Якщо ви хочете отримати хутро від домашньої тварини, вирощеного вами для цих цілей, пам'ятайте, що на це йдуть тільки шкурки дорослих вихованців! Так у маленьких тварин шкірні тканини товстуваті, що веде до линяння волосся зі шкурки, яка при тому не вийде м'якою. Крім того, щоб обробка та вичинка шкур були вдалими, необхідно все ретельно розрахувати - вага шкурок і кількість відповідних вазі хімічних речовин.

Хімія. Підготовка до вироблення шкури.

Для обробки шкір потрібно кислота, а, як відомо, працювати з нею необхідно в особливому посуді з пластмаси або емальовані ємкості, які закриваються кришками. При роботі надягайте рукавички, які захистять ваші руки від опіків, але якщо уберегти шкіру не вдалося, тут же промийте рану водою і обробіть питною содою. Не забувайте, що вливати кислоту необхідно повільно, краще - по стінці колби, ємності.

Процес обробки і вичинки шкіри.

Шкурки потрібно замочити в теплій воді з пральним порошком. Порошку має бути близько 2,5 грам на літр рідини, а самої рідини повинно бути в 9 разів більше, ніж ваги шкурок.


Так якщо у вас всього кіло шкурок, то використовуйте 9 літрів води і 22,5 грама порошку. Якщо шкурки парні, то у воді їх тримають не довше 4 годин, якщо шкурки сухі, то після цього їх тримають в сольовому розчині, в нашому випадку, на 9 літрів води 150-180 грам солі. Вийміть шкурки і злегка відіжміть, приберіть зайве з них, використовую скоби. Тепер підготуйте Пікель, змішуючи 90 грам оцту або 45 грам сірчаної кислоти, 360 грам солі і 7 літрів теплої води. Сюди слід занурити шкурки на 5 годин. Потім на добу шкурки потрібно укласти стопкою і як можна більш рівно і якісно віджати шкурки. Тепер необхідно зробити шкурку більш стійкою до погодних умов, а для цього потрібно змішати дубильний розчин і замочити в ньому шкурки на 6 годин, не забуваючи постійно помішувати. Далі приступаємо до розбивці шкурки, після того, як вона гарненько просохла, мінімум - добу сушіння. Якщо пропустіть відповідний час і шкурки пересохнуть, їх можна злегка зволожити за допомогою розпилювача з водою. В ув'язненні, не забудьте зробити шкурку більш привабливою - розчешіть її і очистіть.