У більярд на сьогоднішній день грає кожен другий. Кожен четвертий робить це на рівні професіонала. Тому немає нічого дивного, що майже у кожного мешканця у власному будинку і має на те фінансові здібності, є в будинку більярдний стіл. Однак є й ті, хто тільки збирається придбати у своє житло більярдний стіл.

Існує один закономірне питання у зв'язку з бажаннями пограти в більярд: як вибрати більярдний стіл. Якщо вибір більярдного столу буде правильним, то і гра буде приємною і стіл прослужить довгі роки, а не перші 2-3 роки. Давайте розберемося, як варто вибирати стіл для гри в більярд.

Процес вибору більярдного столу.

По суті, вибрати більярдний стіл не так складно, як здається. Головне, правильно підійти до вибору і грунтовно підготувати базу для гри в більярд. Щоб не помилитися з вибором, ви повинні знати кілька правил покупки більярдного столу. Для початку визначіться, в яку гру ви будете грати. Найчастіше, люди воліють пул або російську піраміду, хоча вирішувати тільки вам. Другим пунктом для себе відзначте необхідність вимірювання приміщення для більярдної, як в ширину, так і в довжину. Так якщо у вас не так багато вільного місця, а граєте ви переважно в російську піраміду, то вам буде потрібно для 6 футового столу розмірами 180 на 90см приміщення розміром 470 на 380 см мінімум. Якщо кімната буде більше - ще краще, ви зможете поставити більший стіл або встановити в кімнаті зручний диванчик та ін. Багато в чому вибір визначає вартість більярдного столу. Однак не всі враховують, що покупка більярдного столу - це покупка виключно столу! До нього ж вам необхідно докупити комплект куль, не один, а два кия і трикутник.


Так само за своїм бажанням вам можна буде купити спеціальну поличку для куль, для кия і хороший світильник для гри. При цьому приблизний комплект обов'язкових приладдя для більярду крім столу обійдеться в 3500 рублів і більше. Важливо і звернути увагу на вагу більярдного столу, тому деякі підлогові перекриття не в змозі утримати таку вагу, так що краще звернутися до фахівця з даним питанням. Адже навіть 6 футовий більярдний стіл буде важити близько 115 кг, а стіл зі сланцю в 12 футів буде важити 1250 кг. І останнє і дуже важливе: виміряйте ширину дверного отвору в кожній кімнаті, через яку будуть проносити більярдний стіл після доставки. Бувають випадки, коли більярдний стіл не могли внести в кімнату для більярдної, тому вузький отвір не дозволяв зробити цього. Так що заздалегідь подбайте про більярдному столі і в разі необхідності розширте дверний отвір.

База для гри в більярд.

Для того щоб гра в більярд могла вам запам'ятатися, вам необхідно правильно вибрати і придбати відмінний більярдний стіл. Це звичайно важлива закономірність. Далі - у вашому приміщенні, де буде обладнана більярдна, повинно бути багато вільного місця, щоб було зручно підійти до столу з будь-якого боку і при цьому вистачало місця для кия, який інколи може бути дуже довгим. Ще не маловажним фактором виступає підлогу в більярдній кімнаті, який повинен бути максимально жорсткий, твердим і рівним, зрозуміло. Завдяки цьому ви навчитеся грати ще краще, і у вас не буде промахів. А для того, щоб гра була просто ідеальною, вам необхідно покликати друзів або одного друга, який вміє грати. Змагаючись між собою, ви зможете отримати від гри більше задоволення.