З приходом весни шершні доставляють чимало незручностей. Це пов'язано з тим, що в цей час року вони починають будувати свій "будинок", який найчастіше розміщують в житлових будинках. Як позбутися від шершнів - завдання непросте і досить небезпечна. Пам'ятайте, від декількох укусів шершня людина може навіть померти. Вам буде корисно дізнатися, як позбавитися від шершнів так, щоб вони не нашкодили вам і вашим рідним.

Хто такий шершень?

Шершень - це агресивна різновид оси. Це досить великі комахи - довжиною до 55 міліметрів (при цьому довжина жала складає до 6,5 міліметрів). Отрута, що виділяється шершнями, може бути вельми небезпечний. Шершні живуть сім'ями. Для будівництва гнізда вони вибирають спокійні, тихі місця. Звичні місця проживання: в землі, під звисає частиною покрівлі, в мансардах, на горищах, на парканах, на деревах, в дуплах, в сараях, а також у безпосередній близькості до пасікам. Найбільше шершнів можна зустріти в кінці літа - початку осені. Шершні виконують функцію санітарів, вони покликані знищувати по-справжньому шкідливих комах, що завдають великої шкоди присадибним ділянкам, садам і сільськогосподарським культурам. При цьому якщо Шершньова гніздо розташовується недалеко від місць проживання людини, позбавитися від нього і його мешканців просто необхідно. Больові відчуття від укусу шершня набагато сильніше, ніж від укусу, наприклад, оси. Якщо шершні кусають однієї людини кілька разів, можливо два варіанти розвитку подій: або у нього з часом розвинеться імунітет, або проявиться алергічна реакція, яка раз від разу буде прогресувати. Бувають випадки, коли подібна спалах алергії закінчувалася в підсумку летальним результатом. Якщо шершень все ж вжалив вас, обробіть уражене місце медом, нашатирним спиртом або прикладіть до нього цибулю або часник на вибір.

Методи боротьби з шершнями.

Найоптимальніший час для боротьби з шершнями - весняний період. У цей час літають, як правило, лише поодинокі самки.


У першу чергу потрібно з'ясувати, де знаходиться гніздо шершнів. Коли гніздо відшукається, необхідно дотримуватися граничної обережності, оскільки 10-12 укусів шершнів можуть призвести до смерті. Так як позбутися шершнів:

  1. Дієвий метод - обприскати їх гнізда хлорофосом або сірковуглецем. Допускається також закурювати сірчистим газом житло шершня. Це процедуру необхідно проводити ввечері або вночі, оскільки саме в цей час всі шершні збираються в своєму будинку. Коли всі шершні загинуть, потрібно зняти гніздо і позбутися від нього (закопати з землю на достатню глибину або спалити).
  2. Зверніть увагу: якщо гніздо шершня знаходилося в сараї, на горищі, під обшивкою будинку, то після позбавлення від нього потрібно замазати всі тріщини і щілини, щоб в них не оселилися нові шершні.
  3. Безумовно, краще не намагатися самостійно знищити шершнів, а надати цю справу професіоналам. В їх арсеналі є одяг, призначений спеціально для боротьби з різними шкідливими комахами (у тому числі і з шершнями), а також реально працюючі хімічні засоби, ефективність яких була перевірена неодноразово. Фахівці допоможуть вам позбавитися від шершнів, а також порадять, які профілактичні заходи варто провести, щоб запобігти повторному їх появу.

Як позбутися від шершнів в побутових умовах.

Для виготовлення простий пастки для шершнів вам потрібно:

- 720-грамова банка з кришкою, що закручується;

- гострий ніж;

- будь-яке пиво;

- цукор;

- вода.

Засипаємо цукор в банку таким чином, щоб її дно було закрито на півтора сантиметра, потім наливаємо 100-150 грамів води і гарненько перемішуємо. Чекаємо, поки цукор розчиниться. Беремо кришку від банки, в центрі її робимо надріз ножем навхрест, щоб вийшли трикутники. Ці трикутники загинаємо вниз, щоб вийшло отвір діаметром 9-10 міліметрів. Заливаємо пиво до половини банки і накриваємо кришкою. Такі пастки треба розставити в місцях передбачуваного появи шершнів.