Як це не дивно, проте манікюр має свою власну, досить цікаву історію. Сьогодні ми ставимося до манікюру як до звичайної повсякденної процедурі і не бачимо в цьому нічого таємничого. А колись нігті мали своє значення в культурах багатьох народів.

Мода на манікюр стала розвиватися в глибоку давнину. У Стародавньому Єгипті, близько трьох тисяч років тому, різнокольорові фарби для нігтів використовувались у вигляді "станового коду". Яскраві тони позначали приналежність царської сім'ї, підтверджували високе положення в суспільстві, раби ж фарбували нігті лише в бліді тони. Незрівнянна Клеопатра фарбувала свої нігті теракотовим кольором за допомогою звичайної хни.

У ті часи вважали, що довгі нігтики символізують мудрість, допомагають розмовляти з божествами, тому ростити і фарбувати нігті допускалося і чоловікам. Однак це було не так просто - до чоловіків, що бажали відрощувати і фарбувати нігті, пред'являвся ряд вимог. Одним з них, наприклад, було приналежність до знаті ...

Безліч забобонів, пов'язаних з нігтями, мали місце і на Русі.


Наприклад, старожили того часу були всерйоз переконані в тому, що треба підстригати нігті тільки в четвер.

Фарбу для нігтів, наприклад в Китаї, виготовляли з воску, желатину, гуммиарабика і яєчних білків. Китаянки воліли фарбувати нігті золотою або срібною фарбою ще 600 років тому. Під час правління династії Мін було прийнято фарбувати нігтьові пластини чорною або червоною фарбою, а пізніше почали надягати на свої пальці золоті або срібні наконечники у вигляді довгих нігтів. Кольоровий лак з'явився на світ орієнтовно в 1932 році в США. Він заклав фундамент для стрімкого розвитку індустрії краси у всьому світі.

Слово "манікюр" походить від латинського слова "manus", що позначає кисть, а також "cure" - догляд. Воно вказує на гігієнічний залицяння, попередження та профілактику тих хвороб, що знаходяться в тісному взаємозв'язку зі шкірою рук і нігтями, а також передбачає надання ручкам красивого, доглянутого вигляду.