У світі дуже багато нещасть, але не дивлячись на це, завжди можна знайти тих, хто із задоволенням допоможе в біді і підтримає. Цих людей називають волонтерами. По суті, це прості добровольці, які здійснюють благі справи на користь суспільству безоплатно. Хоча в окремих випадках волонтерська діяльність може оплачуватися частково, тобто покриваючи витрати добровольців, або в якості винагороди за допомогу. Все залежить від організації, в яку ви наймаєтеся волонтером. Але як стати волонтером мало хто знає, а шкода, тоді в світі стало б більше добра.

Волонтери можуть, як постійно допомагати громадськості добрими справами, так і зрідка, регулярно повертаючись до основної роботи, яка приносить дохід і забезпечує допомогу людям. Найчастіше, доводиться прибирати сміття з вулиць міста, допомагати тваринам, розмовляти з людьми. Звичайно, вас не відправлять розмовляти з людиною після важкої життєвої ситуації, спочатку з ними зв'яжеться психолог, а ви лише будете допомагати людям не залишитися на самоті після цього. Не бійтеся дізнатися, як стати волонтером і скористатися цією інформацією: волонтерські організації цінують кожного члена свого руху!

Як стати волонтером.

Насправді, стати волонтером нескладно. Від вас вимагається лише кілька якостей характеру:

1. Бажання допомагати людям, тваринам і природі;

2. Терплячість;

3. Сміливість;

4. Активність;

5. Бажання навчатися новим знанням та вмінням.

Навіть якщо ви нічого не вмієте, в будь волонтерської організації вас з радістю приймуть і навчать всім нюансам волонтерства. Тому не бійтеся звернутися в ту чи іншу організацію через своє незнання або невміння. Існує дуже багато волонтерських організацій, як в Росії, так і міжнародних. Найпростіше в питанні, як стати волонтером, звернутися до Інтернету. Тут ви зможете знайти безліч компаній, які набирають добровольців в свою організацію. Це може бути фонд допомоги дітям, бездомним, тваринам, хворим, самотнім.


Так само в кожному місті, навіть невеликому, існує своя організація з захисту навколишнього середовища: волонтери збираються на "суботники" і очищають міста від бруду.

І як стати волонтером однієї з таких організацій? Знайдіть в Інтернеті, які організації є у вашому місті, уточніть їх координати або телефон і зв'яжіть з ними. Запропонуйте свою допомогу в бажанні зробити світ кращим. Вас обов'язково візьмуть у свої волонтерські ряди.

Як стати волонтером по обміну.

Складніше встати на "рівень вище", тобто стати міжрегіональним волонтером (міжнародним). Зараз дуже популярний варіант обміну волонтером. Але як стати волонтером з обміну? Для цього необхідно знайти кілька шкіл волонтером, таких як "Німецько-Російський Обмін", "AFS", "Милосердя" і т.д. Вам необхідно знайти контакти цих волонтерських організацій, що дуже зручно зробити віддалено через Інтернет, дізнатися їх умови участі в обміні, подати свою заявку або переглянути вільні вакансії і зв'язатися з керівниками волонтерського руху. Як тільки з'явиться вільне місце для вас, з вами зв'яжуться.

Такі волонтери повинні мати додаткові навички: знати хоча б трохи мову тієї країни, куди відправляються (тому підселення організовується в місцеву сім'ю), бути стрес стійкими, спокійно переносити перепади кліматичного режиму, вміти приймати порядки іншої держави.

Іноді нелегко потрапити в компанію волонтерської організації, тому доведеться пройти складний відбір. Так, наприклад, до Олімпійських ігор в 2014 році вже набрано безліч волонтерів, які пройшли суворий відбір, що складається з тестування та особистого інтерв'ю. Не кожен бажаючий зміг потрапити туди, але відомо, що в Сочі вже трудяться волонтери з інших країн. Стати волонтером може практично кожен, головне - впоратися з поставленими перед вами завданнями!