Кожна людина проходив у своєму житті різні іспити. Школярі постійно пишуть контрольні роботи на іспитах, студенти отримують екзаменаційні питання, навіть отримуючи роботу, ми зобов'язані щорічно проходити переекзаменовку. Так само можна зустріти іспити в буденному житті: входячи в новий колектив, в дружну компанію, знайомлячись з новою сім'єю, ми обов'язково проходить іспит, спочатку за зовнішнім виглядом, а вже потім по внутрішньому стану психології, гумору та ін.

Чому ми хвилюємося перед іспитом.

Дійсно, чого ж ми так боїмося, особливо, якщо впевнені у своїй правоті, в своїх знаннях і уміннях. Справа в тому, що навіть на найменший іспит ми психологічно накладаємо велику відповідальність, адже якщо іспит буде зданий, то ви вже просунулися на шляху до своєї мети, якщо ж ні - то мета віддалена.

Метою може стати вступ до ВНЗ, пошук хорошої роботи , підвищення по службі, знаходження нових друзів, створення сім'ї і т.д. Саме тому ми і переживаємо, що іспит може бути не зданий, адже таким чином ми відтягаємо, відкладаємо, а може, і зовсім позбавляємося досягнення своєї мети найближчим часом або зовсім.

Як заспокоїтися перед іспитом.

У першу чергу підготуйте себе чисто психологічно. Важливо зрозуміти, що хвилювання принесе тільки розгубленість і смуту на іспиті, а вам вони ні до чого.


Головне - підготуватися до іспиту, знати відповіді на багато питань, а ще краще - на все. Якщо ви все знаєте, то який сенс хвилюватися? Отже, намагайтеся налаштуватися на потрібний лад, адже перед вами будуть такі ж люди, як і ви самі. Проте рідко у кого виходить відключити хвилювання на час. Тому добре було б послухати активну музику, мелодійну, щоб розслабитися і заспокоїтися. Якщо до цього разу ви вже здавали іспити, і все проходило добре і навіть відмінно, то вам варто згадати ці дні, як проходив іспит, як ви себе вели, як викручувалися із складного становища. Головне - якщо не знаєте відповіді на дане питання, дуже каверзно вивести його на інший, тим самим давши відчуття повної відповіді на питання поставлене. Можна в принципі згадати всі моменти з життя, коли ви залишалися переможцем, тоді ви станете більш впевнені в собі і відкинете хвилювання в сторону. Важливо пам'ятати: вас не хочуть завалити, вас хочуть витягнути на більш високий бал, зрозуміти, що ви знаєте, адже ви можете бути фахівцем в окремій області. Ну а наостанок, нехай за вас похвилюються ваші рідні, дадуть приємні і полегшують напуття в дорогу, нехай лають вас, поки ви здаєте іспити. Але от чого робити точно не варто, так це пити заспокійливе, тому завдяки йому ви будете досить сильно гальмувати, а це не допоможе згадати відповідь або навіть викрутитися з нього!