Асоціації з кольором у людини.

Так як кожна людина унікальна, його асоціативний ряд кольорів може бути трохи змінений. Хоча, безумовно, найчастіше такі асоціації з кольором збігаються. Тому було прийнято з'ясувати і те, як колір впливає на людину, що несе. Згідно з цими висновками багато засновують на ремонті квартири, вибирають шпалери, додають ті чи інші кольори в інтер'єрі та ін.

У першу чергу варто виділити такі асоціації у людини з тим чи інших кольором, як:

 • Температурна асоціація, коли кольори ділять на теплі, пекучі, холодні та ін.,
 • Вагова асоціація, коли кольори називають важкими, легкими, давлять, повітряними та ін.,
 • Просторова асоціація, коли кольори ділять на нависають, поверхневі, глибокі та ін.,
 • Фактурні асоціація, коли кольори називають гладкими, шорсткими, м'якими, об'ємними та ін.,
 • Акустичні асоціації, вони більш сучасні, коли кольори можна назвати тихими, гучними, кричущими навіть.

Так само у людей народжуються і такі асоціації, пов'язані з емоціями від кольору:

 • Приємні, милі, живенько, веселі та ін., тобто позитивні емоції;
 • Мляві, сумні, нудні, нудні, мізерні та ін., тобто негативні емоції;
 • Спокійні, стримані, звичайні, класичні та ін., тобто нейтральні емоції.

Звичайно ж, асоціацій може бути ще більше, так само як і світлі, темні, яскраві, глибокі та ін. Все це ми найчастіше вимовляємо самі і чуємо від інших при виборі шпалер в квартиру або конкретну кімнату. Дійсно, через вплив кольору на людину, можна скорегувати власне життя і навіть почуття міри. Голоду.

Вплив кольору на людей.

Давайте ж розберемо основні кольори без відтінків і дізнаємося, як колір впливає на людину. Як відомо, в основному спектрі виділяють такі кольори, як: блакитний, жовтий, зелений, червоний, оранжевий, синій і фіолетовий. Що стосується відтінків цих кольорів, так само відштовхуйтеся від цих даних взявши до уваги, що більш насичений колір має більш яскравими характеристиками кольору, а більш світлий - нейтральними, слабкими даними.

 1. Блакитний колір допомагає людині заспокоїтися, полегшує напругу в м'язах, допомагає знизити тиск і температуру. Цей колір підходить для кухні, тому допомагає знизити буйний апетит.


  Добре б мати блакитні шпалери в спальні, тому цей колір допоможе психіці розслабитися і заснути.

 2. Жовтий колір допомагає людині зосередитися і увійти в робоче русло. Ідеально підійде для офісу і кабінету. Так само жовтий колір допоможе підняти настрій, вплине на травлення і нормалізацію кислотності в організмі.
 3. Зелений колір допомагає людині стабілізувати тиск, заспокоїтися і одужати, зняти головний біль. Добре підійде для кольору в спортивному залі, тому розвиває в людині бажання працювати фізично. Зелений колір добре впливає на жінок, які серед цього кольору набувають свіжий колір обличчя і навіть молодіють. Крім того, даний колір допомагає вилікувати астму, проблеми зі сном і серцем.
 4. Червоний колір допомагає людині пожвавитися, викликає почуття збудження і активності, але може привести до агресивної і неординарної поведінки. Відмінно впливає на м'язи людини і на роботу печінки, допомагає в лікуванні шкіри, застуди та пневмонії, але шкодить людям із зайвою вагою, рудим кольором волосся, слабкою психікою і гіпертонією.
 5. Помаранчевий колір допомагає людині поліпшити травлення. Взагалі, має схожі риси з червоним кольором, але має більш легкі характеристики, тому допомагає розкріпачитися і позбутися пригніченого стану, робить людину більш сміливим і вольовим, покращує колір шкіри, але підвищує температуру тіла.
 6. Синій колір допомагає людині при застуді, швидше позбавляє від головного болю, набряків і запалень, ревматизму. Так само допомагає при опіках, покращує як зростання кісток, так і волосся. Проте має "загальмовують" вплив на людину, що корисно тільки для гіперактивних або нервових людей, на інших же може виробляти гнітюче або заспокійливу дію.
 7. Фіолетовий колір допомагає людині стати більш спокійним. Використовується частіше для заспокоєння надмірно нервових людей, непосидющих дітей. Але його зайва кількість може ввести в депресію, тому відрізняється усіма негативними рисами синього і червоного кольорів. Варто уникати його або вносити тільки в якості легкого елемента.

Використовуйте дану інформацію, щоб зробити життя яскравіше, цікавіше і продуктивніше.