Гіперактивний дитина в три рази більше чує такі зауваження на уроках від вчителів як "Не крутись", "Не шуми", "Не відволікайся, сядь рівно". У підсумку в щоденнику дитини з'являється купа зауважень, через які батьки його лають. Таким чином, навчання для дитини починає ставати злом, від якого він не може нікуди дітися тому, що в школу ходити потрібно щодня і обов'язково. Згодом всього цього дитина не розуміє сенсу і у нього пропадає бажання вчитися і мотивація до навчання, а через поганих оцінок і постійних зауважень підвищується агресія, тривожність і знижується самооцінка. Що робити і як вчити уроки гіперактивним дітям?

Допомога батьків і правильний режим: вірний шлях до успіху!

Батьки можуть допомогти дитині з домашнім завданням, тим самим, полегшивши його шкільне життя. Є деякі тонкощі в навчанні гіперактивної дитини, які необхідно знати і дотримуватися їх. Мова є досить функціональною і енергоємної системою, тому якщо батьки знають, що їх дитина слабкий, тобто у нього спостерігаються проблеми з промовою, посидючістю і розумінням, то зайві стресові впливи йому влаштовувати зовсім не потрібно. Додаткові труднощі виникають у гіперактивної дитини, коли в школі починається вивчення другої мови. Це може відбитися на підвищенні помилок в інших предметах, погіршенні загальної успішності. Дитина часто не може охопити все відразу через нестачу енергії. Ставтеся дбайливо до дитини, адже важливо звертати увагу на те, потягне він чи ні, а своє марнославство потрібно відсунути в сторону.

Дитина, яка часто хворіє і відмовляється йти на заняття через те, що не може, а не через те, що не хоче, потребує чіткого режимі і розкладі дій на день.


Це дає гіперактивному дитині можливість набрати сили для наступного дня, а також стабілізує нервову систему і дає відчуття упевненості і стабільності.

Важливо протягом дня:

  1. Здійснювати контрастне вмивання, душ, виконувати масажі та розтирання.
  2. Після занять у школі дати дитині можливість погуляти на свіжому повітрі.
  3. провітрювати приміщення, оскільки нервова система дитини дуже потребує достатньої кількості кисню.

Приступаючи до занять, необхідно оцінити обсяг заданого, а потім розділити його так, щоб 15 хвилин припадало на роботу і стільки ж часу на відпочинок. Не забувайте хвалити дитину за його досягнення і бути терплячими.

Похвала як вітаміни

Гіперактивній дитині важливо, щоб його хвалили, тільки будь-яка похвала повинна бути конструктивною. До речі, саме конструктивної похвали багато не буває. Що це означає? Це означає, що дитину потрібно хвалити не просто так, а за конкретні досягнення. Наприклад, дитина щось акуратно написав, причому, раніше так не виходило. Акцентуйте увагу саме на цьому, скажіть йому, що він молодець, акуратно написав. Дитина повинна бачити, що ви помічаєте і цінуєте його старання, але не забувайте, що хвалити необхідно тільки по суті!

Якщо ви допомагаєте дитині вивчити новий матеріал, постарайтеся це зробити у вигляді гри, адже так більше шансів, що він все не тільки зрозуміє, але ще й засвоїть. Спробуйте різні ігри, а ті, які дитині не сподобалися, відкладіть на потім. Головне, зрозумійте гіперактивної дитини і згадайте себе в цьому віці. Можливо, тоді ви зрозумієте, як допомогти дитині.