У кожного з нас є своя особистість, у деяких їх відразу кілька, але такі люди лежать в спеціалізованих клініках. А що робити, якщо ви ще не можете відшукати в глибині себе свою особистість. Особистість не береться відразу з народження. Лише пройшовши низку випробувань, з'являєтеся ВИ, такий як є, справжній. Тому не можна судити про людину зі словами: "раніше ти був іншим" або "в дитинстві ти так себе не вів". Раніше і дитинство - це те, що говорить про людину ще не сформованим. Його ліпило суспільство, оточення, батьки та школи. Людина може стати скиглієм, а потім зрозуміти, що це узята риса з поза .. З часом людина починає розуміти, що добре для нього насправді, а що для нього погано і так народжується особистість. Але як розвинути свою особистість і дати їй народитися або дати їй удосконалитися?

Розвиток особистості з нуля.

Якщо ви розумієте, що далекі від поняття самого себе, що втратили не тільки своє "я", а й свою особистість, вам необхідно ніби стерти всі ластиком по паперу і почати малювати себе з нуля. Зробити це досить складно, але щоб життя не котилася вниз, необхідно зробити це. Для початку звільнитеся від тиску на себе з боку оточуючих. Зробити це можна тільки за допомогою повної відмови від друзів або рідних, на час, звичайно ж. Завдяки тому, що ви будете наодинці з собою, ви зможете зрозуміти, до чого тягнетеся, що не подобається і т.д. Так ви побудуєте свою особистість в теоретичному плані. Проте зробити все це складно перебуваючи там же, де і завжди, не дивлячись на те, що це ваше життя. Візьміть путівку на одну особу, тобто на себе, і вирушайте подорожувати, в гори, в похід і ін.


Вам важливо опинитися там, де немає дружин, чоловіків, друзів і подруг, свекром і тих, хто зазвичай на вас тисне, хто чогось чекає або вимагає. Зрозуміти себе можна лише там, де ви незалежні. Другий пункт для багатьох стає складніше: вам необхідно почати діяти так, як ви себе намалювали. Якщо вам не подобається один з ваших друзів, перестаньте спілкуватися з ним, або поговоріть і скажіть, що не влаштовує, можливо, він зможе змінитися. Якщо ви хочете подорожувати і пізнавати себе, робіть це. Не варто піддакувати тим, з ким спілкуєтеся, якщо не згодні, інакше перейме цю точку зору і знову почнете втрачати себе.

Вдосконалення своєї особистості.

Буває й так, що людина живе правильно, він знайшов себе, він знайшов людей, які не намагаються змінити в вас те, чому проявляється самі ви. Це прекрасно і варто цим пишатися. Але як ви знаєте, якщо стояти на місці, все навколо почнуть випереджати вас, а ви будете відставати - це елементарний життєвий закон. Вибирати вам, як удосконалювати свою особистість, щоб не відставати ні від кого. У вас два варіанти:

- йти попереду всіх, тобто розвивати себе в знанні, яке підтримує більшість, яка йде вперед;

- ходити в різні боки, щоб мати зв'язок зі сторонами усього світу, розвиватися всебічно, бути зрозумілим всім і розуміти всіх.

Другий варіант складніше, однак, він більш цікавий, насичений. Ви зможете захопити себе їм на все життя, поступово дізнаючись то про різні країни, то про різні релігії, про різні погляди і позиціях. Ви станете не просто людиною зі своїм власним я, ви будете справжнім філософом з умінням оглядати всі сторони об'єкта, а не дивитися на одну, що перед вами.