Якими основними "продуктами" повинно харчуватися серце? Чим може допомогти людина своєму головному життєвому органу?

По-перше, підтримувати в нормі рівень холестерину і кров'яного тиску, стежити за станом власної ваги. Також "полум'яний мотор" вимагає регулярних фізичних навантажень, відмови від куріння і алкогольних напоїв. Укупі ці фактори сприяють зміцненню серцево-судинної системи і значно покращують механізм її роботи.

Ще одним важливим "пунктиком" в даному питанні є сон. Точніше, його стан. На думку медиків, поганий сон може спровокувати ризики виникнення багатьох серцевих захворювань. Так, неякісний сон є однією з причин розвитку депресії, ракових пухлин, викликає розлади травної системи та інші неприємні для організму наслідки.

Коли людина спить неспокійно, мучиться безсонням і іншими розладами сну, його тіло перебуває в постійному напруженому стані.


Подібне положення викликає ряд метаболічних змін, в результаті яких відбуваються досить різкі скачки кров'яного тиску і рівня холестерину, а також підвищується вміст глюкози в крові. Отже, серце людини вимушено відчуває певні незручності.

У свою чергу, хороший, міцний, якісний сон, кількість якого становить не менше 8 годин на добу, є важливим контрольованим фактором для грамотної профілактики серцевих захворювань. Інакше кажучи, правильний сон відіграє ключову роль у стані здоров'я серцево-судинної системи.