначні пам'ятки Вірменії розташовані в околицях Єревану, столиці держави. Тут можна відвідати величезний музейний комплекс, який об'єднав в собі картинну галерею, історичний музей, музей революції, малий зал філармонії, а також музей мистецтва і літератури. Крім того, в Єревані варто обов'язково відвідати музей історії Єревану, будинок-музей великого вірменського композитора Арама Хачатуряна, музей етнографії, оригінальний музей російського мистецтва та музей народного мистецтва Матенадаран, в якому можна побачити більше вісімнадцяти тисячею рукописів раннього середньовіччя. У Єревані розташовоне величезна кількість церков і соборів, серед яких унікальний центр вірмено-григоріанської церкви Ечміадзін, це серце Вірменії та не менш цікавий монастир Кечаріс.

У східній стороні в 15 км від Єревану знаходиться неприступну фортецю Гарні, яка довгі століття була річний резиденцією вірменських царів. Крім того, на її території знаходиться найвідоміший пам'ятник античності, це храм бога сонця Мітри.

У 7 км від фортеці можна побачити справжній скельний монастир 13 століття Гехард, що означає спис. Неподалік від столиці розташоване місто Аштарак, який знаменитий своєю унікальною церквою Кармравор. На південних схилах гори Арагац підноситься до небес фортеця Амберд, яка відноситься до одних з багатьох стародавніх замків, які змогли зберегтися до наших днів.

Південний схід країни знаменитий своїми чудовими гірськими пейзажами. Бурхливі ріки, вузькі ущелини, полонини з ароматним запахом квітів, невеликі озера і красиві поселення на гірських схилах - все це неповторні пам'ятки цього району. Крім того, ці місця знамениті монастирським комплексом Нораванк, церквою Сурб Зорац, руїнами фортеці Галідзор, монастирем Шатінванк і печерними поселеннями Керес, Барцраване, Хндзореск і Шінуайре.

Також неабиякою популярністю у Вірменії користується курорт Джермук, завдяки своїм теплим мінеральним водам і заповідником в ущелині дзвінкою річки Цав. Такий же популярністю користується і курорт Діліжан, який відпочиваючі часто називають маленькою Швейцарією. Він розташований в долині річки Аргстев в оточенні цілющих хвойних лісів.

Символом не тільки країни, а й усього вірменського народу стала гора Арарат. Згідно з Біблією, саме ця гора стала причалом для ковчега. Після того як голуб приніс Ною оливкову гілочку, але він разом зі своєю родиною спустився з гори в Арарат долину, де прожив решту життя, займаючись виноробством.

І навіть незважаючи на те, що з 1921 року цей гірський масив належить Туреччині, самі чудові пейзажі відкриваються саме з території Вірменії. Сонячні промені здатні забарвлювати Арарат в найрізноманітніші кольори: вона може бути яскраво-рожевою або ніжно-блакитний. Іноді може раптово зникнути з горизонту, а потім з'явиться знову.

Севан є одним з трьох найбільших озер Вірменії. У стародавні часів його називали Гегаркунікскім морем. В озеро впадають 29 річок, з яких найбільшими є Карчахбюр, Гаварагет, Мартуні, Дзкнагет, Масрік, Аргічі, а ось виходить тільки одна - річка Раздан. Озеро складається з двох, абсолютно нерівних частин: Малий Севан і Великий Севан. Північні і північно-східні береги вузькі і скелясті, південні та східні береги широкі й рівні.

Звичайно, говорячи про відпочинок у Вірменії, найбільше можна сказати саме про Єревані. Адже саме тут розташований один з найбільших вірменських соборів - Собор Святого Григорія Просвітителя.


Собор був побудований в 1700-річчя прийняття Вірменією християнства, а також тут зберігаються реліквії, пов'язані з Григорієм Просвітителем. Собор складається з трьох храмів: церква Святої Цариці Ашхен (150 місць), церква Святого Тірідата III (150 місць) і сам собор, готовий прийняти 1700 парафіян.

