Зараз у багатьох містах створюються льодові катки, де можна добре відпочити, зайнятися спортом та ін. Все що вам потрібно - це ковзани. Їх можна взяти і на прокат, однак це не завжди доречно, зручно і вигідно. Вам необхідно купити ковзани для себе самого, для особистого користування. Багато чого при виборі залежить не тільки від ціни або кольору ковзанів. Дуже важливо підбирати ковзани правильно, може ви їх одягнете всього пару разів за рік, може будете кататися кожен день, ви можете бути початківцям спортсменом або завзятим любителем і т.д. Катання на ковзанах на самоті або з друзями - це спосіб позбутися від нудьги і депресії. Як ще позбутися внутрішніх дилем ви дізнаєтеся у статті "Як позбутися депресії".

Як вибрати аматорські ковзани.

Якщо для вас похід на каток - це розвага, спосіб провести час з друзями, то вам необхідні найбільш прості прогулянкові ковзани. При такому розкладі ви можете вибрати ковзани і за ціною і дизайном. Проте зручність під час катання - те, чого ви бажаєте найбільше, так що зверніть увагу і на "непрямі" фактори. Обов'язково приміряйте ковзани, не купуйте їх "на око". У магазин спорттоварів захопіть теплі шкарпетки, перед приміркою їх необхідно одягнути на ногу і приміряти ковзани саме з носочками, тому кататися вам доведеться з ними, і якщо ковзани будуть жати - катання не вдасться. Ковзани бувають різні, але ви напевно помітили, що є жорсткий і м'який корпус самого черевика ковзанів, а найбільш кращими для вас стануть саме ті, що з твердим корпусом. Коли взули ковзани, добре їх зафіксуйте на нозі і перевірте, як вони тримаються, вам повинно бути дуже зручно в ковзанах! Цікаво, що іноді магазини привозять на продаж ковзани з тупими лезами, так що перед походом на каток огляньте ковзани самі, можливо леза доведеться заточити. І останнє: як часто ви катаєтеся? Якщо рідко, то вибирайте недорогі моделі, адже вам немає сенсу переплачувати.

Як вибрати ковзани фігурні.

Фігурні ковзани купують часом навіть любителі, хоча по ідеї, ці ковзани підійдуть початківцям і професійним спортсменам, які катаються на ковзанах регулярно.


Але пам'ятайте, чим вище рівень ковзанів, тим складніше на них кататися професіоналам. Найважливіше при виборі ковзанів - це правильний розмір, трохи помилитеся, і доведеться постійно мучитися під час катання, а це - неприпустимо. У характеристику розміру в чому буде ставитися і повнота ковзанів, адже якщо у вас широка стопа, у вузьких ковзанах ногу буде сильно здавлювати, чому стопа буде опухати і вболівати. Крім того, ті ковзани, що були підібрані грамотно, будуть служити господареві набагато довше! Так само, як і з аматорськими ковзанами, при виборі фігурних потрібно одягати на ноги ще й шкарпетки. Якщо ви дійсно займаєтеся фігурним катанням, вам варто придбати дорогі ковзани, адже в їх вартість вкладені якість матеріалів для виготовлення коників, на яких ви проводите довгий час майже кожен день. Якщо ви катаєтеся на ковзанах досить добре, але він фігуриста далекі і не сильно до цього прагнете, вам варто вибирати ковзани середнього класу твердості черевика.

Як вибрати ковзани для любителів хокею.

Незалежно від того любитель ви хокею або професіонал по грі, вам необхідні особливі ковзани - хокейні. Хоча важливо віддавати собі звіт в тому, що і такі ковзани різняться в залежності від рівня і якості вашої гри в хокей. Зрозуміло, що і в цьому випадку ковзани повинні бути зручними і підібраними під вашу ногу. Саме хокейні ковзани можна виділити серед інших - вони часто цікавіше, красивіше. Однак такі ковзани не підійдуть, якщо ви вирішите покататися просто так на вуличному ковзанці, адже вони не витримують надто низької температури. Якщо любите кататися просто так, то купіть 2 пари ковзанів - хокейні і фігурні. Чому саме фігурні ковзани? Тому що ви швидше за все вже відмінно тримайтеся на льоду і вам можна "переходити" на новий рівень.