Пінетки - чудовий елемент дитячого гардеробу, який мама може зв'язати своїй дитині самостійно, вибравши відповідний фасон і візерунок на свій смак. Зв'язати пінетки можна як гачком, так і спицями. Причому, перший прийом - простіший. Прикрашати пінетки можна самими різними способами: мереживами, складками, ремінцями, тасьомками. Сьогодні є можливості вибрати і більш ексклюзивні види декору: штучні перлини, стрази, атласні стрічки.

Як зв'язати гачком пінетки з квіточкою

Такі пінетки зв'язати дуже легко і зробити це може навіть починаюча рукодільниця. Перед тим, як в'язати пінетки, потрібно взяти зовсім невелика кількість ниток - всього 50 грамів. Для початку роботи на спиці потрібно набрати 28 петель основним кольором. Хусткової в'язкою пров'язується 52 ряду. З правого боку одним прийомом закриваєте вісім петель. Число робочих петель стає рівним 20. Далі в'язка ведеться двома кольорами: чотири ряди пров'язується, використовуючи лицьову гладь, а чотири - виворітні петлі. Виконується раппорт сім разів, закінчивши лицьовим поруч. Петлі закрити в один прийом. Отриманий край зшиваєте з початковим краєм, отримавши циліндр. Внизу пінетки зшиваєте, а вгорі прокладається наметочним шов і стягується. Для оформлення верху пінетки, виступаючі частини відвертаються. Попереду пінетки пришити пов'язаний або куплений квіточку з бусинкою в центрі. Ось і готова симпатична взуття для вашого малюка.

Як спицями зв'язати м'які пінетки

Для роботи потрібно взяти 30 грамів тонкої вовняної нитки будь-яких кольорів, які вам подобаються. Такі пінетки складаються з двох складових: верху черевичка і підошви. На спицях набирається ряд з 72 петель, дві з яких кромочние. Шість рядів в'яжуться хусткової в'язкою, вісім - панчішної. Всі петлі підрозділяються на три частини: дві бічні - по 28 петель і центральну, що включає 14 петель. Панчішної в'язкою пров'язуються 28 петель бічної сторони і 13 петель центральною. Чотирнадцяту петлю центральної частини потрібно пов'язати з першою петлею бічній частині.

Робота повертається зворотною стороною, пров'язуються 13 виворітних петель в виворітного ряду, а дві наступні пров'язуються спільно.


В особовому ряду також пров'язуються 13 петель лицьових, а дві наступні - спільно. Такий спуск петель триває до вив'язування половини боковин, поки їх не залишиться в роботі 14. Кількість петель в центральній частині потрібно залишати незмінним.

Далі пров'язуються вісім рядів за допомогою панчішної в'язки. В особовому ряду виконується ажурна в'язка для протягування шнурка. Для цього по всьому ряду по черзі в'яжуться по дві петлі разом - лицьової і накиду. Виворітний ряд ведеться з пров'язуванням всіх петель і накидов виворітними. Після пров'язування 10-12 рядів в'язання ажурного ряду потрібно повторити. Решта шість петель пров'язуються панчішної в'язкою, після чого петлі потрібно закрити.

Як в'язати пінетки в районі стопи? Починаєте в'язати підошву. Для цього набираються п'ять петель, які пров'язуються лицьовими. Далі в'яжуться чотири ряди, в кінці кожного з них додаєте по дві петлі. Має утворитися 13 петель. Далі рівно в'яжете двадцять рядів. Потім на початку і в кінці ряду з лицьових петель потрібно додати по одній петлі. Через один ряд лицьових петель добавка повторюється. Шість рядів пров'язуються рівно, маючи в роботі 17 петель. Петлі зменшуються в кінці кожного наступного ряду. Два рази зменшується по одній петлі, а наступні два - по дві. Решта п'ять петель повинні пров'язується поспіль.

Далі приступаєте до самого приємного заняття - збірці готової пінетки. Для цього деталі потрібно проутюжить, пошивши черевичок, з'єднати його з готовою підошвою. По лицьовій стороні виріб пров'язується гачком. В отвори потрібно протягнути стрічку або тасьму. В'яжеться друга Пінетки - та взуття для вашої дитини готова.

В'язання пінеток - не тільки корисне, але і приємне заняття. А прикрасивши їх по своєму смаку - ви створите неповторний виріб, якого ви більше не побачите ні в кого.