Нелюбов господинь до молі очевидна і не викликає сумнівів. Ця бліда метелик псує речі та одяг практично з будь-якої тканини і матеріалу, килими, дивани і продукти. Псування улюблених речей відбивається не тільки на настрої, але і сімейному бюджеті. Чоловіки ставляться до молі спокійніше, але і вони переймаються "класової" неприязню при вигляді зіпсованого светри або дублянки. Позбутися від молі в квартирі допоможе комплексний підхід, про який зараз і піде мова.

Щоб успішно боротися з ворогом, потрібно дізнатися про нього якомога більше. Слабке місце завжди знайдеться. Ось і у випадку з міллю це буде корисно. Отже, видів молі досить багато - платтяна, повстяна, зернова, меблева, килимова. Кожен вид воліє своє "меню", але не гребує і пропозицією з "сусіднього ресторану". Так килимова міль з не меншим апетитом може ласувати та виробами зі шкіри, тому її ще називають кожеедом. Небезпека представляють не метелики молі, за якими всі ганяються, плескаючи в долоні, а її личинки. Саме черв'ячки-личинки прогризають вовняні вироби, псують шуби, гризуть крупу і сухофрукти.

Способи позбавлення від молі в квартирі

Позбавлення від молі повинно носити, як зараз кажуть, комплексний характер. Варіант можливих дій може виглядати так:

  • Знищення або відлякування метеликів молі.
  • Огляд пошкоджених речей і продуктів, видалення яєць і личинок молі.
  • Обробка шаф.
  • Закладка речей на зберігання з використання протимільний препаратів.
  • Профілактичні заходи.

Метелики молі небезпечні тим, що відкладають велику кількість яєць, з яких з'являються личинки. Тому їх слід знищувати і не дозволяти з'являтися знову. Для знищення використовують будь аерозольні препарати від літаючих комах. Нафталін, лаванда, апельсинові кірки, тютюн не знищують метеликів, а лише відлякують.

Всі речі, як пошкоджені, так і не зворушені, необхідно гарненько струснути, вибити на вулиці або балконі для видалення яєць і личинок. Кріпляться вони до ворсинок одягу неміцно і легко видаляються струшуванням. Хутряні шуби і шапки можна додатково розчесати, це також сприяє видалення небажаних "мешканців". Після цього речі потрібно провітрити на вулиці в сонячну або морозну погоду.


Личинки однаково не переносять високої і низької температури, а також ультрафіолету.

Якщо в продуктах харчування (крупи, борошно, сухофрукти) завелася зернова міль, то при сильному пошкодженні їх викидають, що можна перебрати - перебирають. Далі крупу можна прожарити в духовці (5-10 хвилин) або мікрохвильовій печі (кілька хвилин). Надалі сипучі продукти слід зберігати в скляних банках з щільними кришками.

Шафи, в яких зберігаються продукти, вимивають мильним розчином і протирають насухо, а всі стики і щілини промащують оцтом і залишають розкритими навстіж до повного висихання.

Після "вигнання" яєць і личинок з речей і одягу, їх знову розміщують на зберігання в шафи в поліетиленових мішках або чохлах, в які поміщають фуміганти - спеціальні токсичні речовини, пари яких згубні для молі. Для личинок згубні тільки препарати містять дихлофос. Для відлякування метеликів підійде перевірений нафталін, суха лаванда або ватка, змочена ефірною олією апельсина, ялиці. Килими та оббивку диванів можна обробити контактними рідкими або аерозольними препаратами, які захистять їх на 5 - 9 місяців.

Як би докладно не мучити моль, найчастіше вона знову з'являється. Тому дуже важливі профілактичні заходи, що перешкоджають її повторної появи.

Профілактика допоможе уникнути появу молі в квартирі

За допомогою певних дій, які повинна пам'ятати кожна господиня, можна легко уникнути появи молі в квартирі. Пропонуємо кілька найбільш дієвих порад:

  • Частіше прибирайте і провітрюйте квартиру. Міль не любить денного і сонячного світла, свіжого повітря, низької вологості. Чистити килими і дивани краще з використанням пилососа.
  • При збиранні пилососом особливу увагу слід приділяти щілинах і важкодоступних місцях, де люблять збиратися личинки молей.
  • Перед закладанням речей на зберігання їх слід вибити і провітрити, вичесати. Холод і сонячне світло діють однаково добре на личинок молі.
  • Періодично слід оглядати і перебирати речі.

Позбавлятися від молі потрібно ніж раніше, адже саме своєчасне знищення метеликів і личинок дозволить зберегти ваш гардероб в цілості й схоронності, що дозволить уникнути додаткових витрат на заміну зіпсованих речей.