Ви знаєте хто такі терміти? Попросту, це білі мурашки, хоча правильніше назвати їх сумішшю з тарганами. Один час терміти вважалися не частиною інфаотряда, як зараз, а самостійним видом комах. Ви напевно чули про ос, серед яких виділяють осу-матку. Так само і з термітами, серед яких виділяють кілька категорій. Всього таких категорій 3: це солдати, робітники і маткі.Отсюда і так все зрозуміло: робочі особини термітів працюють, будують термітники та ін., Особини-солдати захищають свою "сім'ю" від агресорів, а терміти-матки - це особини, які продовжують рід, тобто розмножуються. Терміти розрізняються за зовнішнім виглядом: робочі більше сантиметра, солдати - від 2,5 мм до 2,2 см, матки - від 6 мм до 4,5 см.

Трохи інформації про термітів.

Ви напевно мало знаєте про життя термітів. Сьогодні ви зможете дізнатися про них набагато більше. Наприклад, цікаво, що сукупність декількох особин термітів називається колонією. В одній такій колонії може бути не менш пари-трійки сотень особин. Найбільші колонії обчислюються декількома мільйонами особин термітів. У колоніях використовується поділ за кастам. З'являються терміти з личинок, ще їх називають німфами. Мурахи в порівнянні з термітами "сільські простаки", а ось терміти більш розвинені, крім того на генетичному рівні їм передається інформацію про приналежність до тієї чи іншої касти. Харчування термітів часто шкодить людям. Справа в тому, що терміти часто завдають шкоди будівлям, люблять вживати в їжу целюлозу в будь-якому вигляді (не дивлячись на те, що вона складно ними перетравлюється), особливо у вигляді дерев та зрубів. Крім целюлози деякі види термітів із задоволенням вирощують цілі сади з особливими грибами, які і йдуть їм в їжу.


З 2009 року виділяють вже 12 сімейств термітів, коли в 20 столітті їх було відомо всього 7 штук. Терміти будують термітники, де і проживають.

Термітники від термітів.

Як ви вже прочитали, терміти самостійно будують термітники. Будівництво здійснюється особинами робітниками, і будується з суміші глини, піску, дерев'яних трісок і ін. Скріплення таких матеріалів з природного середовища здійснюється особливими залозами, які виділяють терміти-робітники. Тим, хто чимало знає про термітів відомо одне їх досягнення. Це найбільший термітник в світі, який у висоту від землі досягає висоти в 12,8 метрів. Такий термітник побудували терміти африканські. Якщо порівнювати зростання термітів і висоту термітника, а потім перенести порівняння на зростання людей і найвищої будівлі в світі, виходить що терміти "зробили" людей у 8 разів.

Терміти і люди.

Терміти по меншій частині є шкідниками. Чому за меншою? Справа в тому, що всього 10 відсотків термітів можуть завдати господарству шкоду, про який постійно шумлять в ЗМІ. Деякі терміти через любов до дерева, точніше до поглинання дерев, завдають шкоди дерев'яним будинкам. Щоб терміти не стали непроханими гостями у вашому будинку, необхідно вберегти себе від них. Зробити це не складно. Наприклад, якщо у вас дерев'яний будинок, подбайте про те, щоб до будівництва було закладено основу зі сталі або бетону, так терміти пройдуть будинок мимо. Хоча все-таки є можливість, що терміти проникнуть до дерева. Іноді вони настільки хитрі, що примудряються проникнути до дерева через водопровід! Так що обов'язково обробіть дерево спеціальним захисним покриттям. Можна, звичайно, використовувати для будівництва будинку, ту деревину, яка стійко переживе спроба термітів.