Руді домашні мурахи - істоти соціальні. Вони живуть у величезних колоніях, що складаються з "королеви", що відповідає за розмноження, і робітників мурашок, які будують гніздо і годують самку і личинок. Вони проробляють величезну роботу, проходячи великі відстані в пошуку їжі і води. Вони називаються "фараонові мурахи", хоча поширення своє отримали з Індії, торгові вітрильні судна, що привозили прянощі, слонову кістку та інші товари, перевозили і маленьких пасажирів. На них ніхто не звертав уваги. І тільки в 1940 році їх віднесли до домашніх шкідників. Але була вже захоплена вся Європа.

Домашній мураха всеїдний. Крихти, брудний посуд, відро для сміття - йому підходить все. Причому як Ваше відро, так і сусідське. Він легко пересувається між оселями. І переходячи туди - сюди, переносить мікроби не гірше тарганів чи мух.

Як позбутися мурах.

Як позбавиться від домашніх мурашок, зробивши будинок безпечним? Це досить непросто, але зусилля того варті. У першу чергу потрібно знайти гніздо, їх колонію. Але не поспішайте зривати підлогу або кахель. Тунель може вести дуже далеко. Потрібно зробити так, що б робочі мурашки віднесли отруєну їжу в гніздо, інакше самка наплодить нових працівників і всі зусилля підуть прахом.

Для цього потрібно, щоб отруйні речовини були такої концентрації, щоб мураха не помер відразу.


Для цього дуже добре підходить борна кислота, яка продається в аптеках. Ось декілька простих рецептів. По-перше, візьміть 3 яйця, 3 картоплини, 1 чайна ложка цукру, 1 пакетик борної кислоти. Яйця і картоплю зварити і розтовкти в пюре, додати цукор і борну кислоту. Скачати кульки і розкласти в місцях проходу мурах. Потрібно стежити, щоб їм не було де напитися. Другий варіант: 2 столові ложки м'ясного фаршу і половину чайної ложки борної кислоти. Перемішати і розкласти. У магазинах Ви можете придбати спеціальні засоби для боротьби з настирливими гостями. Це засіб "Комбат", аерозоль "Діхлофос" або "Raid", пастки для мурашок, гель "Раптор" і багато інших препаратів. Але якщо у Вас в будинку тварини і діти, будьте дуже обережні, щоб нікому не нашкодити. Слідкуйте за чистотою свого будинку, виносьте вчасно сміття, не залишайте їжу на столі і більше руді маленькі сусіди Вас не потурбують.