Процес в'язання такого необхідного предмета нашого одягу, як шкарпетки, з першого погляду для новачків може здатися незбагненною премудрістю. Однак дотримуючись порад, незабаром можна домогтися видимих результатів. Нагородою за терпіння і труд стане пара чудових шкарпеток, пов'язана для себе або близької людини.

Початок в'язання носка

Перед тим, як в'язати шкарпетки, важливо виміряти обсяг щиколотки. Потрібно зв'язати контрольний зразок обраного вами візерунка і вирахувати, скільки петель знадобиться набрати для початку роботи. Кількість петель потрібно округляти в більшу сторону до величини, кратної чотирьом. Для новачків необхідна невелика тренування - в'язання носка на 40 петель.

Як в'язати шкарпетки? Петлі набираються на двох, складених поруч, панчішних спицях. Потім одна звільняється і вив'язується тугий ряд гумкою. При цьому відбувається поділ в'язання на чотири різні спиці. Початкові десять петель в'яжуться з допомогою першої спиці, другі - за допомогою другої, і так далі. Так ви введете в процес чотири спиці, причому, п'ята буде вільна. Петлі першої спиці потрібно помітити, щоб вони служили вам в якості орієнтира.

В'язаний носок можна розбити на кілька складових. Перша частина - це гумка, яка повинна бути не нижче п'яти сантиметрів. Замість гумки може бути використаний будь-який візерунок, добре тримає розмір і форму. Далі йде пряма ділянка, висота якого також не повинна бути менше 5 см. Наступна частина - це п'ята, при в'язанні якої, також як і миска, можна вести тонку міцну нитку. Після прямого ділянки слід мисок - заключний фрагмент носка.

Формування п'яти

Як в'язати шкарпетки в п'яті? Найбільш складним є процес створення п'яти. З цього моменту в'язання ведеться тільки третій і четвертій спицями, на яких в'яжеться стінка п'яти. Для цього зв'язується полотно в 16 петель.


В'язання ведеться як в прямому, так і в зворотному напрямках. Висота цієї ділянки для дорослих становить близько 6см, а для дітей - 3-4см. Кромочні петлі провязивать не потрібно, їх потрібно знімати, як при в'язанні прямих ділянок полотна.

Всі петлі, що лежать на третій і четвертій спицях, потрібно розділити на три частини. При отриманні нецілого числа залишок додають до центрального ділянці. Далі в'яжете: у першій боковині - п'ять петель, в центральній ділянці - шість, причому шоста петля і перебуває поруч петля боковини спільно пров'язуються лицьової. Після повороту в'язання пров'язується п'ять петель центральної ділянки, а шоста петля і перша, що знаходиться поруч боковини, спільно пров'язуються виворітного.

Потім в'язання повертається і в'яжеться аналогічно, поки на спицях ви не отримаєте тільки шість петель центральної ділянки. З кромок петель з обох сторін п'яти ви набираєте нові петлі і сполучаєте їх з рештою шістьма. Як правило, число одержані петель дещо більше, але, головне, не допустити утворення дірочок з боків. Зайві петлі в'яжуться спільно по дві.

Процес вив'язування миска

Після того як була сформована п'ята, носок в'яжеться з використанням усіх чотирьох спиць до тих пір, поки не буде виготовлена потрібна довжина носка. Як в'язати шкарпетки далі?

Після цього настає остання фази вив'язування носка - формування миска. Для цього його потрібно провязивать по дві петлі разом по краях спиць, до утворення на спицях по дві петлі. Коли залишиться по одній петлі, їх потрібно зібрати на нитку гачком і втягнути кінець нитки всередину носка і закріпити. Другий носок в'яжеться за тією ж схемою.

Таким чином, витративши трохи грошей на придбання ниток і кілька вечорів на в'язання, ви отримаєте пару прекрасних теплих шкарпеток, які допоможуть ногам не мерзнути.