В даний час друге життя знайшло клаптиків шиття, яке отримало свою назву від двох англійських слів "клапоть" і "робота" - "patch" і "work". Як зайняти себе ще не вирішили? Рукоділля, по суті своїй далеко не нове, воно здавна відомо в деяких точках земної кулі.

Як і чому виник печворк?

Виникнення цього мистецтва в Англії пояснюється просто: в старовину не вистачало тканин для ремонту прорвалися покривал і ковдр. Англійки завжди мали славу рукодільниць. Ковдри з вишивкою та аплікаціями були для них не в новинку. Але ось виготовлення ковдр, повністю складених з клаптів, зросла в окреме самостійне напрям в рукоділлі. У хід умеліци пускали все: залишки зносилася одягу, клапті від святкових суконь і штор.

Як зайняти себе вдома? Незважаючи на те, що печворк, на перший погляд, вкрай простий, це рукоділля передбачає використання великої кількості технік, поєднання тканин, малюнків, напрямки та послідовності складання клаптів.


Як вибрати відповідну тканину

Для виробів, виготовлених способом печворк, можна використовувати як нові, так і використані раніше тканини. Якщо ви берете нове полотно, то, щоб уникнути подальшої усадки, його необхідно випрати і попрасувати. Тканини, вже були у вжитку, потрібно накрохмалити та випрасувати.

Найбільш простим у роботі є бавовна, з якого можна з однаковим успіхом виготовляти, як прикраси для кухні: прихватки, грілки для чайника, серветки, так і ковдри і подушки. Для килимків та пледів зручно використовувати пальтові тканини. Для роботи можна використовувати і шовк, але вироби з нього служать недовго.

Якщо виріб за задумом не передбачає поєднання фактур, то краще його виготовити з тканин одного типу.


Ефектно виглядають речі з однотонних тканин, що мають різну фактуру.

Основи техніки печворк

Як правило, візерунок складається з рівних за розміром і формою елементів. Для їх виготовлення краще застосовувати шаблон з картону, на якому чертится елемент без припусків на шви, а потім додається по 5-7 ммс кожного боку, в результаті чого виходить другий контур. Вирізаємо і зовнішній, і внутрішній контури. Отриману "рамку" накладаємо на виворітну сторону тканини і обводимо олівцем обидва контуру. По зовнішньому краю елемент вирізається, а по внутрішньому - зшивається. Щільні тканини потрібно кроїти без припусків на шви і зшивати встик рядком "зигзаг".

"Квадрат у квадраті"

У печворк використовують різні геометричні візерунки. Найпростіший спосіб виготовлення виробу - варіант "квадрат в квадраті". Елементами цього візерунка є трикутник. Спочатку виготовляється внутрішній квадрат, до якого пришиваються чотири трикутники. Отримані фігури рівняються і пришиваються до боків наступні елементи. І так до отримання полотна необхідного розміру. У свою чергу, базовий трикутник може складатися з двох трикутників. Для отримання ефектного і виразного візерунка краще розташовувати поперемінно темні і світлі квадрати і обов'язково дотримуватися симетрію.

Як зайняти себе: для отримання ексклюзивних виробів можна експериментувати не тільки з фактурами і квітами, а й пробувати з'єднувати фігури різної форми.

Використовуючи техніку печворк, ви зможете виготовити незвичайну індивідуальну річ, яка стане прикрасою вашого інтер'єру чи порадує вашої дитини, зробивши дитячу кімнату ще більш веселою і вигадливою!