Щоб навчитися грати в теніс, вам буде потрібно в першу чергу, хороша ракетка. Від ракетки буде залежати те, як ви граєте, виграєте ви, і багато іншого. Так само як у фігурному катанні багато грають ковзани, у футболі - кросівки, так само і в тенісі - ракетка.

Коли вам належить вибрати інвентар для тенісу, ви швидше за все встанете в ступор, навіть якщо купуєте ракетку " для себе ", тобто не для змагань, а щоб просто пограти в теніс у вільний день. У кожному разі, ракетка повинна бути якісною і надійною, щоб не знадобилася запасна. Важливо при виборі визначитися з моделлю, потім з її зручністю для вас, а так само по характеристиці ваших рук.

Тенісна ракетка.

Для початку, вам необхідно знати, з чого складається ракетка для тенісу. У ній 5 складових. Це голова, обід, вилка, ручка і заглушка. Розглянемо ці деталі докладніше. Голова для ракетки - це область, де натягнуті "струнки". За формою голова може бути круглої, овальної або іншої, а так само великий і некрупною. І знову ж таки тут вибір буде визначатися вашим бажанням. Обід ракетки - це те до чого вам особливо чіплятися немає сенсу. Характеризується обід тільки своєю товщиною, і він може бути і товстим, і тонким. Хоча, по суті, товщина ракеток приблизно однакова і різниця не велика. Чим менше у вас досвіду гри в теніс, тим тонше може бути обід у ракетки. Вилка - це з'єднання голови ракетки і ручки. Вилка повинна бути обов'язково. Все ще продаються ракетки, у яких "вилки" немає, хоча це вже вийшло з моди, по-перше, і це менш зручно, по-друге. Ручка ракетки - найбільш використовуване що становить ракетки вами в грі, тому в процесі тенісу ви не відриваєте руки від ручки ракетки. Існують спеціальні розміри для ручки ракетки, їх 5. Але зрозуміти, яка з п'яти "ваша" ви зможете, тільки примірявши кожну з них у своїй руці. Якщо сумніваєтеся між 2 розмірами, то вибирайте більш маленьку, т.к. її легше довести до потрібного розміру спеціальної намотуванням. Заглушка ручки ракетки - сама непомітна деталь ракетки. Вона не має особливого сенсу в ракетці, часто виступає рекламою бренду ракетки крім самої функції заглушки і тільки.

Як вибрати тенісну ракетку.

Зараз ви повинні дізнатися про деякі нюанси ракетки, які можуть вплинути на хід гри в теніс. Наприклад, важка ракетка дозволяє зробити удар сильніше, так само такі ракетки краще пригнічують вібрації після удару ракеткою по м'ячу, і мають відмінну торсійну стабільність, що важливо. Зрозуміло, що важкі ракетки і голову ракетки мають немаленьку, що під час гри збільшує ударний пляма, про який ви напевно вже чули. До речі, якщо говорити про великий розмірі голови ракетки, то тут є свої перевага для гравця. По-перше, така ракетка набагато ефективніше гасить вібрації від м'яча.


По-друге, великі голови ракеток збільшують швидкість польоту м'яча до супротивника. По-третє, від великої голови ракетки і ударне пляма збільшується. Але знайте, що "струни" на великих ракетках порвуться легше і швидше, що пояснюється довжиною струн. Що стосується обода, то знайте: жорсткий обід дуже хороший, але підходить для професіоналів, а новачкам буде важко з таким ободом ракетки. Звичайно, жорсткий обід створює сильну ударну здатність по м'ячу ракеткою, однак якщо ви не потрапляєте по м'ячу, це може травмувати не тільки кисть, то і пошкодити руку до ліктя. Це пояснюється професіоналізмом і силою напрямки ракетки з жорстким ободом. Варто звернути увагу на довгі ракетки. Вони зручні для невисоких гравців в теніс, крім того, здатні додати як при подачі, так і під час гри, більший розмах, швидкість і силу, але професіоналам складно впоратися з такою ракеткою через складність виконання безлічі прокручувань і маневрів. А ось для любителів і новачків такі ракетки будуть вкрай зручними.

Матеріал для виробництва ракетки.

Звертайте увагу так само і на матеріал, з якого виготовлена ракетка. Найдешевше вам обійдеться алюмінієва ракетка, яка стане не тільки недорогим придбанням, але і довго прослужить вам. Така ракетка не зламається, навіть якщо ви стукніть нею об стіну або об стіл, хоча може легко змінити форму і доведеться випрямляти її. Для початку ви завжди можете купити таку ракетку. Якщо хочете пограти в теніс на природі, це так само ідеальний варіант для вашої компанії. Є такий матеріал, як Hyper carbon, який був спеціально створений для використання. Ракетки з hyper carbon в рази міцніше інших, жорсткіше і при цьому легкі. Легкість ракетки з hyper carbon часто порівнюють з ракетками з титану. Такі ракетки колись були наймоднішими і популярними, проте, справжні титанові ракетки дуже важкі. Деякі матеріали використовується як додаткові речовини для виготовлення ракетки. Графітові ракетки легкі і міцні, хоча після аналогічного удару вони можуть зламатися. Однак під час гри саме графітові ракетки зроблять удар сильним. Але найчастіше графіт використовується не в чистому вигляді, а з додатковими матеріалами, такими як термопластичні смоли. Існують і керамічні ракетки, які раніше були вкрай популярними, однак зараз практично не використовуються. Аргументується це тим, що досить жорстка ракетка виходить важкою і легко ламається. Так само нецікавими стали і ракетки з фібергласу, які могли зробити ракетку більш гнучкою. Знайте, якщо на ракетки написано, що вона зроблена з композитних матеріалів, значить, при її виготовленні були використані різні матеріали, тобто суміш, комбінація.