Весілля - хвилююча подія - скаже кожен, навіть хто абсолютно не збирався святкувати цю подію. Особливо це знають дівчата з дитинства, які мріють про чарівну весіллі і хлопці, які мріють зробити коханій такий подарунок, як весілля. Але крім безлічі питань з проведення весілля, виникає ще один про вибір ресторану для весілля.

Дійсно, це питання серйозний і складний. У місті багато ресторанів, але як вибрати ресторан для проведення весілля, щоб він зміг запам'ятатися на все життя і зберегти лише приємні спогади? Це не так легко, як здається деяким, адже навіть результат фотозйомки весілля буде прямо залежати від ресторану.

Чому варто вибрати саме ресторан.

Багато впевнено говорять, що хочуть провести весілля саме в ресторані. Чому саме там і чим це пояснюється? Вся справа в тому, що раніше забезпечені люди грали весілля в ресторанах. Пізніше, коли у бідних родичів оголошувалися молоді і забезпечені рідні, які святкували весілля в ресторанах на них "диву давалися". Зараз же досі будь-яке місце під дахом, крім будинку, досі називають рестораном, навіть якщо це елементарне кафе-забігайлівка або піцерія. От і все. Так що будь кафетерій, піцерія, та ін. Називаються одним словом: ресторан. По суті ж це у всіх документах називається банкетним залом, тобто це місце де проводиться те чи інше торжество, банкет. Виходить, що слово ресторан часом занадто символічне, але не будемо відходити від традицій і продовжимо так величати банкетне простір.

Що ж, давайте вирішимо, які чинники можуть впливати як на ціну ресторану, так і на ваш вибір на його користь. Які критерії важливі будуть для вас - вирішувати вам, ми ж тільки розглядаємо варіанти.

Адреса ресторану.

У першу чергу, варто подумати про своїх гостей. Де знаходиться той чи інший ресторан? Якщо він біля будинку молодят - це звичайно добре, але тоді ви самі ж будете гуляти годин до 11 вечора, тому потім мешканці поруч розташованих будинків почнуть обурюватися шумом, та й ресторан, швидше за все, працює лише до цього часу. Крім того, всі гості, яким раптом стало "добре" підуть спати саме до вас додому, а вам воно потрібне? У тому то й річ: найкраще подумати про гостей і викликати їм таксі до ресторану, але тоді і ресторан може перебувати хоч на краю міста, хоч за ним.


Якщо у вас не буде гучної вечірки після розпису, і ви бажаєте лише трохи посидіти з найближчими, то тут можна вибрати ресторан і біля будинку, тому гості не вип'ють зайвого і не забегут до вас, а тихо розійдуться по своїх домівках.

Оточення ресторану.

Коли ви приїдете дивитися ресторан, озирніться навколо: яка місцевість поблизу? Це місто, пустир, звалище або парк? Зрозуміло, що під час весілля гості будуть виходити на вулиці у своїх справах, і хочеться, щоб вони не спостерігали міські висотки або учуяли аромат найближчого смітника, а насолоджувалися чудовою місцевістю навколо і могли провести тут довгу фотосесію. Абсолютно шикарно, якщо на території зовнішньої зони була б гарна алея з аркою в кінці. Тоді можна буде поступити так: розписатися в зручний для вас день або в той же день, але наодинці, а потім влаштувати красиву, але фальшиву церемонію поєднанню сім'ї біля цієї прикрашеної арки біля ресторану в урочистий день. Важливо звернути увагу і на саму будівлю ресторану. Якщо у вас тематичне весілля у стилі модерн, а ресторан у стилі Скандинавії, то такий ресторан вам не підійде, адже ви будете проводити зйомку і біля ресторану, а це порушить загальну концепцію весілля.

Меню ресторану на торжество.

Обов'язково уточніть, яка різноманітність блюд вам пропонують в ресторані на торжество. Якщо ви знаєте, що у вас на весіллі будуть вегетаріанці або алергіки, то ті чи інші страви буде необхідно замінити, але тоді доведеться розсаджувати гостей з табличок з іменами, що офіціанти знали, кому необхідно принести особливу страву. Крім того, вам варто уточнити, що не входить у вартість ресторанного обслуговування, тобто що потрібно докупити. Так само необхідно розповісти адміністратору, яку програму ви влаштуєте, тому якщо ви плануєте запалювати свічки в кінці весілля, у вас можуть виникнути проблеми, тому деякі ресторани забороняють це, чи може спрацювати пожежна сигналізація і свято буде зіпсований. Нюансів безліч і про всіх необхідно уточнювати, щоб ваше весілля не опинилася зіпсованою.

Тепер, коли ви знаєте все найважливіше, ви можете робити вибір на користь вподобаного ресторану. Але дійте швидше, оскільки ви не одні, хто одружується в цей день і вас можуть випередити, забронювавши весілля на той же день трохи раніше вас.