На жаль, "рідні" динаміки навіть найдорожчих моделей ноутбуків рідко радують сильним і гарним звуком. Тому багато власників портативних комп'ютерів намагаються якомога швидше вирішити це питання і підібрати відповідні колонки для ноутбука. На що слід звернути увагу, роблячи вибір?

Розміри акустики

Звичайно, підключити до ноутбука можна і стаціонарні, масивні і важкі колонки - гірше працювати ні вони, ні сам комп'ютер від цього не стануть. Але це зручно тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте лептоп тільки вдома або в офісі. Якщо ж ви перебуваєте в постійному русі, набагато краще вибрати компактні колонки для ноутбука. Сучасні виробники невпинно вдосконалюють акустичні технології, і мініатюрні легкі пристрої за якістю звучання часом можуть скласти гідну конкуренцію своїм більш великим "колегам". Деякі з них з легкістю можна вмістити в одному з відділів сумки для ноутбука. Конструюються вони з урахуванням того, що їх будуть часто транспортувати з місця на місце, тому практично завжди корпус колонок зміцнюється за допомогою металевої сітки - так їх практично нереально пошкодити.

Склад акустичної системи

Найчастіше зустрічаються системи формату 2.0 (дві колонки для ноутбука, оснащені динаміками, що відтворюють середні і високі частоти) і 2.1 (до основних колонкам додається сабвуфер - низькочастотний динамік). Якщо для вас мають значення чисті насичені баси, особливо при високій гучності, віддавайте перевагу формату 2.1.

Способи підключення до комп'ютера

Зараз випускаються як провідні, так і бездротові колонки для ноутбука. Класичні моделі, що приєднуються до комп'ютера за допомогою кабелю (як правило, при цьому використовується технологія USB), постійно повинні знаходитися в безпосередній близькості від вашого лептопа. Крім того, носити їх з собою не занадто практично - у вашій сумці буде ще більшу кількість проводів. Однак очевидним їх перевагою є те, що їх не потрібно додатково заряджати - вони живляться від самого комп'ютера.


Вибираючи USB-колонки, переконайтеся, що довжина шнура є достатньою для того, щоб ви без проблем могли розмістити акустику так, як це зручно вам. У плані практичності використання бездротові колонки, звичайно, виграють, адже встановити їх можна на будь-якій відстані від самого ПК (в межах певного радіуса). Жодних зайвих проводів при цьому не потрібно. Однак періодично бездротова акустика вимагає підзарядки. На щастя, виробники постійно вдосконалюють свої розробки в цьому відношенні, і колонки такого типу в наші дні можуть працювати від акумулятора до 12 (!) Годин.

Зручність у використанні

Розмірковуючи про те, як вибрати колонки для ноутбука, в першу чергу намагайтеся орієнтуватися на те, чи будуть вони зручні особисто вам. Якщо ви плануєте слухати музику не тільки з лептопа, а й з інших пристроїв (плеєра, планшета, смартфона), переконайтеся, що така можливість передбачена. Можливо, буде потрібно докупити додаткові кабелі для цього. Якщо пріоритетним для вас є якість звуку, найкраще зі своїм завданням впораються так звані моніторні колонки, що дозволяють передати будь-який музичний матеріал в точності до найдрібніших нюансів. Це - найбільш якісні, але і найбільш дорогі моделі акустики, які застосовуються навіть на професійних студіях звукозапису. Але якщо вам потрібні прості і зручні колонки для повсякденного використання, є сенс зупинити свій вибір на більш компактних, простих і дешевих варіантах. Додатковий комфорт забезпечать різні регулятори звуку, розташовані на корпусі самих колонок. Однак варто знати, що наймініатюрніші з них не підтримують такої можливості. Всі сучасні колонки для ноутбука екрановані. Це означає, що ніяких перешкод у роботі самого ноутбука через магнітів у корпусі акустики не виникне - їх можна ставити безпосередньо біля комп'ютера. Перед тим як зробити покупку, попросіть продавця підключити колонки і випробувати їх у справі - тільки такий тест-драйв дозволить бути на всі 100% впевненим, що якість і гучність звуку будуть на висоті.