Більярд - споконвічно чоловіча гра, адже більшість жінок не розуміють, як можна отримати задоволення від неї. Гра в більярд вимагає навичок і вмінь, тому не думайте, що це так легко. Тут потрібен точний розрахунок, залізна логіка і, звичайно, практика, куди ж без неї !? Питанням, як грати в більярд задаються всі новачки, які вперше взялися за кий, адже це так цікаво!

Хват кия, міст і стійка

Обхват турняка (широка частина кия) ударної рукою називається хватом. Тримати кий потрібно таким чином: притискайте його до основи середнього і вказівного пальців великим, безіменний і мізинець повинні бути розслаблені і злегка зігнуті. Пальці можуть кия і не торкатися, але обов'язково притиснуті один до одного.

відкопилюватися і випрямляти їх не потрібно, тому це створить додаткову напругу на кисть. Хват повинен бути і легким і щільним. Якщо кий НЕ провертається, не бовтається і не прослизає в руці, то такий хват називається щільним. Занадто міцний хват є однією з найпоширеніших помилок у початківців гравців.

Розташування неударні руки на більярдному столі називається мостом. Відкритий міст найбільш поширений серед новачків: пальці попарно розведені в сторону (мізинець і безіменний, вказівний і середній), а неударні кисть руки знаходиться на столі. Потім долоню розуміється вгору, при цьому кінчики пальців від столу не відривають. Висота підйому залежить від розміру куль. Потім до основи вказівного пальця притискають великий і відводять його трохи в бік. Є й інші мости, але новачкам спочатку потрібно освоїти саме цей.

Стойки, підходящою всім немає, адже положення тіла біля столу залежить від таких факторів як висота столу, зростання гравця та ін.


Кий повинен рухатися паралельно столу, а стійка повинна бути стійкою і зручною. Навантаження під час стійки повинна припадати тільки лише на ноги. З однаковою позиції при виконанні ударів стійка повинна бути однаковою завжди.

Види ударів

Потрібно навчити бити прямо в центр битка києм. Під час удару дивіться на прицільну кулю, а не на биток. Мусить виходити точне попадання по битку. Тільки так вийде природна і неспотворена точність удару. Децентралізовані удари потрібні для зміни траєкторії битка, але при цьому ударі більш ніж на кілька см від центру кулі кий направляти не можна. Удар нижче центру битка називається "нижній гвинт". При цьому виді удару биток відхиляється назад від звичайної траєкторії і зупиняється швидше. При ударі вище центру - "верхній гвинт", биток пройде набагато довше, ніж при ударі по центру.

Рукоятку кия не потрібно піднімати вище 2-х - 5-ти см від борту столу або піднімати її вгору. Звичайний удар завжди виконується практично горизонтальним рухом кия. Не забувайте перед кожним ударом натирати крейдою наклейку. Серії ударів показують клас гравця. Це означає забивати не тільки одиночний куля, а виконувати цілі серії забивань. Для цього потрібно перед кожним ударом виробити стратегію, щоб забити і наступний. Все приходить з досвідом.

Новачкам слід приступати з самого популярного і легкого варіанти гри із замовленням - "Вісімка". З часом ви зможете самостійно виробляти стратегію гри і стати дійсно гідним суперником! Удачі вам!