Слизняк - це родич равлики, який втратив свою раковину. Жаркий сухий сезон слимаки зазвичай перечікують там, де волого і темно. А ночами і під час дощу, вони виповзають і псують Вам сад або город, нещадно поїдаючи все зелене, особливо воліючи надземну частку молодих пагонів рослин.

Слимаки обожнюють з'їдати не тільки стебла і листи, але й плоди з квітками овочів і фруктів. Та й декоративні рослини вони також їдять. А тепер давайте поговоримо про методи боротьби зі слимаками. Як побороти слимаків?

Пастки для слимаків.

Як побороти слимаків: метод перший. Розкладіть пастки, під якими будуть збиратися слимаки. Для цього візьміть шматки фанери або широкі дошки. Обрізки листового металу або шматки мішковини також цілком підійдуть. Чи не поливайте ділянку, на якій будете ставити приманки для слимаків, впродовж цілого тижня, щоб верхній шар землі там повністю висох. Після цього пастки укладаються на землю. Розташуйте їх по периметру ділянки і по його центру рівномірно на відстані 15 см один від одного. Під ними сильно просочіть землю водою. Вдень слимаки почнуть ховатися від спеки під пастками, і до вечора у Вас буде пристойний улов! Кожні два або три дні перевіряйте пастки, поки не зловите всіх слимаків до останнього.

Щоб убити спійманих слимаків, обшпарте їх окропом, або помістіть їх у відро, засипавши його мінеральними добривами або звичайною кухонною сіллю.

Перебивши всіх шкідників, що не розслабляйтеся, адже Вам ще потрібно захистити свої землі від вторгнення нових! За кордонів саду чи городу насипте три смуги гашеного вапна, гірчиці або суперфосфату, на відстані п'ятнадцяти сантиметрів одна від одної. Зазвичай жоден слимак не здатний перетнути таку смугу.

Приманки для слимаків.

Як побороти слимаків: метод другий. Використовуйте приманки з порізаних бульб картоплі. Розкладіть їх увечері поруч з рослинами, які хочете захистити, а з ранку знищите приманки разом зі слимаками.

У міських умовах використовуйте плоскі і широкі ємності з пивом або вже бродячим квасом.


З вечора розставте їх по периметру захищається зони, і слимаки в них просто потонуть!

Як відлякати слимаків.

Як побороти слимаків: метод третій. Біля всіх рослин і овочів, де Ви помічаєте поява слимаків, Вам необхідно посадити в невеликій кількості будь цибулю (навіть декоративний зійде), часник (страшна для слимаків річ), петрушку (запах цього такого нешкідливого для людини рослини слимаки на дух не переносять), і шавлія (красиве, і більше того лікарська рослина). Якщо краї своєї грядки Ви осиплеться тирсою або звичайною деревною золою, то слимаки, зважаючи на свій дуже слизового тулуба, просто не зможуть пересуватися по настільки колючим поверхні. Виявивши місця постійного скупчення слимаків на дачі, на цих місцях можете розпорошити розчин з вапна і тютюнового пилу (один до одного, 200-250 грам розчину на 10 кв. М площі), гашене вапно або порошкоподібний суперфосфат.

Збираємо слимаків.

Як побороти слимаків: метод четвертий. Між рядами з овочевих культур можете покласти капустяне листя, дошки, вологі клаптики непотрібної Вам тканини, шматки фанери або поліетилен. За всіма цими предметами слимаки будуть ховатися вдень і спати там, ближче до вечора вони будуть виповзати звідти, і тоді Вам буде достатньо просто пройтися по рядах і зібрати цих слимаків, щоб потім ліквідувати їх. Для успішної ліквідації слимаків відмінно підійде такий спосіб: занурюєте їх в ємність, в якій знаходиться міцний розчин вапна або пересолена вода. Так, неприємно, але результат очевидний.

Сподіваюся, що такі нехитрі способи боротьби зі слимаками допоможуть Вам впоратися з ними в короткі терміни. І в цьому вся Ваша старанна боротьба зі слимаками на дачі, в саду і городі, нарешті буде завершена!