Також в Єревані є Блакитна мечеть. Це соборна мечеть столиці, зведена в 1766 році місцевим тюркським ханом Гусейналі - Каджаров. Його площа становить 7000 кв.м. Мінарет і купол викладений декоративними фаянсовими плитками, прикрашений майолікою. Звичайно, в радянські часи мечеть перетворили на музей, але зараз, це один з культурних іранської громади Вірменії.

Потрібно сказати і про вірменській кухні, адже це одна з найдавніших кухонь в Азії та найдавніша в Закавказзі. Мало хто знає, але існує два варіанти вірменкою кухні: східно-вірменська, яка поширена на території сучасної Вірменії, і західно-вірменська, яку їдять вірмени, які проживають на Близькому Сході.

У Єревані величезною популярністю користується ресторан Dolmama , в якому можна спробувати такі смачні страви, як путук (суп з баранини), хоровац (шашлик з великих шматків м'яса), тавжік (асорті з ліверу і овочів), бурдючний сир, рибний кчуч і, звичайно ж, лаваш. Не забудьте оцінити смак справжнього вірменського кави, який готують тут цілу добу. Одна з найвідоміших мереж Єревана - Jazzve. І інтер'єр відповідний і атмосфера приємна для комфортного відпочинку.

Відпочинок з дітьми

У багатьох гостей цієї країни, які планує свою подорож з дітьми, виникає питання, як відпочити у Вірменії з дітьми, щоб вміло поєднати інтереси і дорослого і дитини, які так часто не збігаються. Безумовно, основні розваги для дітей у Вірменії розташовані в столиці, а от у регіонах дитячі розважальні місця можна знайти тільки в хороших готелях, в які передбачені дитячі кімнати, ігрові зали, спортивні комплекси і басейн.

Спробуємо перерахувати місця в Єревані, які будуть цікаві не тільки дітям, а й їхнім батькам. Перерахуємо їх:

  • Музей дитячої творчості. У 1968 році за задумом Генріха Ігітян у Вірменії відкрилася виставка картин "Світ очима дітей", на якій дитяча творчість змогло довести своє право вважати себе справжнім мистецтвом. А в 1970 відкрилася дитяча картинна галерея, яка в 1978 році була перетворена в музей Дитячої Творчості. На сьогоднішній день фонд музею включає 150 000 творів дітей з 120 країн світу.
  • Єреванський зоопарк. У 2001 році єреванському зоопарку виповнилося 70 років. Саме тут гості столиці зможуть поспостерігати за життям 170 видів ссавців, рептилій, птахів, риб і безхребетних. А ось всього в зоопарку мешкають 1400 екземплярів тварин. Зоологічний парк займає 25 га, а для найменших працюють захоплюючі каруселі. Останнім часом зоопарк сильно змінився, завдяки новим скульптурам, виконаним з найрізноманітніших матеріалів. Також тут можна побачити величезного синього слона, створеного руками дітей з тисяч пластмасових пляшок з-під води. У зоопарку можна познайомитися зі справжнім слоном з оригінальним ім'ям Грант.
  • Аквапарк. Трохи вище зоопарку розташований Єреванський Аквапарк, який користується величезною популярністю серед гостей і у самих єреванців. Тут є все для справжнього відпочинку: величезна кількість водних атракціонів, басейни, кафе, акваріум, а вечорами тут організовуються концерти. Поруч з аквапарком знаходиться Акватек, це закритий аквапарк, який працює цілий рік. Але тут не тільки басейни для дітей і дорослих, але всілякі екзотичні та душові ванни, класичний і водний масаж.
  • Плей сіті. Це справжній ігровий комплекс, який буде цікавий не тільки дітям, а й дорослим. Тут можна знайти такі ігри і послуги, як пейнтбол, картинг, боулінг, більярд, міні-гольф, кінозал, катапульта, кафе, бар і ресторан.

Готелі у Вірменії

Всі готелі Вірменії відрізняються атмосферою приємного привітності, високим рівнем сервісу і комфортом, які створюють для вас всі умови для незабутнього подорожі. Крім того, останнім часом у Вірменії кількість готелів збільшилася в кілька разів, більша їх частина була відреставрована і тепер відповідає всім сучасним європейським стандартам. Крім готелів, можна зручно розміститися в приватному секторі, де рівень квартир може бути від самого простого до найвищого (з євроремонтом і шикарною меблями)