Які лідери бувають.

У кожній компанії є лідер. Він може бути явним і прихованим. Прихований лідер - це тихий і часом спокійна людина, але непомітно для всіх, він веде за собою маси. Він може щось запропонувати, на щось натякнути, а всі навколо вже загоряються цією ідеєю, схвалюють її і підтримують. Як стати лідером "в тіні" сказати складно, це швидше вроджене вміння вести за собою людей. Це просто неможливо виробити всередині себе, тому від таких людей виходить щось приємне, привабливе, ця людина здається намагніченим, до нього так і хочеться приєднатися.

Найпростіше стати явним лідером, тобто душею компанії. Такий лідер завжди в центрі, вважається що саме він приймає велику частину рішень у компанії, його люблять, він же у відповідь всіх веселить. Ось такий балагур найчастіше і виступає в ролі явного лідера. Виходить що в одній компанії завжди 2 лідера, якщо компанія складається хоча б з 3 чоловік. Хоча в таких невеликих компаніях частіше виділяється лідер явний (веселун, але ніяк не продвиженец) і два рівноправних члена колективу. Чим більше компанія, тим сильніше йде боротьби за роль лідера, при цьому, як явного, так і прихованого. Часом один і той же чоловік претендує займати роль як веселуна, так і бунтаря, здатного збаламутити компанію, привести до тієї чи іншої перемозі, розвеселити і підтримати.

Як стати лідером.

Отже, ви зважилися стати лідером. Для початку визначтеся, яка компанія вам необхідна. Можливі такі варіанти:

- ви залишаєтеся в своїй компанії і боретеся за місце лідера,

- ви створюєте або входите в іншу компанію, де лідера ще немає.

Так чи інакше, яким лідером хочете бути ви: який усюди рухає свою компанію, організовує походу в кіно, поїздки на море, спільний відпочинок, або тим, хто завжди піднімає командний дух, настрій, розповідає цікаві байки і не дає нікому нудьгувати і сам добре проводить час.

Якщо ви створюєте свою нову компанію, тоді ви можете стати лідером "2в1", тим більше поки компанія ще мала і ви не знайшли спільних друзів.


У будь-якому випадку необхідно зрозуміти, які люди вам приємніше: активні і веселі, спокійні та врівноважені, розумні і начитані, красиві і спортивні, сміливі і навіть агресивні? Не варто ставати лідером тих людей, які вам не до душі, тому незабаром може з'явитися той, хто буде їх цінувати, це відчується і вас спустять вниз з "трону".

Отже, які є правила, як стати лідером:

1. Цінуйте кожну людину у вашій компанії. Поняття "всі за одного" - це головне в дружному суспільстві, а ви повинні як лідер виступати з гаслом "один за всіх";

2. Намагайтеся весело проводити час. Весело повинно бути не тільки вам, але і вашим друзям з компанії, тому намагайтеся розважати нудьгуючих;

3. Організуйте відпочинок. Незалежно від пори року, вчіться організовувати спільний дружній відпочинок: катання на ковзанах, поїздка на лижну базу, пікнік на природі, поїздка на море чи закордон, посиденьки будинку з переглядом фільмів і т.д.;

4 . Жартуйте і смійтеся над собою. Важливо не тільки вміти розважати всякими байками людей, а й уміти розповідати жарти, які зрозуміють оточуючі, жарти, які не образять. Якщо хтось із компанії вирішить пожартувати у відповідь, навчитеся сміятися над його жартами, навіть якщо це колкость на вашу адресу. Самоіронія необхідна;

5. Розумійте своїх близьких. Не завжди лідер повинен веселити, він повинен вміти підтримувати своїх друзів, розуміти їх вчинки і настрій. Тому намагайтеся стати більш чуйним психологом.