Білок під назвою гемоглобін є тим необхідним корисним "матеріалом", завдяки якому здійснюється циркуляція кисню в організмі людини, насичується кожна його клітинка та тканини. Він відповідає за так зване "дихання тіла".

Недолік цієї речовини негативно позначається на внутрішній системі. Низький рівень гемоглобіну провокує розвиток анемії, а також є причиною появи втоми і дратівливості. Для забезпечення нормальної життєдіяльності організму його кількість необхідно регулювати, доводити до встановленої медиками норми.

До речі, про норму. Здоровим рівнем гемоглобіну, що міститься в крові людини, прийнято вважати: у чоловіків - 130/170 г/л, у жінок - 120-150 г/л. Що стосується дітей, у них цей показник залежить від віку, отже, його параметри характеризується досить значними коливаннями.

Що ж робити для підвищення рівня гемоглобіну? Головне правило - обов'язкове дотримання принципів правильного харчування.


Насамперед в свій живильний раціон необхідно додати ті продукти, які вважаються основними джерелами гемо- містить ферменту. Вони сприяють збагаченню організму залізом, біофлавоноїдом, поліненасиженнимі жирами, вітамінами і мінералами.

Медики відносять до таких наступні:

  1. Морепродукти (мідії, устриці, риба)
  2. М'ясні субпродукти (куряча, свиняча, яловича печінка)
  3. Зелені овочі та салатні рослини (шпинат, селера, кабачки, латук)
  4. Насіння та горіхи
  5. Яловичина

Вживати в їжу такі корисності необхідно 2-3 рази на тиждень. Людям, чия вага значно перевищує норму, слід скоротити гемоглобіносодержащее меню до 1-2 прийомів на тиждень.