Не важливо, куди саме ви відправляєтеся: в гості, на відпочинок, по роботі тощо. Якщо з вами ваша дитина, швидше за все вам доводиться не солодко. Діти часто вередують в дорозі, не слухаються і постійно вимагають уваги до себе. Однак досить змінити підхід до своєї дитини і тактику спілкування з ним: дитину в дорозі потрібно зайняти чимось дуже інтересним.Поверьте, навіть якщо ви їдете на велосипеді, а дитина сидить в спеціальному кріслі, його теж можна розважити, починаючи розповіданням казок дитині, вислуховування вчинених ним віршів і закінчуючи проханням запам'ятати, кого на вулиці він побачив більше: чоловіків або жінок.

Що взяти в дорогу з маленькою дитиною.

Важливо те, що з вами їде дитина, а значить, вам необхідно подбати і про нього. В залежності від віку дитини буде залежати те, що ви можете взяти з собою. Щоб дитині було цікавіше в дорозі, його поклажу заздалегідь показувати не варто. Звичайно, малюк може сам взяти з собою свій рюкзак, куди покладе "дуже важливі речі, мама!". Однак вам варто зібрати речі самостійно. Крім речей і їжі з напоями варто взяти особливий набір для дитини. Що може входити в такий набір:

1. Трохи улюблених цукерок дитини. Знаєте, чому цукерок не можна брати багато? Дитина звикне до цього, і буде просити більше. Крім того, більшості дітей не можна їсти солодке, що призводить не тільки до дитячого ожиріння, але і до діатезу.

2. Обов'язково захопіть дитині альбом для малювання та олівці. Нічого страшного, якщо по дорозі вони будуть іноді розсипатися, зате вас не будуть постійно смикати з благаннями про ігри.

3. Іграшки. Без іграшок дитині і життя не миле, це кожному відомо, тому обов'язково купите невелику іграшку дитині з його улюбленої серії/колекції.

4. Можете покласти в набір наклейки, які він може клеїти в свій альбом. Зараз багато варіантів переводящем наклейок. Чому б не купити дитині пару таких наклейок-татуювань, які принесуть йому багато радості і легко змиються при необхідності.

5. Якщо у вас дівчинка, візьміть міцні намиста або корону. Багатьом дітям дуже подобається мати "такий же гаманець, як у мами" чи тата, тому подаруйте дитині свій старий кошелечек і вкладете в нього декілька монет.

6. У тому випадку, якщо ви відправляєтеся на свято, але у дитини не радісний настрій, його варто підняти. Для підняття настрою надійти дитині кілька кульок.


До речі, потім їх можна подарувати іменинникові від особи вашого малюка.

7. Якщо ваша дитина вже виріс, але для вас все ще залишився маленьким, можна подбати і про нього. Для цього в дорогу можна взяти ігрову приставку, його плеєр, новий випуск улюбленого журналу або сканворд.

Якщо не хочете брати іграшки і "підкупи" для дитини, можна провести час разом з ним. Для цього згадайте всі цікаві ігри, якісь з них точно сподобаються дитині. Якщо не хочете грати, зайняті за кермом або просто втомилися, можна запропонувати дитині заспівати пісню, розповісти історію або вірш. Коли ваш настрій підніметься або як тільки ви звільнитеся, можете заспівати разом з дитиною, що точно йому сподобається. Хоча можливо ваші хвилювання ні до чого: дитина цілком може перенести дорогу дуже легко, спокійно і тихо: наприклад, засне або буде спокійно слухати музику.

В які ігри можна грати в дорозі з дитиною.

Зайняти дитину можна і іграми, тим більше, якщо у вас є вільна людина для цього (наприклад, старші брати/сестри, мама/тато, вільні від водіння). Варіантів ігор багато, це:

1. Ігри в слова. В першу чергу, це ігри на уяву. Слідкуйте за хмарами в небі разом з дитиною: запитаєте, що він бачить, на кого або на що схоже те чи інше хмара. У дітей хороша фантазія, так що вам з легкістю намалюють жар-птицю, грубку Івана, слоненяти і ведмедя .. Можна грати з дітьми в міста або просто в слова (на яку букву закінчується слово, на таку ж він повинен назвати своє). Пам'ятайте: якщо дитина придумує неіснуюче слово, не лайте, навпаки, підкресліть, що він придумав нове цікаве слово;

2. Ігри пальцями. Сюди можна віднести все аж від гри в "камінь-ножиці-папір" до лялькового міні-театру. Або пограйте в таку гру: дитина підставляє до вашої долоньці пальчик, але повинен встигнути прибрати його в сторону, поки ви не складете долоньку в кулак;

3. Ігри з написанням слів. Ці ігри підходять для школярів, які мають і читати, і писати. Можна дати дитині довге слово, з якого він повинен зуміти скласти кілька інших, більш коротких, але правильних слів. Якщо дітей кілька, можна влаштувати невелике змагання;

4. Хованки. Як не дивно, в дорозі дійсно можна грати в хованки. Для цього знадобиться тільки бажання дитини. Візьміть його іграшку невеликого розміру, заховайте її і запропонуйте дитині пошукати. Повірте, ваша дитина оцінить вашу затію гри в хованки в таких умовах.