У недоступних місцях для світла, чистому повітрю, теплих місцях за шпалерами, в тріщинах стін і щілинах ліжок ховаються маленькі домашні вампіри - клопи. Проживаючи досить довге життя (до двох років), ці ненажерливі істоти живляться кров'ю. Їхні укуси малі, але дуже неприємні. Крім того вони переносять масу дуже небезпечних для людини хвороб. Сибірська виразка, туберкульоз, чума, віспа, проказа - великі наслідки приходу маленьких чудовиськ. Вони ненажерливі (самка може випити крові в два рази більше власної ваги) і тому пересуваються навіть вдень в пошуках нових жител.

Як боротися з домашніми клопами.

Боротися з цими мерзенними тварюками потрібно нещадно і до повної перемоги. Так давайте розглянемо кілька дієвих способів, як позбавиться від домашніх клопів. Рецепти від наших бабусь, можливо, погано пахнуть, але дуже ефективні в боротьбі з навалою непроханих гостей: 20 грам нафталіну розчинити в суміші 100 мл гасу і 100 мл скипидару і змастити розчином місця проживання клопів; 5 грам камфори розчиняють в суміші 100 мл скипидару і 100 мл етилового спирту, отриманий розчин наносять на "блощичник" пензликом.

Самое просте і безпечний засіб - намазати передбачувані місця проживання етиловим спиртом або оцтовою есенцією, але в цьому випадку вони не загинуть, а підуть.


Допоможе і полин, але обов'язково свіжа, розкладена по дому і під матрацами - вона відлякає комах.

Хімія в боротьбі з домашніми клопами.

Нові досягнення хімії для дому дають великий вибір засобів. Причому як боротьби з "прибульцями", так і для профілактики появи домашніх клопів. Під час ремонту варто підмішати в клей для шпалер хлорофос. Всього 30-40 грам на відро клею назавжди відіб'ють охоту у клопів жити під Вашими шпалерами. Зручні "олівці" зі сплаву парафіну з флорофосом. Накреслені в місцях просування комах лінії зупиняють їх. Але потрібно бути гранично обережним - у людей складові цього кошти можуть викликати сильну алергію. Порошок піретруму абсолютно не небезпечний для людини, але смертельний для клопів. Розсипавши його по місцях їх проживання і загасивши у всі щілинки у Вашому будинку, Ви забезпечите себе на довгий час. І, звичайно ж, аерозольні препарати. Наприклад, хлорофос 10 відсотковий. Дієве та швидкий засіб, але після використання обов'язково провітріть приміщення. Обов'язково прочитайте статтю "Як позбутися від клопів в квартирі", вона так само допоможе дізнатися дещо про захист будинку від клопів.

І нехай ваш будинок буде затишним і безпечним.