Жорсткість і жорстокість: різні чи однотипні речі?

Жорсткість повинна бути у будь-якої людини. Важливо вміти виділяти її і проявляти. Однак є основна проблема - невміння відрізняти жорсткість характеру від жорстокості в поведінці і найчастіше у вихованні. Найчастіше багато батьки жорстоко поводяться з дітьми, вважаючи це правильним жорстким вихованням. Проте "тримати в рамках" і бити дитину - різні речі. Це ж стосується і домашніх вихованців, які часто гинуть у жорстоких людей. Так що найскладніше в тому, як стати жорсткіше - НЕ переступити за цю межу в бік жорстокості, адже на жаль ця грань дуже тонка, часом вона дорівнює межі між ненавистю і любов'ю.

Жорстоке поводження характеризується отриманням задоволення від ваших дій, якщо ви караєте когось фізичними силами, і отримуєте від цього задоволення, насолоджуєтеся як процесом, так і результатом (навіть якщо потім можете каятися в тому, що скоїли), то це жорстокість. Це підкреслює вашу явну чи приховану безжалісність до інших.

Жорсткість - це суворе ставлення до інших, можливо різкість. Наприклад, коли батьки сварять дітей, підвищують голос на них, "вичитують" за оцінки і т.п. Всередині жорсткого людини все одно сидить батько, якому хочеться підійти і обійняти провинився людини, але він тримає себе в руках. Незважаючи на гадану суворість, всередині киплять почуття, і жорсткий людина не стане застосовувати грубу силу. При цьому жорсткість необхідна, щоб вас слухали і вважалися з вашою думкою, щоб вас не піддягали словом і не кривдили, щоб могли тримати грань у відносинах, не переступаючи особисту межу.

Як же стати жорсткою людиною?

Отже, коли ми розібралися, хто такі жорстокий і жорстка людина, залишилося з'ясувати, як стати жорсткішими.


Це не так складно, для початку виробляйте у себе самовпевненість. У першу чергу, звичайно, знадобиться впевненість у собі, але і деяка самовпевненість не буде зайвою, навіть навпаки допоможе вам бути на очах у начальства на шляху до підвищення. Якщо до вас ставляться як до людини всепрощаючого, то в вас не бачать впевненості в собі, а з нею ви станете жорсткіше.

Важливо робити акцент на своєму рішенні. Наприклад, якщо ви прийняли рішення, його не можна змінювати, тому що вас умовляють або "підкуповують". Запам'ятайте правило, що слово "ні" означає тільки "ні", а не "можливо" або "я подумаю". Навіть якщо вам хочеться відпустити дитину погуляти, хоча він під домашнім "арештом" або ви хочете відпустити колегу раніше, прикривши його своєю спиною, утримайтеся і скажіть, що ви вже прийняли своє рішення. Дитина повинна залишитися вдома, тому він покараний, наприклад, а працівник повинен відпрацювати свою зміну, а не "вішати" все на вас. Це зробить вас не тільки більш цільною і жорсткої особистістю, але й допоможе іншим зрозуміти, що ваше рішення і думка залишається головним.

Складіть свої правила. Що вам не подобається найбільше? Нехай оточуючі зрозуміють, з чим ви можете погодитися, а на що ніколи не підете. Завдяки цьому ви уникнете безлічі постійних отпрашіваніе відходу з роботи, запізнень, прогулів та інших недоліків ваших підлеглих. Це так само допоможе і в особисте та сімейне життя, що зробить ваше життя простіше. Візьміть до своїми правилами не брехати, можна щось недоговорити, але якщо вам задали пряме питання, необхідно відповісти все, як є.