Новонароджений не боїться нічого, адже йому незнайомі такі поняття, як опік, поріз, сильний удар і безліч інших. Страхи приходять потім, коли людина починає розвиватися. Кожен страх - це абсолютно нормальна захисна реакція організму, що відповідає за самозбереження. Інша річ, коли цей страх стає нав'язливим, панічним і абсолютно нездоланним. Такий страх називається фобією. Давайте розглянемо, як позбутися фобії.

Найпоширеніші фобії або чого ми боїмося

Видів фобій існує величезна кількість. Взагалі фобія з'являється зазвичай з двох причин - душевна травма або близьке зіткнення з об'єктом страху, наприклад, павуком або собакою. Найпоширеніші різновиди фобій:

- Акрофообія - страх висоти. Люди, схильні цієї фобії зазвичай переживають напади панічного жаху, стоячи на висоті, наприклад, на високих сходах або на даху, а також вони бояться самостійно спускатися. Дізнайтеся як позбутися аерофобії на нашому порталі.

- вермінофобія - страх зараження хворобою. Яскравим прикладом цієї фобії є Маяковський, який навіть до дверних ручок стосувався хусткою. Напевно, ця фобія з'явилася у нього через те, що батько його помер від зараження крові.

- Зоофобія - страх тварин. Цей вид фобії має безліч різновидів, однією з яких (вона найпоширеніша) є арахнофобія - панічна боязнь павуків. Найпоширеніша причина виникнення цієї фобії полягає в пережите або побачене нещасному випадку.

- Клаустрофобія - страх опинитися в закритому просторі. Ця фобія займає лідируюче місце серед інших. Як показує статистика, від цього виду фобії страждає близько 7-8% населення. Страх супроводжується тремтінням, частим серцебиттям, запамороченням, підвищеним потовиділенням, а також болем у грудях.

- Ще одним поширеним страхом є птеромерханофобія, що означає боязнь польотів.


Величезний стрес спостерігається більш ніж у 20% осіб!

Перед тим як позбутися фобії, потрібно чітко визначити що саме викликає такий панічний страх!

Як позбутися фобії: поради та рекомендації.

Оскільки кожний певний страх володіє конкретними причинами, то поради будуть перераховані в загальному характері. Слід точно визначити, з якою за класифікацією фобією потрібно боротися. Якщо це з'ясувати, від фобії можна вилікуватися самостійно! Поради щодо позбавлення від фобій:

  1. Звичайний страх - нормальний стан, тому слід боротися, насамперед, з його інтенсивністю! Тут слід не відганяти від себе страх (так ви будете боятися ще більше), а прийняти його і пережити. Таким чином, ви скоро побачите, що паніка пройде, і інтенсивність вашої боязні стане менше!
  2. Будьте спокійні, що не зосереджуйте увагу на негативних почуттях і емоціях. Однак під час зіткнення з об'єктом або ситуацією вашого страху, не потрібно робити вигляд, що ви абсолютно спокійні. Відчуйте взаємозв'язок з природою і незабаром ви побачите, що вам стане набагато легше переживати те, про що раніше сама думка викликала панічний жах.
  3. Більше займайтеся спортивними вправами, адже, як відомо, під час спорту спалюється зайвий адреналін. В результаті чого у вас просто не залишиться сил на паніку.

Звичайно, якщо паніка не покидає вас ні на хвилину, і ви боїтеся ступити зайвий крок або у вас виникають думки про суїцид, негайно ступайте до відповідного фахівця. Він допоможе вам і призначить потрібне і найбільш ефективне лікування.