Чому нам так не подобається поява на грядках морквяної мухи? Справа в тому, що цей різновид мухи буквально знищує морква, в якому б стані морква не знаходилася (від самої маленької недорозвиненою моркви, до великого сформувався плоду). Шкода моркви завдає морквяна муха, поки є личинкою, тобто до розвитку і перетворення в муху. Так чи інакше, необхідно дізнатися, як боротися з морквяної мухою.

Як дізнатися морквяну муху.

Щоб почати боротися з морквяної мухою, її необхідно виявити. Як же виглядає морквяна муха:

1.Дліна морквяної мухи дорівнює всього 5 мм,

2. Муха має прозорі крила,

3. У морквяної мухи чорне тулуб, блискуче,

4. Личинки, які найбільш небезпечні для моркви, довжиною досягають 7 мм, вони жовтуватого кольору, не мають голови, як і кінцівок.

Личинки морквяної мухи завдають шкоди через корінь моркви: вони в'їдаються в нього, проходять в сам плід і "будують ходи" у моркві.

Як боротися з морквяної мухою.

Тепер, коли ви знаєте, як виглядає морквяна муха, ви можете оглянути свої морквяні грядки з перевіркою чи немає проблем з такою мухою. Якщо листя моркви червоніють, а потім жовтіє і опадає - це вірна ознака появи морквяної мухи. Залишилося дізнатися, як боротися з морквяної мухою:

1. Прорихліте грядки з морквою і посипте їх такою сумішшю: зола з гострим перцем в порошку.


Перець можна замінити гірчицею-порошком;

2. Придбайте в спеціалізованому магазині інсектициди від морквяної мухи і обприскати розчином морквяні грядки;

3. Обприскуйте грядки розчином 200 гр. хвойного екстракту на відро води.

Як ці способи борються з морквяної мухою? Завдяки цим варіантам ви робите яскравий запах моркви менш яскравим або зовсім перебиває його. Справа в тому, що морквяні мухи знаходять своїх "жертв" по яскравому запаху. Тому деколи доводиться проріджувати морквяні грядки, цей запах, настільки привабливі для морквяної мухи, стає ще яскравіше. Тому обприскувати морква необхідно до проріджування грядок, найкраще - ввечері. Однак температура повітря повинна бути близько 23 градусів тепла, тому можливо доведеться обприскувати грядки днем. Якщо ви бажаєте захистити моркву від морквяної мухи, яка ще не перебралася на вашу ділянку, то регулярно, раз на 2 тижні обприскуйте одним з перерахованих вище розчинів морква пару раз вдень або ввечері.

Щоб не довелося боротися з морквяної мухою , заздалегідь подбайте про те, щоб вона і не з'явилася. Для цього, грядки перед посадкою моркви перекопайте, удобрити свіжим гноєм і тільки після цього висаджуйте моркву. Було б добре садити моркву разом з цибулею (чергуючи ряди).