Якщо у вас є дача, то ви точно стикалися з проблемами боротьби зі шкідниками. У кожного дачника, на городі є городні шкідники, які заважають повноцінно ростити овочі. Ще гірше, коли ці шкідливі створення з'їдають ваші посадки і ви "завдяки" цьому втрачаєте свої сили і гроші, які були витрачені на догляд за растеніямі.Поверьте, дуже прикро відчувають себе дачники, які перекопали землю, удобрили її, купили насіння, посадили їх , доглядали за грядками, а в результаті не побачили нічого, крім городніх шкідників. Але хто нападає на вашу дачу і як з ними боротися? Про це ви дізнаєтесь трохи нижче.

Як позбутися мурах.

У першу чергу хочеться відзначити саме мурах. Вони є на кожному судовому, дачній і присадибній ділянці. Як позбавиться від садових мурашок? Це цікаво багатьом. Пам'ятайте: є мурахи лісові, які харчуються комахами, а їсть мурахи, які харчуються рослинами. В першу чергу, це садові мурахи, а так само бурі, червонощокі та ін. Як позбутися від них ви зможете прочитати в більш докладної статті під назвою "Як позбутися садових мурашок" на нашому порталі.

Як позбутися від колорадських жуків.

Про ці жуках знають всі, хто хоч раз бачив, як росте картопля. Важливо якомога раніше позбутися від колорадського жука, щоб він не згубив весь картопляний урожай. Щоб позбутися від цих шкідників, необхідно діяти мудро. Наприклад, хімічні засоби позбавлять вас від великої кількості таких жуків, хоча всі їх відразу не відкинеш з грядок. Щоб позбутися від колорадських жуків назовсім, доведеться багато працювати своїми руками. Вам необхідно влаштувати поряд з грядками яму-приманку: в блюдця в ямках покладіть розрізаних картоплини, куди будуть добиратися жуки. Цих жуків необхідно залити гасом, вони загинуть. А ось перед тим, як почнете прибирати урожай, десь за тиждень до цього, зріжте бадилля з картоплі. Так ви залишите жуків без можливості існування.

Як позбутися від капустяних білявок.

На кожному городі росте капуста. Її не складно ростити до тих пір, поки на вашій ділянці не заведеться капустяна білявка. По суті, це метелики, але з'являються вони з гусениць. Саме у віці гусениць білявки більш всього небезпечні для врожаю капусти.


З'являються капустяні білявки з яєць, які відкладають дорослі особини. Багато народні рецепти запевняють, що капусниці досить дурні, тому їх можна обдурити. Наприклад, можна розвісити біля капусти невеликі світлі предмети (хтось використовує яєчну шкаралупу білого кольору), так капустяні білявки порахують, що дана капуста вже зайнята і візьметься шукати вільну капусту. Ще один народний рецепт порятунку від капустяної білявки: зробіть відвар з молочаю і обробіть їм капусту.

Як позбутися від попелиці.

Не дивлячись на розміри попелиці, це дуже шкідлива комаха для вашої дачі і рослин на ній. Найбільше тля любить ягоду і дерева, наприклад, смородину, сливу, грушу, яблуню та ін. Щоб позбутися від попелиці варто обробити рослини найсильнішим розчином. Однак його доведеться готувати самостійно, він не продається в готовому вигляді. Наприклад, можете змішати перетертий хрін з негарячій водою. Настоюватися це має близько 1-2 годин. Після його суміш потрібно процідити і заново залити водою на 1-2 години. Першу і другу зливну воду з настоянки потрібно перемішати і можна використовувати. Цей настій потрібно розводити, наприклад, на 5 літрів води потрібно всього 150-200 грам отриманої рідини. Цією сумішшю обприскуються улюблені місця попелиці. Якщо у вас залишилося багато настою, його можна злити в банку, закрити і зберігати в темному місці.

Як позбутися медведок.

У порівнянні з попелиць, капустянка дуже велика. У довжину вона може досягати п'яти сантиметрів. Шкода від капустянки в тому, що вона прокладає собі дорогу під землею, тому там живе. Враховуючи, що всі рослини ростуть під землею, капустянка, проходячи повз них, зачіпає або прогризає їх, чому рослини гинуть. Щоб позбавити свою ділянку від медведок, по всьому периметру дачі в землю закопайте кілька гілочок хризантем. Аромат, витікаючий від них відлякує медведок, і вони не наближаються до ділянки. Так ви зможете позбутися від такої "живності" як капустянка.

Нехай ваша ділянка цвіте і пахне красою і здоров'ям. Позбавляйтеся від шкідників вчасно і правильно і тоді забудете про проблеми з поганим врожаєм на дачі.