Чи часто ви буваєте незадоволені своїми колегами, роботою підлеглих, собою, своїм начальством та ін.? Напевно кожен робочий день насичений рядом таких моментів - колись більше, колись менше, але невдоволення - це людська сутність. Ми змушені або змиритися з цим і терпіти, або ж ми може зробити набагато розумніші - висловити свої думки іншому, але зробити це так, щоб не образити чи не понизиться його, але й не опустити своєї гідності образами.

Як бути з невдоволенням.

Як уже зазначено, можна піти двома шляхами. Перший - це все висловити, нахамити і навіть нагрубити. Однак цим ви покажете свій негатив, після чого заспокоїтеся і будете себе лаяти за таку поведінку. Не можна відповідати людині тією ж монетою, адже ви тоді не будете виглядати краще, ніж він.

Чим ви відрізняєтесь від "негідника" , якщо чините так само? Можна піти по другому шляху і залишитися на висоті перед собою, "обвинуваченим" і перед своїми колегами і просто повз проходять. Щоб боротися з негативом на свою адресу згодом, необхідно йти прямо за наступним сценарієм, але спочатку позбудьтеся від шуму в голові від навалився невдоволення.

Сценарій висловлення невдоволення.

У першу чергу вам варто прибрати емоції подалі, адже це тільки в суді можуть прийняти за афект, а в простого життя, все буде сприйнято на особистий рахунок.


Так, якщо ви трохи відійдете від емоцій, зможете спокійно і дохідливо без криків і істерик пояснити іншій людині свої претензії. Далі - покличте людини в окреме приміщення, тому висловлювати все що накопичилося за інших - не можна. Ви принизите іншого, осмеет його перед людьми. Звичайно, завдяки тому, що ви влаштуєте розмова при сторонніх може стати приводом для підтвердження ваших доводів, хтось стане вашим захисником, однак пам'ятайте про почуття ваших колег. До моменту розмови, у вас повинні бути чітко сформульовані претензії, а невдоволення тим, що вам просто неприємно або ще щось ваших робочих справ не стосуються. Підготуйте відразу список - претензія і спосіб боротьби з проблемою. Так само подумайте перед тим, як почати розмову чи не впливає ваш настрій на дану ситуацію, адже якщо у вас захворіла собака, засмучує дитина, проблема в сім'ї або в особистому настрої, то ви просто зганяють негатив на роботі, а це неприпустимо. Не старайтесь говорити незрозумілими фразами, ви можливо і розумнішими і освіченіші, але якщо висловити все простіше, то вас швидше зрозуміють. Можете попросити опонента встати на вашу позицію: "як було б вам, якби ...".