З давніх часів люди вишукують нові методи боротьби з пацюками і мишами. Пошуки посилилися після епідемії чуми, так як основною причиною розповсюдження інфекції визнані щури. Гризуни можуть бути переносниками ще більше тридцяти видів захворювань. Для зараження людині не обов'язково бути укушеним гризуном, можна заразитися, з'ївши що-небудь, до чого торкався заражений звірятко.

Також відмітною особливістю гризунів, є те, що вони гризуть усе підряд, завдаючи шкоди людському житлу, і залишаючи після себе бруд.

Способи позбавлення від гризунів.

На сьогоднішній день існує величезна кількість способів, як позбутися гризунів. Серед них найвідоміший це коти. Але, на жаль, не всі коти справляються добре зі своїм завданням. Деякі можуть просто ігнорувати мишей. Ще один поширений метод, це використання отрут. Його мінуси в тому, що гризуни настільки пристосовуються, що можуть просто його не їсти. Також від цих отрут можуть постраждати домашні тварини або навіть самі люди. Можна використовувати мишоловки, вони досить ефективні, але тільки перший час. Миші, також як і щури, досить розумні істоти, вони швидко міркують і починають просто ігнорувати мишоловки.


Деякі навіть примудряються поцупити приманку так, що мишоловка при цьому не спрацьовує. Один з дієвих методів це використання золи. Потрібно подрібненої деревної золою посипати подпол будинку, всі щілини і дворові будівлі. Так як зола володіє лужною реакцією, вона дратує лапки і слизову рота тварин, і гризуни віддають перевагу покинути територію.

Є ще спосіб, який добре підходить для боротьби з гризунами, особливо з пацюками. Для цього потрібно змішати пшеничне борошно з гіпсом в пропорції один до одного, насипати суміш у тарілочки і поряд поставити воду. Тварина з'їдає приманку, запиває водою і гине, так як вийшла суміш застигає в шлунку протягом п'яти хвилин. Суміш має звичний для гризунів запах, і не викликає у них ніяких підозр.

Спеціальні відлякувачі для гризунів.

У наш час придумали спеціальний ультразвуковий відлякувач для щурів і мишей. Він виробляє електромагнітний імпульс, який впливає на психіку звірків, викликаючи у них страх, і вони поспішають покинути територію. На сьогоднішній день це найдієвіший метод боротьби з гризунами. Ультразвуковий відлякувач не впливають ні на людей, ні на домашніх тварин.